Jump to content
kounoupis13

Trip Control Σε Passat 1.6Fsi

Recommended Posts

γεια σας.θα ηθελα να ρωτησω,μπορω να βαλω trip computer στο αμαξι¨εχω το comfort line 1.6 fsi εχει 2 οθονες μικρες. Που μπορω να το τοποθετησω σε αθηνα,γιαννενα,θεσ/νικη?και τι τιμη περιπου?

Edited by kounoupis13
Link to comment
Share on other sites

γεια σας.θα ηθελα να ρωτησω,μπορω να βαλω trip computer στο αμαξι¨εχω το comfort line 1.6 fsi εχει 2 οθονες μικρες.

Φυσικά και μπορείς.Χρειάζεσαι τρία πράγματα:Φλασιέρα,καντράν και εγκέφαλο τιμονιού.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω μου εχουν δωσει μια οθονη για πασσατ με τισ 2 οθονεσ αλλα που εχει και τριπ εαν αλλαξω μονο οθονη θα δουλευει η θελει και ολα τα πιο πανω,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω.........πήρες το καντράν,πάρε και τα άλλα 2 και τα λέμε......

Αν βάλεις μόνο το καντράν θα σου δείχνει μόνο τη χρονική διάρκεια ταξιδιού.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A ρε δάσκαλε γράψε ένα βιβλίο... Μόνο τις πωλήσεις που θα κάνει σε αυτούς που δουλεύουν στην vw φτάνει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , professor said:

Επαναλαμβάνω.........πήρες το καντράν,πάρε και τα άλλα 2 και τα λέμε......

Αν βάλεις μόνο το καντράν θα σου δείχνει μόνο τη χρονική διάρκεια ταξιδιού.

ευχαριστω φιλε μου για την ενημερωση μηπωσ ξερεισ και την απαντηση για το οτι μετα απο αλλαγη

αμορτισερ και τακακια και οταν πηρα το αμαξι μετα απο λιγο αναψε η κιτρινη ενδειξη τιμονιου με το vag com μου γραφει :1 Fault Found:
00573 - Steering Torque Sensor (G269) 
            008 - Implausible Signal - Intermittent τι γινετε τελικα θελει αλλαγη η κρεμαγιερα και αν ναι ποσο παει νεα η επισκευη,επισης μου ειχε σπασει και το καπακι του σασμαν μετα την αλλαγη αμορτισερ,να εκανε καμια ...ο μηχανικος και χτεσ μετα απο ελεγχο μου εβγαλε το εξης:2 Faults Found:
02823 - Requirements for Locking the Steering Column Lock not met 
            000 - - - Intermittent

02827 - Wake-Up request via ESP 
            008 - Implausible Signal - Intermittent . Μηπως μπορει να με βοηθησει κανεισ ευχαριστω

σε ευχαριστω .

 

 

5 hours ago , professor said:

Επαναλαμβάνω.........πήρες το καντράν,πάρε και τα άλλα 2 και τα λέμε......

Αν βάλεις μόνο το καντράν θα σου δείχνει μόνο τη χρονική διάρκεια ταξιδιού.

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σύμπτωση!!!Μάλλον καποια πατάτα έκανε ο μηχανικός σου.Έλεγξε τη καλωδίωση στο μοτερ της κρεμαργιέρας πρώτα, μετά βγάλε για 5 λεπτά το πόλο από τη μπαταρία και αφου το ξαναβάλεις στη θέση του σβήσε τα λάθη με το vagcom.Μετά από μερικά χλμ κάνε επανέλεγχο.Τώρα για το καπάκι του σαζμάν...τι να πω....μήπως ο μηχανικός σου είναι σφυροφονιάς???ΕΛΕΟΣ!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago , professor said:

Πολύ σύμπτωση!!!Μάλλον καποια πατάτα έκανε ο μηχανικός σου.Έλεγξε τη καλωδίωση στο μοτερ της κρεμαργιέρας πρώτα, μετά βγάλε για 5 λεπτά το πόλο από τη μπαταρία και αφου το ξαναβάλεις στη θέση του σβήσε τα λάθη με το vagcom.Μετά από μερικά χλμ κάνε επανέλεγχο.Τώρα για το καπάκι του σαζμάν...τι να πω....μήπως ο μηχανικός σου είναι σφυροφονιάς???ΕΛΕΟΣ!!!

ευχαριστω φιλε μου αστα να πανε ηταν

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2012 at 1:26 ΜΜ, professor said:

Φυσικά και μπορείς.Χρειάζεσαι τρία πράγματα:Φλασιέρα,καντράν και εγκέφαλο τιμονιού.

ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΟΤΑΝ ΤΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΩ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ,ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ IMMOBILIZER ΘΕΛΕΙ ΞΑΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ?ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΝ ΒΑΛΩ ΚΑΝΤΡΑΝ ΛΕΥΚΟ 2010 (Instrument Cluster Speedometer White FIS  ) ΜΕ ΤΟ  36 to 32 Pins Plug&Play Instrument Cluster Adapter For VW Volkswagen Passat B6 ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ Η ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.