Jump to content
tsopstav

Dsg7 Στο Polo 1.2 Tsi

Recommended Posts

Σε νεο Polo 1.2 tsi dsg εχω κανει 500 χιλιομετρα (Eιναι η πρωτη φορα που οδηγω αυτοματο αυτοκινητο).

Κατα την αλλαγη απο την θεση P σε D ή R ακουω εναν ήχο σαν σφυριγμα. Ειναι φυσιολογικος ή πρεπει να ψαξω για καποιο προβλημα?

ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ VW ΜΕ DSG!!

Edited by StavT
Link to comment
Share on other sites

Σε νεο Polo 1.2 tsi dsg εχω κανει 500 χιλιομετρα (Eιναι η πρωτη φορα που οδηγω αυτοματο αυτοκινητο).

Κατα την αλλαγη απο την θεση P σε D ή R ακουω εναν ήχο σαν σφυριγμα. Ειναι φυσιολογικος ή πρεπει να ψαξω για καποιο προβλημα?

ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ VW ΜΕ DSG!!

Τελικα για οποιον ενδιαφερεται, μαλον ειναι καποιος μικροφωνισμος που προερχεται απο την υποβοηθηση παρκαρισματος στην οπισθεν ®.

Edited by StavT
Link to comment
Share on other sites

Τελικα για οποιον ενδιαφερεται, μαλον ειναι καποιος μικροφωνισμος που προερχεται απο την υποβοηθηση παρκαρισματος

Μήπως δεν είναι μικροφωνισμός και είναι ο κανονικός ήχος που κάνουν οι αισθητήρες παρκαρίσματος όταν επιλέγεις όπισθεν?

Όπως στο βίντεο που ακολουθεί?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν είναι μικροφωνισμός και είναι ο κανονικός ήχος που κάνουν οι αισθητήρες παρκαρίσματος όταν επιλέγεις όπισθεν?

Όπως στο βίντεο που ακολουθεί?

Ειλκικρινα τωρα μπερδευτηκα. Θα δω αν κανει το θορυβο μονο στην οπισθεν. Αν θυμαμαι καλα ακουω θορυβο και κατα τη μεταβαση στο D.

Παντως ευχαριστω για το βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

δεν είσαι ο μόνος με DSG7! το έχω 1 μήνα και κάτι με 1500 χιλ περίπου…δόξα το θεό δν έχω το παραμικρό πρόβλημα…τώρα για το ΅ΆσφύριγμαΆΆ που λες εμένα απλά ένα ΅κλατσΆΆ μου κάνει….

δεν έχω παρατηρήσει κάτι άλλο…μπορεί να στο κάνει επειδή είναι αρχή…

παντως το αμαξι τα σπαει......(ελπιζω να μην μου κανει στο μελλον καμια λαδια.... )

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα και με το δικο μου. Μονο λιγο οι αναρτησεις κτυπανε σε λακουβες. Μαλον ειναι πολυ μαλακες και για ευρωπαικους δρομους οχι τους δικους μας κατσικοδρομους που καΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΤΟΣΤΡΟΜΕΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΒΟΜΒΑΡΔΙΣΜΕΝΟΙ.

δεν είσαι ο μόνος με DSG7! το έχω 1 μήνα και κάτι με 1500 χιλ περίπου…δόξα το θεό δν έχω το παραμικρό πρόβλημα…τώρα για το ʽʼσφύριγμαʼʼ που λες εμένα απλά ένα ʽκλατσʼʼ μου κάνει….

δεν έχω παρατηρήσει κάτι άλλο…μπορεί να στο κάνει επειδή είναι αρχή…

παντως το αμαξι τα σπαει......(ελπιζω να μην μου κανει στο μελλον καμια λαδια.... )

Edited by StavT
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.