Jump to content
.kostas.

Ηχητικό Σήμα Και Ένδειξη Ζωνών Ασφαλείας

Recommended Posts

Καλησπέρα,

έχω ένα Passat 1.8T μοντέλο 2004 και από τότε που το αγόρασα (3 μήνες) όταν δεν βάζω ζώνη δεν λειτουργεί το ηχητικό σήμα και η ένδειξη σβήνει μετά το check.

Μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα ? ή μήπως δεν υπάρχει αυτή η λειτουργία στο συγκεκριμένο μοντέλο ???

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Eλεγξε την ασφαλεια μηπως ειναι καμμενη γιατι αν αναβει στο καντραν σημαινει οτι το ειχε απο το εργοστασιο μπορεις να βαλεις μια φωτο απο το καντραν για να σου πω σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

να και μια photo

p4270018.jpg

επίσης μήπως ξέρει κάποιος να μου πει τι κάνει αυτό το κουμπάκι δίπλα στην πόρτα του οδηγού ??

δεν γράφει κάτι το manual που έχω...

p4270020.jpg

Edited by .kostas.
Link to comment
Share on other sites

να και μια photo

επίσης μήπως ξέρει κάποιος να μου πει τι κάνει αυτό το κουμπάκι δίπλα στην πόρτα του οδηγού ??

δεν γράφει κάτι το manual που έχω...

Είσαι σίγουρος ότι το λαμπάκι είναι για τις ζώνες και όχι για τους αερόσακους !, οπότε και φυσιολογικά δεν μένει αναμμένο......? Μήπως αν διαβάσεις το βιβλίο λέει ότι αυτό το σύμβολο είναι για τον έλεγχο των αερόσακων και ανάβει μόνο κατά την ανάφλεξη (check) και μετά σβήνει?

Σχετικά με το κουμπάκι....το αυτοκίνητό σου έχει εργοστασιακό συναγερμό με προστασία ρυμούλκησης...μάλλον.. !!! Εκεί τουλάχιστον υπάρχει αυτό το κουμπί σε άλλα αυτοκίνητα.

Edited by passater
Link to comment
Share on other sites

Τετοια λειτουργια το passat αυτο (Β5) δεν εχει.

Το λαμπακι στο καντραν αναβει απλα και μονο για να δειξει οτι λειτουργει ο αεροσακος.

Το αλλο κουμπακι που εδειξες χαμηλα κατω στο καθισμα,οπως ειπε και ο passater,ειναι για να μπορεις να οπλιζεις τον συναγερμο και να αφηνεις συνηθως καποιο ζωο μεσα χωρις να χτυπαει.

Link to comment
Share on other sites

Τετοια λειτουργια το passat αυτο (Β5) δεν εχει.

Το λαμπακι στο καντραν αναβει απλα και μονο για να δειξει οτι λειτουργει ο αεροσακος.

Το αλλο κουμπακι που εδειξες χαμηλα κατω στο καθισμα,οπως ειπε και ο passater,ειναι για να μπορεις να οπλιζεις τον συναγερμο και να αφηνεις συνηθως καποιο ζωο μεσα χωρις να χτυπαει.

ή για να τον απενεργοποιείς κατά τη ρυμούλκηση...νομίζω. Θα το βρεις στο βιβλίο αν θες να σιγουρευτείς.

Link to comment
Share on other sites

Μην αναρωτιεσε φιλε κωστα με vag com ολα γινονται.

Οπως και πολλα αλλα Σταυρο οπως πχ. αυτοματο κλειδωμα ασφαλειων μετα τα 20 χλμ/ωρα αλλα λεμε οτι δεν υπαρχει το σχετικο σε εργοστασιακη μορφη ωστε ο φιλος να μην ψαχνεται οτι κατι δεν δουλευει σωστα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή τι να κάνω ρε παιδιά ??

είμαι καινούργιος με τα vw.

το vag com είναι το καλώδιο που συνδέεται με κάποιο pc ?

χρειάζεται κάποιο software ?

δουλεύει σε linux ?

έχω να χρησιμοποιήσω windows 15 χρόνια....

να πάω σε κάποιο συνεργείο ? (πάλι θα πληρώσω !!!!! ????)

ή...ή...ή

να τα παρατήσω και να συνεχίσω τις βόλτες :whistling: με το passat μου και να σταματήσω να ψάχνομε ....???

:rolleyes::sorcerer:

Edited by .kostas.
Link to comment
Share on other sites

Κωστα ριξε μια ματια στα ανοιχτα θεματα σχετικα με το vag com και θα βρεις ολες τις πληροφοριες που χρειαζεσαι :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.