Jump to content
afadim

Golf 4 1.4 16V Stage 2

Recommended Posts

οχι,δεν εχει κοψιματα απο τι νομιζω και γω.δηλ δεν μου κοβει το αμαξι οταν δινω που να πω οπα κατι παιζει.αν εννοεις κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

οχι,δεν εχει κοψιματα απο τι νομιζω και γω.δηλ δεν μου κοβει το αμαξι οταν δινω που να πω οπα κατι παιζει.αν εννοεις κατι τετοιο

εισαι οκ τοτε..

Edited by afadim
Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ειπε ενας οτι τα golf 4 1.4 θελουν προσοχη γιατι εχουν λεει αλουμινενιο κυλινδρο και αν το πατας συνεχεια τα μπιστονια θα το στραβωσουν...ισχυει κατι τετοιο;ξερετε τιποτα γιαυτο;

Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

Αλουμινιου μπλοκ, οι κυλινδροι ειναι κανονικα χιτωνια, πατα το οσο θες δεν παθαινει τιποτα. αλλα καλα ειναι να βρεις ενα γνησιο ψυγειο λαδιου απο 1600 μιας και τα 14αρια δεν εχουν, μπενει ακριβως πισω απο το φιλτρο λαδιου σου, πρεπει να κατεβει πολλαπλη εξαγωγης, θελει λιγο ψαξιμο να το τεροιαξεις αλλα θα μειωσεις τις θερμοκρασιες.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια ακομα,πηγα να βγαλω καρτα καυσαεριων και οι υδρογονανθρακες ειναι στους διακοσιους,το αμαξι δεν πολυκινειται και οι αποστασεις ειναι μικρες που κανει στη πολη,μπορει να φταιει αυτο η οτι το γεγονος οτι εχω αφαιρεσει το μεσαιο καζανακι;βοηθηστε με γιατι θα σκασω πια..

Link to comment
Share on other sites

περσυ αλλαξα και τα δυο,ειχα παλια υδρογονανθρακες 300 και πανω,αλλαζω καταλυτη και λαμδα μετα το μετραω και ηταν στο οριο και μου λεει καντο μια βολτα καλη και ελα να το μετρησουμε κατευθειαν και παω μετα απο λιγο που ηταν καλα ζεστο και ηταν κομπλε,τωρα δεν ξερω γιατι εγινε παλι αυτο,εντομεταξυ το εβαλα σε εγκεφαλο και δεν εβγαλε κατι,μηπως δεν ηταν καλα ζεσταμενο;γιατι το πηγα κατευθειαν εκει δηλ αποσταση 1 χιλιομετρο,η θερμοκρασια μηχανης ηταν κανονικα στους 90 αλλα ο καταλυτης ηταν ζεσταμενος καλα;

Link to comment
Share on other sites

παιζει ρολο στα καυσαερια το δοχειο αναθυμιασεων;επειδη το εβαλα μονος μου,μηπως δεν το εχω συνδεσει καλα;η δεν ισχυει κατι τετοιο;

Link to comment
Share on other sites

επειδη αλλαξα την πολλαπλη εισαγωγης και εβαλα απο πολο την σιδερενια ταπωσαν κατι στην πολλαπλη, δεν ξερω αν πρεπει να βαλω το αλλο σωληνακι του δουχειου εκει,και κατι ακομα που εκαναν ηταν να μονωσουν την βαλβιδα επιστροφης καυσαεριων αν θυμαμαι καλα,λετε να φταιει αυτο;

Edited by telis+georgia
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,σημερα βρηκα χρονο και ενεβασα μερικες φωτο απο το golfaki.φαινεται και η νεα πολλαπλη απο το polo.μια ερωτηση εχω να κανω αν γνωριζει κανεις κατι,την εισαγωγη αερα την εβαλα εγω μπροστα στη μασκα.εκανα καλα;ειναι σωστο το φιλτρο της hks που εχω βαλει;sml_gallery_12061_1077_327198.jpg

Link to comment
Share on other sites

κανεις;

κομπλε μου κανει απλα νομιζω καλυτερο θα ηταν βαρελακι αλλα αμα βλεπεις οτι δεν μπουκωνει ειναι οκ....την πολλαπλή ποσο περιπου την πηρες ; μπηκε κουτι ; εβαλες αλλη πεταλουδα;

θελω να βαλω και εγω...

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σημερα να ρωτησω για εκκεντροφορους και μου ειπαν τους ιδιους να τούς κανω reprofield αξίζει.θα δω διαφορα;ο μπουμπης που τους κανέι μου ειπε ότι δεν υπαρχει προβληκα με το προγγράμμα και να μην το πειραξω το προγραμμα.ισχύει;κ αν δεν φοραε προγράμμα μπαινουν;αυτό απλΑ πληροφοριακά το ρωταω μήπως και μπαινουν και χωρίς πρόγραμμα.help me

Link to comment
Share on other sites

ξανα μπροστα σου... :p

δυστυχως στα VW τα ρεπροφαιλ δεν δουλευουν πολυ καλα.δεν ειναι σαν τα ραλι παραδειγμα.

αν μιλαμε για ρεπροφαιλ που μπορουν να δουλεψουν με το υπαρχον προγραμμα ,τοτε μιλαμε για ρεπροφαιλ παρα πολυ κοντα στους μαμα.δλδ απειροελαχιστες διαφορες απο του μαμα ωστε να ψιλοδιορθωσει το προγραμμα.

στην πραξη χειροτερα απο οτι πηγαινεις τωρα...

πρεπει να ρωτησεις,αν θες ρεπροφαιλ,τι σταδια καθως και για τι μοιρες και βυθισμα μιλαμε ωστε να δουμε τι εκκεντροφοροι ειναι.

 

αυτο που πρεπει να καταλαβεις οτι αυτα ειναι προχειροδουλειες.

αν θες να πας σε ατμοσφαιρικη βελτιωση πρεπει να πας σωστα.και αν θες να πας σε ρεπροφαιλ(και οχι σε καινουριους για να γλυτωσεις λεφτα)και σε πεισει ο μπουμπης οτι δεν θα εχεις προβλημα πας σε ενα ικανοποιητικο προφιλ ρεπροφαιλ ωστε να βγαλει αλογα.αλλα δεν ειναι μονο βαζω τα εκκεντρα και τελειωσα...

 

για μενα μην ασχοληθεις.δυστυχως ειναι 14αρη και θα χαλασεις πολλα και αλογα δεν θα δεις...

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ο προσωπικος μηχαννικος μου φιλε mpoukou:-)!!!σε ευχάριστω παρά πολυ!πάντως χθες ποΥ ελεγα για τον ρυθμιστη ακομα το εχΩ στο μυαλο μου.κάπου είχα δει οτι σε έναπαλικάρι εκανΕ δουλεια.από 3 bar το πηγε 3.3 και ειχε διαφορα και χωρις να πειραξει το προγραμμα.αλλά δεν ξερω μπαινουν αυτοΙ του εμπορίου με μανομετράκι που εχεΙ πανω;τώρα τρωγωμαι να κανΩ κατι φθηνα...καταλαβαίνεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.