Jump to content
GOLFAKI 4

Υγραεριο

Recommended Posts

Γειά σας.Έχω το Polo 1.2 TSI 2010.

Σκεφτόμουν για υγραέριο.Στην Karenta που είχα ρωτήσει κάνει 2.500 ευρώ.Αξίζει η μετατροπή;Μήπως με αυτά τα λεφτά το άλαζα με 'να άλλο 1.6 Diesel;Θα είχα μεγαλύτερη οικονομία;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. εχω μια ερωτηση σε οσους γνωριζουν κατι απο αεριο. zavoli η lovato? μιλαμε για golf 4 1.6 edition 16v μοντελο 2001. πιο θεωρειτε καλυτερο???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια επειδη ειναι η δουλεια μου (αντιπροσωπεια Lovato Β.Ελλαδος) υπαλληλος στην εταιρια C.N.G co επε ,βρισκεται στο Καλοχωρι Θεσ/νικης.

Παρακολουθω το θεμα και διαβαζω πολλες ανακριβειες.-1ον Υπαρχει πρατηριο φυσικου αεριου και βρισκεται στον δρομο προς το αεροδρομιο ακριβως μετα το φαναρι του ΙΚΕΑ το πρωτο ΕΚΟ δεξια σας.-2ον Υγραεριο μπαινει κανονικα σε Direct injection κινητηρες αλλα σε καποιους κωδικους κινητηρων οχι ολοι, μιλαω παντα για τα Lovato.-3ον Τα 5ης-6ης -7ης κτλ δεν υφιστανται.Υπαρχουν τα υγρης φασης και τα αεριας φασης δλδ στον κινητηρα ψεκαζεται το υγραεριο ως υγρο ή ως αεριο.Το καθε ενα εχει + και - ,αν και προτιμω τα αερια φασης λογο οτι τα αερια αναμειγνιωνται καλυτερα μεταξυ τους.Πιστεψτε οτι αν υπηρχε τροπος να αεριοποιησουμε την βενζινη θα ειχε γινει , ετσι προσπαθουμε να ψεκαζεται υπο μορφη νεφους.

  Να μην προτιματε τα φθηνα κιτ λογο οτι δεν ειναι αξιοπιστα η δυνατοτητες προγραμματισμου μιας ecu σε περιοριζει αλλα και δεν εχουν υποστηριξη απο ανταλ/κα,ειναι πραγματα που θα τα πληρωσετε διπλα αργοτερα.Παντα να ρωτατε χωρα προελευσης του κιτ αλλα και της δεξαμενης, οπως επισης αν ειναι δυνατον να βλεπεται δειγματα δουλειας τους.

 Σε οποιαδηποτε απορια ευχαριστως να βοηθησω.Προσωπικο μου αυτοκινητο Golf IV 1.4 16v BCA κινητηρας εχει περιπου 23.000χλμ με υγραεριο και 98.000χλμ συνολικα χωρις κανενα προβλημα καταναλωση με 40λ LPG  κανω περιπου 500χλμ μεικτο κυκλο.

 Συγνωμη για το μεγαλο post!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.