Jump to content
Tatsinio

Aγορά Touareg

Recommended Posts

Καταρχήν Καλησπέρα

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω Touareg μοντέλο 2005 ή 2006 ή 2007 2500 κυβικά diesel απο 90.000 εως 130.000 χλμ.

Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής

Πιο απο τα τρια μοντελα να προτιμήσω;

Τα χιλιομετρα είναι οκ ή ειναι πάρα πολλα για το Touareg;

Τι πρεπει να προσέξω στο check που θα χρειαστεί να κάνω

Ποια μπορει να είναι τα αδυνατα σημεία του;

Παρακαλώ αν μπορεί καποιος να ρίξει φως στα σκοτεινά αυτα ερωτήματα -_-

Με εκτίμηση Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ για την απάντηση

Τα λεφτα που διαθέτω με οδηγούν στις παραπάνω επιλογές.

Γι αυτο και πρεπει να προσεξω κατα πόσο ειναι ταλαιπωρημένα τα ενλόγο αυτοκίνητα σε αυτα τα χιλιόμετρα

Επίσης θα ήθελα κάποιος να μου πει το εξής.

Παρατήρησα πως μερικά Τουαρεγκ πισω απο το λεβιε ταχυτήτων έχουν 2 κυκλικους μοχλους και μερικα αλλα μονο έναν(προφανως εχει να κανει με την τετρακίνηση)Μπορεί καποιος να μου εξηγήσει τι ακριβώς ρόλο παίζουν αυτοι οι δυο μοχλοί και ποιοες οι διαφορες των αυτοκινήτων που έχουν μονο ένα;;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ για την απάντηση

Τα λεφτα που διαθέτω με οδηγούν στις παραπάνω επιλογές.

Γι αυτο και πρεπει να προσεξω κατα πόσο ειναι ταλαιπωρημένα τα ενλόγο αυτοκίνητα σε αυτα τα χιλιόμετρα

Επίσης θα ήθελα κάποιος να μου πει το εξής.

Παρατήρησα πως μερικά Τουαρεγκ πισω απο το λεβιε ταχυτήτων έχουν 2 κυκλικους μοχλους και μερικα αλλα μονο έναν(προφανως εχει να κανει με την τετρακίνηση)Μπορεί καποιος να μου εξηγήσει τι ακριβώς ρόλο παίζουν αυτοι οι δυο μοχλοί και ποιοες οι διαφορες των αυτοκινήτων που έχουν μονο ένα;;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

οι κυκλικοι διακοπτες πισω απο τον λεβιε ταχυτητων ειναι ο ενας για τις κοντες σχεσεις (αργα)και κλειδωμα του διαφορικου,και ο αλλος που σε καποια μοντελα δεν υπαρχε ειναι της αεραναρτησης καιελενχει το υψος του αυτοκινητου χειροκινητα (σε οσα εχουν αεραναρτηση).κατα την γνωμη μου η αεραναρτηση ειναι ενα απο τα ποιο μεγαλα πλεονεκτηματα του touareg και θα σου προτεινα να κοιταξεις να εχει.

Link to comment
Share on other sites

οι κυκλικοι διακοπτες πισω απο τον λεβιε ταχυτητων ειναι ο ενας για τις κοντες σχεσεις (αργα)και κλειδωμα του διαφορικου,και ο αλλος που σε καποια μοντελα δεν υπαρχε ειναι της αεραναρτησης καιελενχει το υψος του αυτοκινητου χειροκινητα (σε οσα εχουν αεραναρτηση).κατα την γνωμη μου η αεραναρτηση ειναι ενα απο τα ποιο μεγαλα πλεονεκτηματα του touareg και θα σου προτεινα να κοιταξεις να εχει.

Ευχαριστω πολυ για την διευκρινηση και την απαντηση....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.