Jump to content
sw6jin

Εσωτερικός φωτισμός

Recommended Posts

Το νέο Golf Plus που πήρε η αδερφή μου είδα πώς έχει φωτισμό με LED στην κεντρική πλαφονιέρα πολύ καλό. Μήπως γνωρίζει κάποιος τι παίζει με αυτό?

Βρήκα και ένα link αντίστοιχο. Εδώ

Κάνει για το δικό μου Golf IV απ' ότι βλέπω.

Το νέο Golf Plus που πήρε η αδερφή μου είδα πώς έχει φωτισμό με LED στην κεντρική πλαφονιέρα πολύ καλό. Μήπως γνωρίζει κάποιος τι παίζει με αυτό?

Edited by sw6jin
Link to comment
Share on other sites

Ωραιότατα, μπαίνει και σε σένα η συγκεκριμμένη κουτί, το μόνο που χρειάζεσαι είναι να τραβήξεις μία γραμμή για να ανάβουν τα led και τα κουμπάκια, είναι πάρα πολύ ωραία και το κόστος μαζί με την φίσα κάνει περίπου στα 75Ε (αγορά vw φιλοσίδης),την εχω βάλει και εγώ και είναι πολύ ωραία

Link to comment
Share on other sites

την ειχα βαλει και στο ibiza

συνολικα ολα τα υλικα ( η φυσα,τα καλωδια και η πλαφονιερα ) 44 Ε!

ενα καλώδιο απο την ασφαλειοθηκη για να ανάβουν τα λαμπάκια όταν ανάβεις τα φωτα και είσαι έτοιμος!

ευτηχως που στο gti την ειχε μαμα!

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Εγώ την αγόρασα πριν από μια εβδομάδα και την βάζω επάνω asap!

Οι κωδικοί για την απλή (χωρίς οροφή) γκρί είναι:

3B7 947 105 F 2EN - Πλαφονιέρα (χρώμα γκρι ΟΧΙ μπεζ) από το Passat W8, τιμή: 40,31 €

3B0 972 706 – Φυσάκι/Αντάπτορας, τιμή: 2,57 €

000 979 131 A - Καλώδια, τιμή: 1,44 €

Σύνολο: 44,32 €

Λάζαρε γιατί 75???

Μιχάλη LED's είναι τα συγκεκριμένα

kpilidis στον Μάριο την είχες τοποθετήσει?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την αγόρασα πριν από μια εβδομάδα και την βάζω επάνω asap!

Λάζαρε γιατί 75???

Scorpio ναι οντως.....είχα πάρει και τις 2 πλαφονιέρες τις πίσω.....οι οποίες θα μπούνε σύντομα και αυτες

Προτείνω, δεν ξέρω αν μπαίνουν και οι φωτιζόμενοι αεραγωγοί απο το Α4, σε εμένα πάντως μπήκανε κουτι άλλα 100Ε αν θυμάμαι καλά η 4αδα

Link to comment
Share on other sites

Aπο οτι ξερω ειναι κοκκινα leds κρυσταλλικα. Προσφερουν εναν απαλο κοκκινο φωτισμο στον λεβιε ταχυτητων και στην τριγυρω περιοχη.

Υπαρχουν και αλλες παρομοιες πλαφονιερες. Ψαχνω και εγω για το 9Ν μου. Ειχα βρει κατι και αν θυμαμαι καλα ειχε ¤54 στην αντιπροσωπεια.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους και είναι όντος πολύ καλό για εσωτερικό απαλό φωτισμό. Δε μου λές lazarosleon16v τις πίσω πλαφονιέρες τις έχεις καμιά φωτογραφία? Κανένα link και πόσο περίπου κάνουν?

Link to comment
Share on other sites

Σε μπλε χρωμα δεν υπαρχει αλλα δεν το βλεπω δυσκολο στο να τα αλλαξεις με 2 μπλε λεντακια.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι οταν θελετε να αναψετε μονο το λαμπακι του οδηγου αναβει ???γιατι εμενα αναβουν και τα 4 λαμπακια και οχι οπως αναβε η δικια του το καθε ενα ξεχωρηστα εκτως και εχω κανει βλαμενη συνδεση rocket.gifrocket.gif εαν μπορειτε να μου πειτε :D:lol:

Σε μπλε χρωμα δεν υπαρχει αλλα δεν το βλεπω δυσκολο στο να τα αλλαξεις με 2 μπλε λεντακια.

Υπαρχει αλλα μονο στο εξωτερικο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα πάντος δεν έκανα καμία κίνηση να την βάλω. Τώρα για τα led αν πιάνει λίγο το χέρι σου τα βάζεις ότι χρώμα θέλεις και φυσικά και αλλάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
να ρωτησω κατι οταν θελετε να αναψετε μονο το λαμπακι του οδηγου αναβει ???γιατι εμενα αναβουν και τα 4 λαμπακια και οχι οπως αναβε η δικια του το καθε ενα ξεχωρηστα εκτως και εχω κανει βλαμενη συνδεση rocket.gifrocket.gif εαν μπορειτε να μου πειτε :D:D

Υπαρχει αλλα μονο στο εξωτερικο

Αν εννοείς τα leds όχι ανάβουν όλα μαζί. Αν εννοείς το φως οδηγού, συνοδηγού, όλα μαζί, ανάβουν ανάλογα τα κουμπιά που θα πατήσεις ξεχωριστά...

Link to comment
Share on other sites

Η πλαφονιέρα του Golf V Sportline είναι ίδια με του GTI ?

ξέρει κανείς κωδικό???

Έχω το trendline δεν έχει ουτε θήκη γυαλιών ουτε τα έμορφα ledάκια...

Θα πάω να την βάλω asap

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
Μηπως ξερει κανεισ αν υπαρχει η συγκεκριμεννη πλαφονιερα με τα δυο μικρα ledakia σε μπλε χρωμα?

Αν θες την πλαφονιέρα μόνο και μόνο για τα λεντάκια (δεν ξέρω αν έχει κι αλλες διαφορές από τη μαμά, αν δεν έχει είναι κορϊδία τόσα λεφτά) τότε βάλε μόνο σου και μάλιστα σε ό,τι χρώμα θες...

1000635resize1pm.jpg

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερο για την θήκη των γυαλιών την θέλω :blink:

Από αντιπροσωπία πόσο περίπου θα πάει μαζί με τοποθέτηση, ξέρει κανείς?? (δεν είμαι για να ράβω και να ξηλώνω αυτόν τον καιρό)

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Αν θες την πλαφονιέρα μόνο και μόνο για τα λεντάκια (δεν ξέρω αν έχει κι αλλες διαφορές από τη μαμά, αν δεν έχει είναι κορϊδία τόσα λεφτά) τότε βάλε μόνο σου και μάλιστα σε ό,τι χρώμα θες...

Ξέρεις τί μου άρεσε περισσότερο? Η φώτο στον καθρέφτη :blink:

Από αντιπροσωπία πόσο περίπου θα πάει μαζί με τοποθέτηση, ξέρει κανείς?? (δεν είμαι για να ράβω και να ξηλώνω αυτόν τον καιρό)

Για τοποθέτηση ΠΜ me :lol:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,,μηπως υπαρχει καποιος να μου πει πως συνδεεται η πλαφονιερα η καποιον που να κανει εγκατασταση??? ???την εχω παρει και εχω βρεθει σε αδιεξοδο,,,,δεν μπορω να την βαλω,,,τα κονεκτορακια της μαμα φυσας ειναι μεγαλυτερα και δεν μπαινουν στο καινουργιο φυσακι,,,,,επιπλεον γνωριζει κανεις την συνδεσμολογια των 2 κιτρινων καλωδιων?????????????ευχαριστω εκ των προτερων,,,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.