Jump to content
giannispolo

Τρίξιμο απο μπροστα

Recommended Posts

ΕΜΕΝΑ ΜΑΓΚΕΣ ΜΕ 19000 ΧΛΜ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΨΑΛΙΔΙΑ. ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΤΟ ΜΠΡΟΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΧΙ ΠΙΣΩ. Χ...... ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΑΓΝΑΝΤΕΥΕ ΕΛΗΧΕ ΚΑΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ. ΤΟ ΔΩΡΟ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΒΑΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα έλεγα να κάνετε μια μικρή δοκιμή με το να ψεκάσετε λίγο λιπαντικό σπρέι στον ιμάντα

:baby: - ναι δικιο εχεις-για αυτην την σωστη πατεντα μπορω να γραψω και παραλλαγες (!) εχω δοκιμασει αρκετες λυσεις μεχρι να βρω την μαγικη λυση

... (Αρκετό καιρό πριν είχα παρατηρήσει αυτό το τρίξιμο που λέτε κι εσείς και όταν ρώτησα το μηχανικό μου είπε:"Τα Γερμανικά αυτοκίνητα στο κρύο όταν βάζεις μπρός κάνουν τρελά πράγματα. Μην ανυσυχείς!!!")

:thumbsup: - δεν εχει και αδικο-συνηθες προβλημα σε Polo,Fabia,Ibiza αυτο στην Γερμανια,επισης το καπακι σε εκκινηση σε χαμηλη θερμοκρασια-το λενε τα τεστ του Auto Bild

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι ιμαντας χρονισμου ή αντλια νερου. Θα το κοιταξουν μεθαυριο και θα μου πουν. Κοστολογιο για ιμαντα χρονισμου και ρουλεμαν περιπου στα ~450¤.

450 ευρω χωρίς εργασία βέβαια ;)

Link to comment
Share on other sites

Schumacher Δημιουργήθηκε στις Σήμερα, 14:31

450 ευρω χωρίς εργασία βέβαια biggrin.gif

Οντως πανω-κατω τοσο κοστιζει; Ξερεις; Πολλα ρε γαμωτο :heart: Στο φορουμ τις Ibiza διαβασα σερβις και ιμαντας 230¤.

Ευτυχως εχω 15% εκπτωση στα ανταλλακτικα + 12% στα εργατικα.

Τελικα το αμαξι δεν το πηγα στην αντιπροσωπεια γιατι τα λεφτα μου φανηκαν υπερ-αρκετα, το αμαξι ειναι ετσι κι'αλλιως εκτος εγγυησης οποτε το πηγα σε εναν μαστορα εξω.

Η ζημια θα γινοταν πολυ μεγαλη εαν διανουσα τουλαχιστον ακομη 5χλμ. Αλλαχτηκε ολο το σετ ιμαντα χρονισμου το οποιο ηταν της BOSCH και εβαλα ακριβως το ιδιο με 140¤ μονο (τιμη αποκλειστικα για εμενα) και τα εργατικα του μαστορα 60¤.

Το αμαξι φυσαει πλεον.. και δεν ακουγεται τσικ απο μεσα.

τα δυι ποστ συγχωνευτηκαν

Link to comment
Share on other sites

:) παιδια προχθες το πολο μου πατησε σε μια λακουβα 5εκ και με 60χλμ. ακουστηκε ενας περιποιημενος γδουπος music.gif και απο τοτε σε κατθε φαναρι που σταματαω στη πρωτη αναλογα βεβαια και πως το παω ακουγεται ενα χτυπημα απο κατω στο υψος των καθηςματων οδηγ.συνοδηγ. :D

τιποτα αλλο δεν παρουσιαζει αλλα με ανησυχει.

τα φωτα σας πλς! worthy.gif

Edited by nikkosnet
Link to comment
Share on other sites

Ε τι να σου πουμε τωρα?

Πρεπει να σηκωθει σε γρυλο το αμαξι και να κοιταχτει απο κατω. Μπορει απλα να εχει λασκαρει ή κοπει καποια βαση ή σινεμπλοκ απο την εξατμιση και να χτυπαει. Μπορει χιλια δυο. Ριξε μια ματια απο κατω και θα το βρεις. :)

Link to comment
Share on other sites

1000 σορρυ ημουν σε νοσοκομειο γιαυτο δεν απαντουσα.

πηγα πριν τις γιορτεσ αλλα δεν εκατσε να πολυασχοληθει ^_^ . το σηκωσε και με ενα λοστο ελεγχε τις τσιμουχες απο ψαληδια και γενικα οτι αφορα τισ αναρτησεις και μου ειπε μαλλον ειναι βαση σαζμαν. θα παω αυριο για επανεξεταση. ;)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον... τα τσεκαραμε ολα απο ψαλιδια και αναρτησεισ και βαση σαζμαν και ακουστε να γελασετε.. ;)

οπως το ανεβοκατεβαζαμε στη γεφυρα ειδαμε οτι επαιζε η μηχανη(φυσικο ειναι αν ξεμπαζωνεις τους δρομουσ tongue.gif να σπασει καποτε και η βαση.. :D ) αφηστε που σιγα σιγα αρχησε να μου τα βγαζει ολα αχριστα( "πολυ στεγνο το κιβωτιο"( τιγκα στο λαδι) "θα εσπασε κανενας δορυφορος απο το σαζμαν" (μια χαρα ειναι) "στα ψαληδια σου κουνιουνται πολυ οι τσιμουχες" και αλλα τετοια..

Τελικα αλλαξαμε βαση μηχανης 60ε +10εργατικα.

καθως παω να φυγω το ξανα ακουσα...

επι 20' πηγεναμε το πολακι μπρως πισω προσπαθοντας να καταλαβουμε που οφειλετο....

Τελικα το ξανασηκωνουν και σφηγκουν ολεσ τισ βιδες! ειχε λασκαρει βιδα που σιγκρατουσε την γεφυρα(η αντιστρεπτικη οπως θες πες την) με αποτελεσμα να με κανει εμενα να αλλαξω 1000 χρωματα!! dead.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.