Jump to content
xionati

Pss9

Recommended Posts

χτυπανε οι σπυρες απο τα ελατηρια μεταξυ τους εχουν 13.870 χιλιομετρα πολυ ενοχλητικο

Link to comment
Share on other sites

χτυπανε οι σπυρες απο τα ελατηρια μεταξυ τους εχουν 13.870 χιλιομετρα πολυ ενοχλητικο

Χτυπάνε οι σπείρες??? Πρώτη φορα το ακου αυτο, ειναι δυνατόν? Μήπως κανεις κάποιο λοθος?

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου δυστυχως οχι ακουμπανε μεταξυ τους το πηγα στον rabit και μου ειπε ετσι ειναι η pss9

οχι φιλε μου δυστυχως οχι ακουμπανε μεταξυ τους το πηγα στον rabit και μου ειπε ετσι ειναι η pss9

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν είναι έτσι στο mk5 αλλά στο δικό μου το mk4 δεν χτυπάνε. Πόαο έχεις χαμηλώσει? Είναι σωστά χαμηλωμένα και τα 4? Δεν πιστεύω να έχεις βγάλει το ρυθμιστή του ύψους για να χαμηλώσεις κιάλλο? Τέλος μία λύση είναι να τα βγάλεις και να βάλεις εκεί που χτυπάνε λάστιχο ποστίσματος.

Edited by archon_rc
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου δυστυχως οχι ακουμπανε μεταξυ τους το πηγα στον rabit και μου ειπε ετσι ειναι η pss9

οχι φιλε μου δυστυχως οχι ακουμπανε μεταξυ τους το πηγα στον rabit και μου ειπε ετσι ειναι η pss9

Εγω δεν ξερω τι ειναι η pss9 αλλα για να χτυπανε εχει γινει μ@λ@κια, αυτο ειναι το μονο σιγουρο, και επιμενω αυτα δεν ειναι σοβαρα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

pss9 είναι ρυθμιζόμενη ανάρτηση της bilstein και ο φίλος λέει ότι στα ελατήρια της ανάρτησης χτυπάνε μεταξύ τους οι σπείρες. Αν πάντως χτυπάνε ψηλά ή χαμηλά, αυτό που σου είπα με το λάστιχο είναι η λύση. Πάντως και πάλι είναι λίγο περίεργο να χτυπάνε. Πρέπει να έχεις χαμηλώσει όσο δεν πάει... είσαι σίγουρος ότι ο θόρυβος έρχεται από εκεί? Μήπως είναι απλά βάσεις αμορτισέρ? Οι οποίες και με 10 χλμ να πηγαίνεις κάνουν έντονο τακ τακ τακ αν είναι σπασμένες.

Link to comment
Share on other sites

τις εβαλα στον αθανασιου στη συγκρου δεν εχει σπασει τιποτα ακουμπανε πανω ψηλα μεταξυ τους δεν ειναι τερμα χαμηλωμενο

μου εχει σπασει τα νευρα ξερετε κοποιον να το παω???? απο κορινθο ειμαι αλλα ανεβενω αθηνα αν ειναι να βρω ακρη ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

τις εβαλα στον αθανασιου στη συγκρου δεν εχει σπασει τιποτα ακουμπανε πανω ψηλα μεταξυ τους δεν ειναι τερμα χαμηλωμενο

μου εχει σπασει τα νευρα ξερετε κοποιον να το παω???? απο κορινθο ειμαι αλλα ανεβενω αθηνα αν ειναι να βρω ακρη ευχαριστω

Ο Αθανασιου τι σου είπε. οτι έτσι κάνουν! Γιατί δεν ξεκινάς από εκεί?

Link to comment
Share on other sites

ο αθανασιου μου λεει να αλλαξω ελατηρια αλλα δεν μου εγκυατε οτι δεν θα χτυπανε με τα καινουργια ελατηρια

Link to comment
Share on other sites

Να απευθυνθείς απευθείας στη bilstein, πάρε τους τηλέφωνο και πες τους τα αναλυτικά. Επίσης τσέκαρε τον κωδικό τους ότι ταιριάζει 100% για το δικό σου αμάξι. Διαφορετικά φοράνε τα ατμοσφαιρικά fsi και διαφορετικά τα tsi και gti. Φίλος εδώ από το κλαμπ είχε πρόβλημα με koni coilover και τελικά το έψαξε και βρήκε ότι του είχαν βάλει λάθος ανάρτηση. Είσαι εντός εγγύησης? ένας χρόνος νομίζω είναι, αλλά πρέπει να έχεις την χρυσή καρτούλα της bilstein που σου δίνουν μαζί με την αγορά. Ας πει κάποιος που να έχει pss9 στο 5άρι, άντε πια όλοι ασχολήστε με τα σπασμένα μοτέρ και τις κόντρες και κράζετε τα προβλήματα των καινούργιων. Ελάχιστοι και πάντα οι ίδιοι είναι αυτοί που βοηθούν μέλη που μπορεί να αντιμετωπίζουν ακόμη και το πιο μικρό πρόβλημα. Και αν είχες φίλε κανά mk4 ή mk3 και κάτω κανένας δε θα σου απάνταγε, τουλάχιστον όχι τόσο σύντομα. Αυτός είναι ο λόγος ύπαρξης των clubs και όχι να βλέπουμε ποιος την έχει πιο μεγάλη όπως κάνουν οι περισσότεροι εδω μέσα. Αυτός είναι ο βασικότερος λόγος που απέχουν παλιά γνωστά μέλη. Τεσπα, αυτό που σου λέω με το λάστιχο ποτίσματος δεν είναι καμιά τρομερή πατέντα. Δεν επηρεάζει σε τίποτα τη λειτουργία των ελατηρίων και είναι εδώ και χρόνια διαδεδομένο σε Ελλάδα και εξωτερικό. Στο σημείο που βρίσκουν οι σπείρες, περνάς σωληνωτά, ένα κομμάτι λάστιχο ώστε να μην ακουμπάνε μεταξύ τους και κάνουν και θόρυβο. Το θέμα είναι ότι δε νομίζω πως στη συγκεκριμένη πανάκριβη ανάρτηση θα έπρεπε να συμβαίνει αυτό και όπως είπα στη δικιά μου που είναι 4,5 εκατοστά χαμηλωμένα (σε mk4 όμως) δεν χτυπάει τίποτα. Βρίσκουν και τα τέσσερα? Είσαι σίγουρος ότι είναι χαμηλωμένο το ίδιο από όλες τις πλευρές (και πάλι δε δικαιολογείται, αλλά θα μπορούσε να φταίει κ αυτό)?

Link to comment
Share on other sites

ο αθανασιου μου λεει να αλλαξω ελατηρια αλλα δεν μου εγκυατε οτι δεν θα χτυπανε με τα καινουργια ελατηρια

Ωραιος "μαστορας" σου λεει να τα ξαναπαρω εγω και ας χτυπανε, να του το πω κιολας.

Γιατι θεωρει τους πελατες του μ@λ@κες και τον εαυτό του εξυπνουλη.

Αλλα στις μετατροπες εχουν ενα μερος ευθυνης και οι πελατες.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πληρωσα 2000euro και την εβαλα εχει ληξει η εγγυηση το αμαξι το εχει τσεκαρει και ο αθανασιου και μου ειπε να αλλαξω ελατηρια 320euro και το πηγα στον rabit την ξαναεβγαλε την τσεκαρε πληρωσα 250euro και μου ειπε η αναρτηση ειναι ενταξη αλλα ετσι ειναι η pss9 εχει στενα ελατηρια και χτυπανε οι σπειρες εχω ξενερωσει τελειως σ'ευχαριστω πολυ παντως που ασχολεισε με το προβλημα μου

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλος ένας εξουσιοδοτημένος αντιπροσωπος της bilstein κοντά στη Βουλιαγμένης (αγιο Δημητριο)BudRacing είναι η επωνυμια έχει και εμπειρία σε αγώνες κάνε μια ερώτηση και εκεί.

Αν θέλεις κάνε μια ερώτηση και στον Ηλια Τσακουλιερη στο Αιγάλεω 210-5696716.

Αν βοήθησα κάπως...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.