Jump to content
PasaTakiaS

Προβλημα Με Xenon

Recommended Posts

Γεια σας παιδια!!

Αντιμετοπιζω το εξης "κουλο" προβλημα με τα XENON στα προβολακια!!!

Οταν ευαλα τα xenon στα προβολακια στην αρχη φενοντουσαν ολα κανονικα.

Μετα παρατιρω πως στο καντραν δουλεβει αχνα η λαμπα της μεγαλις σκαλας...

1) αχνα αναβοζβινε!

2)τα προβολακια οπως δουλεβουνε αναβοζωινουν 3 φορες και μετα η κλινουν ι συνεχιζουν να δουλεβουν και μετα απο καποια ωρα παλu τα ιδια, Οταν λεω καποια ωρα ενοω (5-10 sec).

3)Οταν δεν κανουν τα δικα τους και λειτουργισουν κανονικα (φυσηκα με την ενδιξη μεγαλις σκαλας παντα αχνα ανιχτει) και ειμαι με φοτα πορειας και προβολακια οταν αναψω μεγαλα τα προβολακια ζβινουν (φισιολογικο). το κουλο ειναι πως οταν ξανα περασω στα φοτα ποριας τα προβολακια παραμενουν κληστα!

Το αλο κουλο ειναι πως για να ξεπερασω το 2 προβλιμα πρεπει να κλισω τον διακοπτι τον φοτον τελιειος να ζβησω το αμαξει και να βγαλω το κλιδει και ξανα προσπαθω στην 2-3 προσπαθεια λεινετε το 2 προβλημα.

Με τα παιδια που εχουν καταστιμα με Xenon κλπ. Προσπαθησαμε τα παντα, αλες λαμπες, αλο μετασχιματιστη ακομα και τα ποιο ακριβα φυσηκα με το kit για να μιν βγαζει λαθως κλπ. βγαλαμε και ελεξαμε ολο το συστημα του κουμπιου το καναμε βιδες για να δουμε αν λειτουργει σωστα ακομα και τον συναγερμο απενεργοπισαμε μηπως κανει εκει καποιο σκαλομα αλλα τελικα τπτ.

Τα παιδια εχουν περασει απηρα Xenon και μου ειπαν πως προτη φορα βλεπουν κατι τετοιο!!!

Passat 1.9 TDI 131hp (μαμα) 2001.

Αν εχει καποιος καποια λιση η ιδεα παρακαλω να βοηθειση γιατι δεν εχω ορεξη να δινω 50αρια σε καποιους και τελικα να μιν κανουν τπτ!!!

Ευχαριστω παιδια!!!

Συγνομη παρελυψα να πω πως με φυσηολογικες λαμπες ολα δουλεβουν ρολοι... Τουλαχιστων πρην βαλω τα Xenon, τωρα δεν το εχω δοκιμασει.

Edited by PasaTakiaS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.