Jump to content
cjgeorgio

Υδρογονοκίνηση

Recommended Posts

Γεια σας .Είμαι καινούριος στην παρέα σας,σας χαιρετώ,και θέλω να καταθέσω δημόσια την άποψη μου για αυτού του τύπου την υδρογονοκίνηση.Εχω ένα DAEWOO LANOS του 98,σε άριστη κατάσταση με 80.000 Km.Διαβάζοντας πριν από ένα χρόνο για το υδρογόνο,και ψάχνοντας μηχανήματα και κατασκευαστές όλων των τύπων και των βαλαντίων, κατέληξα να φέρω από Αμερική μηχάνημα ανώτερο σε παραγωγή υδρογόνου από αυτά που κυκλοφορούν στην ελληνική αγορά και διαφημίζονται ως επιτεύγματα της τεχνολογίας. Έχει ρυθμιζόμενη παραγωγή αερίων,και κάνει διαχωρισμό χρησιμοποιώντας μόνο το υδρογόνο, απορρίπτοντας το οξυγόνο στην ατμόσφαιρα.Χρησιμοποιώντας τους προτεινόμενους από τον κατασκευαστή ηλεκτρολύτες και ένταση ρεύματος, διαπίστωσα πώς το κέρδος στην οικονομία βενζίνης,ήταν πρακτικά μη μετρήσιμο.Βάζοντας το σε αναλυτή καυσαερίων,και ανοίγοντας και κλείνοντας το σύστημα δεν υπήρχε καμία απολύτως διαφορά στην ποιότητα των εξερχόμενων καυσαερίων.Αντίθετα αυξάνοντας την παραγωγή αερίων παρατηρήθηκε μια μικρή αλλαγή προς το χειρότερο. Το έχω δέκα μήνες στο αυτοκίνητο,κάνοντας περίπου 8000 χιλιόμετρα,και οικονομία δεν είδα, μην πω πως έχω επιβάρυνση στην κατανάλωση,λόγω των μονίμως σπαταληθέντων 15 αμπέρ,που απαιτούνται για την λειτουργία του συστήματος! Όσο για τα υπόλοιπα,ροπή,δύναμη,θερμοκρασίες κινητήρα,μεταβολή καμία.Κατόπιν τούτων συμπεραίνω πως το σύστημα της τελευταίας τεχνολογίας με τον διαχωρισμό αερίων,είναι μια ακριβοπληρωμένη πατάτα,και στα παλιότερα η όποια οικονομία υπήρχε,ερχόταν τροφοδοτώντας τον κινητήρα με φτωχά μείγματα και διακινδυνεύοντας τον. Δεν θέλω να έρθω σε σύγκρουση με τούς κατασκευαστές αυτών των συστημάτων,και μάλιστα σκέφτομαι να παραγγείλω καμιά δεκαριά ακόμη κυψέλες, και να τις χρησιμοποιήσω σαν αντλίες ελεγχόμενης παροχής νερού, εμπλουτισμένου με καλιούχο λίπασμα, για το αυτόματο πότισμα των φυτών του μπαλκονιού μου .Είναι ασυζητητί η καταλληλότερη θέση που αρμόζει σε τέτοια τεχνολογικά θαύματα.Όσοι έχετε φυτά ακούστε με, και δεν θα μετανιώσετε για την αγορά αυτών των σπουδαίων μηχανημάτων!!!!!

σσσσσσσσσσσσστ !!!!! μην τα λες αυτα και χαλάς την πιατσα .......... μην σε ακουσει και ο .......... και πεσει σε καταθλιψη ...

Τελικα μια ειναι η λυση... Diesel... My next car

Εγω αφου πρωτα πειστηκα απο τον χρηστο για την αποτελεσματικοτητα του συστηματος με οοοοολα τα ατρανταχτα επιχειρηματα που παρεθεσε (video !! / foto!! / μετρησεις!! / αποτελεσματα!! ) ............. τελικα το αποφασισα !!!!!!!!!!!!!!!!!

εδω και κανα διμηνο ψαχνω φιλε μου για ............Diesel :search: :search: :search:

Το δανείζομαι από αδελφό forum:

http://www.efpolis.g...γονοκίνησης.pdf

Επιβεβαιωθηκα και επισημα για την πατατιά του συστηματος !!!!!!!!!!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Manbag διακρίνω μια ικανοποίηση? :db:

Το θέμα το βλέπω να κλειδώνει μία και καλή...

Θα δω άμα δεν έχω ανοίξη θα κάνω ένα θέμα για το φυσικό αέριο που άρχισε να κάνει επιτέλους τα βήματα του στην χώρα μας...

Εκει θα έχουμε θέμα 8)

Link to comment
Share on other sites

Guest PanosVR6

Εγω απλα γελαω...δεν εχω την διαθεση να απαντησω σε κανεναν γιατι πολυ απλα ο κομπλεξισμος με ενοχλει αφανταστα!και λυπαμαι που καποιοι διαβαζουν εδω οτι παπαρια λεει ο καθε συκοφαντης κ ασχετοσ κ πολλοι τον πιστευουν..εγω απολαμβανω παντως ολα τα θετικα του συστηματος υδρογονου τα οποια κ εχω γραψει εδω κ 10 μηνες περιπου σε προηγουμενα ποστ εδω μεσα..αυτα τα ολιγα γιατι δεν μιλαμε,δεν μιλαμεαλλα καποια στιγμη μ αυτα που διαβαζω..θα ξεχασουμε κ αυτα που ειδαμε με τα ματια μας!

Link to comment
Share on other sites

Άμα ο κόσμος έβλεπε παραδείγματα θα ήταν ποιο εύκολο.

Από την στιγμή όμως που δεν βλέπουν είναι λίγο δύσκολο.

Μακάρι να είσαι ευχαριστημένος με το δικό σου.

Αλλά ο κόσμος θέλει παραδείγματα και όχι κανόνες φυσικής.

Ο πωλητής δεν έδωσε παραδείγματα δηλαδή αμαξια με περασμένο σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Guest PanosVR6

Άμα ο κόσμος έβλεπε παραδείγματα θα ήταν ποιο εύκολο.

Από την στιγμή όμως που δεν βλέπουν είναι λίγο δύσκολο.

Μακάρι να είσαι ευχαριστημένος με το δικό σου.

Αλλά ο κόσμος θέλει παραδείγματα και όχι κανόνες φυσικής.

Ο πωλητής δεν έδωσε παραδείγματα δηλαδή αμαξια με περασμένο σύστημα.

για να μιλαω ετσι..προφανως και ειμαι ικανοποιημενος..αν ψαξεις στα ποστ του μαρτιου 2012 θα δεις οτι μιλαω με νουμερα και οχι με θεωριες,και νουμερα που τα ειδαν κι αλλοι που ειχα μαζι μου στο ταξιδι τοτε..δεν καταλάβαινω τι εννοεις οταν λες περασμενο συστημα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.