Jump to content
ihthiologos

Προβλημα Στο Ρελαντι

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα σας, είμαι κάτοχος ενός golf 4 με 104.000χμ και 1,4 μηχανή.Τον τελευταίο καιρό μου έχει παρουσιαστεί το εξής πρόβλημα: Ενώ παρόλο ότι είναι ζεστό το αυτοκίνητο πολλές φορές παρουσιαζεται μία αστάθεια στο ρυθμό των στροφών που κρατάει το ρελαντί. Το πρόβλημα γίνεται ακόμα πιο έντονο αν χρειαστεί να κόψω το τιμόνι μου δεξιά ή αριστερά που οι στροφές πέφτουν τελείως με αποτέλεσμα να σβήνει το αυτοκίνητο. Έχει αρχίσει και γίνεται ενοχλητικό ειδικά κατά το παρκάρισμα,θα σβήσει 2-3 φορές. Αν είμαι σε στάση,π.χ. φανάρια μπορεί από εκεί που είναι στις 800 στροφές να πέσει στις 300 και πάλι να έρθει στις 800. Αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα και βρήκε λύση, παρακαλώ ας βοηθήσει. Ειδάλλως, όποιος έχει καμιά καλή ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει θα είναι ευπρόσδεκτη η απάντηση. Ευχαριστώ εκ των προταίρων.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΠΑΛΑΧΘΗΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!3 ΠΙΘΑΝΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ ΕΧΩ.

1. ΑΛΛΑΓΗ ΜΠΟΥΖΟΚΑΛΩΔΙΑ(ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ)

2.ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ ΓΚΑΖΙΟΥ ΚΑΙ ΡΥΘΜΙΣΜΑ(ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ)

3.ΑΛΛΑΓΗ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ (ΝΑ ΕΥΧΕΣΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ)

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΟΥΤΕ ΚΙΧ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΠΑΛΑΧΘΗΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!3 ΠΙΘΑΝΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ ΕΧΩ.

1. ΑΛΛΑΓΗ ΜΠΟΥΖΟΚΑΛΩΔΙΑ(ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ)

2.ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ ΓΚΑΖΙΟΥ ΚΑΙ ΡΥΘΜΙΣΜΑ(ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ)

3.ΑΛΛΑΓΗ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑΣ (ΝΑ ΕΥΧΕΣΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ)

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΟΥΤΕ ΚΙΧ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ.

φιλε ειληκρινα σ ευχαριστω πολυ με καθαρισμο πεταλουδας ξεμπερδεψα ειληκρινα εκοβε τοσο το αμαξι που ουτε φανταζομουν οτι απλα θελει καθαρισμα η πεταλουδα... να σαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

τιποτα φιλε μου να σαι καλα!ειναι μεγαλη η λατρεια για το 4 επομενως.....

τα λεμε

Link to comment
Share on other sites

τιποτα φιλε μου να σαι καλα!ειναι μεγαλη η λατρεια για το 4 επομενως.....

τα λεμε

Μεγαλη αγαπη πραγματι γιαυτο λεω να μαζευτουμε οι τεσσαρηδες σε ενα τοπικ να τα λεμε

Link to comment
Share on other sites

ε δεν θα ηταν και οτι καλυτερο αυτος ο διαχωρισμος !ολοι εδω αγαπαμε το αυτοκινητο και δη το vw.ελαχιστη σημασια εχει το μοντελο!

Link to comment
Share on other sites

ε δεν θα ηταν και οτι καλυτερο αυτος ο διαχωρισμος !ολοι εδω αγαπαμε το αυτοκινητο και δη το vw.ελαχιστη σημασια εχει το μοντελο!

Δεν λεω να χωριστουμε αλλα να αναφερουμε το προβληματα μας και οτι αλλο σχετικο με τα αυτοκινητα μας σε ενα μονο τοπικ που να αφορα τα τεσσαρια. ουτως η αλλως και εμεις γκολφακιδες ειμαστε

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω να χωριστουμε αλλα να αναφερουμε το προβληματα μας και οτι αλλο σχετικο με τα αυτοκινητα μας σε ενα μονο τοπικ που να αφορα τα τεσσαρια. ουτως η αλλως και εμεις γκολφακιδες ειμαστε

Δεν ειναι απαραίτητο, μπορεις οταν ανοιγεις ενα θεμα να γραφεις τον τυπο και το μοντελο του αυτοκινήτου σου στο "Topic Description" και ετσι θα ειναι σε ολους ευδιάκριτο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.