Jump to content
sodimitris

Φωτισμος Στα Φαναρακια Του Πισω Καπο Golf Mk5

Recommended Posts

ΚΑΤΑΡΧΑΣ να πω οτι ειναι απλο.

δεν περνουμε + απο την φυσα κ απο τα καλωδια που πανε στο φαναρι διοτι εχουν χαμηλη ταση

παιρνουμε ρευμα + απο τα καλοδια που πανε στα λαμπακια της πινακιδας τα οπια περνανε πισο απο τιν ταπετσαρια δεξια στο πορτ μπαγαζ.οπως βλεπεται το καλοδιο ειναι αυτο εδω στο σημειο αυτο της φοτο απο κατο.(το καλωδιο + ειναι χρωμα γκρι)

09022012198.jpg

.αφου εχουμε ξηλωσει τα πλαστικα με νουμερο 1 και 2 περναμε το καλοδιο + απο ,μεσα εκει που εχω την κοκκινη γραμμη.

09022012199.jpg

αφου εχουμε λυσει τα φαναρακια ανοιγουμε απεναντι 2 τρυπες να χωραν ου λαμπες

οι λαμπες...κολημενα καλοδια στα ακρα με κολητηρι

και αφου τελιοσαμε με τις τρυπες και τις κολησεις τοτε τις τοποθετουμε στο φαναρακι και επανω βαζουμε σιλικονη να στιριχθουν και να ειναι στεγανες οσθε να μην τραβαει υγρασια στο φαναρι μας.οριστε το αποτελεσμα...

φυσικα να πο οτι ανεβασουμε μονο ΕΝΑ καλοδιο + στην πορτα του πορτ μπαγαζ και απο αυτο δινουμε ρευμα + και στα 2 φαναρακια,επισης δεξια θα δειτε και ενα καλοδιο - του ευτοκινητου και απο εκει θα παρετε - για τα φαναρακια σας.

το αποτελεσμα ειναι αυτο τελιομενο.....

Edited by PAGOURISTAS
Οροι χρησης
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΡΧΑΣ να πω οτι ειναι απλο.

δεν περνουμε + απο την φυσα κ απο τα καλωδια που πανε στο φαναρι διοτι εχουν χαμηλη ταση

παιρνουμε ρευμα + απο τα καλοδια που πανε στα λαμπακια της πινακιδας τα οπια περνανε πισο απο τιν ταπετσαρια δεξια στο πορτ μπαγαζ.οπως βλεπεται το καλοδιο ειναι αυτο εδω στο σημειο αυτο της φοτο απο κατο.(το καλωδιο + ειναι χρωμα γκρι)

.αφου εχουμε ξηλωσει τα πλαστικα με νουμερο 1 και 2 περναμε το καλοδιο + απο ,μεσα εκει που εχω την κοκκινη γραμμη.

αφου εχουμε λυσει τα φαναρακια ανοιγουμε απεναντι 2 τρυπες να χωραν ου λαμπες

οι λαμπες...κολημενα καλοδια στα ακρα με κολητηρι

και αφου τελιοσαμε με τις τρυπες και τις κολησεις τοτε τις τοποθετουμε στο φαναρακι και επανω βαζουμε σιλικονη να στιριχθουν και να ειναι στεγανες οσθε να μην τραβαει υγρασια στο φαναρι μας.οριστε το αποτελεσμα...

φυσικα να πο οτι ανεβασουμε μονο ΕΝΑ καλοδιο + στην πορτα του πορτ μπαγαζ και απο αυτο δινουμε ρευμα + και στα 2 φαναρακια,επισης δεξια θα δειτε και ενα καλοδιο - του ευτοκινητου και απο εκει θα παρετε - για τα φαναρακια σας.

το αποτελεσμα ειναι αυτο τελιομενο.....

Οι φωτογραφίες είναι δικές σου ?

http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?p=1428780#post1428780

Τους όρους χρήσης τους έχεις διαβάσει ?

Το ξέρεις το ανέκδοτο με την αλβανική συνταγή για κέικ ?

,,,την πινακίδα την έκρυψες πάντως. Κύριος !!!

Edited by PAGOURISTAS
Οροι χρησης
Link to comment
Share on other sites

οπως εγραψα και σε ενα post μου νωριτερα δεν εβγαλα πολεσ φοτος απο τα βηματα μου διοτι εκανε πολυ κρυο,οι 2 πρωτες φοτος ειναι δικες μου μονο.τωρα οσο για το ανεκδοτο να πας να ηρονευτεις εκει που σε περνει,σε εμενα αυτα δεν περνανε,μπορεις να πας να ηρονευτεις οπου εσυ θελεις.ενας αντρας με παντελονια να ξερεις ηρονευετε πρωσοπο με πρωσοπο.

το ποστ που λεγαμε.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=50978

Link to comment
Share on other sites

οπως εγραψα και σε ενα post μου νωριτερα δεν εβγαλα πολεσ φοτος απο τα βηματα μου διοτι εκανε πολυ κρυο,οι 2 πρωτες φοτος ειναι δικες μου μονο.τωρα οσο για το ανεκδοτο να πας να ηρονευτεις εκει που σε περνει,σε εμενα αυτα δεν περνανε,μπορεις να πας να ηρονευτεις οπου εσυ θελεις.ενας αντρας με παντελονια να ξερεις ηρονευετε πρωσοπο με πρωσοπο.

το ποστ που λεγαμε.

http://www.vwclub.gr...showtopic=50978

Για σου ρε άντρα παντελονάτε που ξέρεις και κλέβεις φωτογραφίες και τις επεξεργάζεσαι κιόλας.

Αν κρύωνες και δεν μπορούσες να βγάλεις φωτογραφίες, απλώς δεν δημοσιεύεις ένα δήθεν DIY.

Αν χρησιμοποιείς ξένο υλικό, απλώς αναφέρεις που το βρήκες αφού προηγουμένως έχεις πάρει την άδεια του ιδιοκτήτη.

Απλά και αντρίκια, μιας και το θέλεις έτσι.

Θα σου πρότεινα να μην μπεις στη διαδικασία να απαντήσεις. Σου είναι και δύσκολο απ' ότι βλέπω. Το "θέμα" σου στοιχηματίζω πως σύντομα θα διαγραφεί μιας και αντιτίθεται στους όρους χρήσης του forum που σε φιλοξενεί.

Link to comment
Share on other sites

Για σου ρε άντρα παντελονάτε που ξέρεις και κλέβεις φωτογραφίες και τις επεξεργάζεσαι κιόλας.

Αν κρύωνες και δεν μπορούσες να βγάλεις φωτογραφίες, απλώς δεν δημοσιεύεις ένα δήθεν DIY.

Αν χρησιμοποιείς ξένο υλικό, απλώς αναφέρεις που το βρήκες αφού προηγουμένως έχεις πάρει την άδεια του ιδιοκτήτη.

Απλά και αντρίκια, μιας και το θέλεις έτσι.

Θα σου πρότεινα να μην μπεις στη διαδικασία να απαντήσεις. Σου είναι και δύσκολο απ' ότι βλέπω. Το "θέμα" σου στοιχηματίζω πως σύντομα θα διαγραφεί μιας και αντιτίθεται στους όρους χρήσης του forum που σε φιλοξενεί.

Passater φίλε γιατί κάνεις όλο αυτό το θέμα;

Δεν βρίσκω το κακό να πήρε μερικές φωτό από ένα ξένο φόρουμ που έκανε και ο ίδιος την αλλαγή αυτή απλά δεν έβγαλε φωτό.

Δεν ξέρω αν είναι αντίθετα στους νόμους αλλά εφόσον είναι από ένα ξένο φόρουμ που δεν θα μπορεί ο καθένας να το δεί και να διαβάσει σε άλλη γλώσσα δεν είναι κακό ( κατά την γνώμη μου) να χρησιμοποιήσει απλά κάποιο υλικό.

Εφόσον σε άλλο τόπικ βλέπουμε ότι το έχει κάνει και ο ίδιος στο αυτοκίνητό του.

Απλά μου φάνηκε λίγο άδικη η "επίθεσή" σου.

Μπορούσες απλά μια επισύμανση να κάνεις.

Φιλικά πάντα.

Edited by PanosR
Link to comment
Share on other sites

Καλα εκανε ο ανθρωπος και το εκλεψε το κεικ για να ανοιξει τα δικα μας ματια συγχαρητηρια φιλε πολυ ωραιο εδειξε. Αυτο για την αλβανικη συνταγη για κεικ δεν το λεει ανεκδοτο αλλα το λεει o tus στο τραγουδι οι αλβανοι ειναι κυριλλε.

Στο 0:38 το λεει.

Edited by stavros g
Link to comment
Share on other sites

Για τους μάγκες της παρέας...

Ξεστραβωθείτε....

http://www.vwclub.gr...tion=boardrules

http://www.vwclub.gr...showtopic=38087

@PanosR : άλλη γλώσσα ? Πλάκα κάνεις, έτσι ?

το μονο που πρεπει να καταλαβεις ειναι οτι πρωσοπικα εγω ειμαι εδω για να περνω και να δινω πληροφοριες και γιατι οχι να γνωριστω και με μελη του κλαμπ.οταν λοιπον για παραδειγμα ανοιγω ενα ποστ στο how to δεν το ανοιγω για ναμε πουνε μαγκα,(μονο ενας βλακας θα περιμενε μαγκια μεσω pc)το ανοιγω για να διξω και εγω οπως αλοι καπια πραγματα που μπορουν πολλα παιδια απο εδω να τα κανουν μονοι τους και χωρις κοστος,οπως και σε ποστ αλλον εχω παρει πολες πληροφοριες εγω και πολοι αλλοι ετσι χαιρομαι και εγω να βοηθησω καπια απο τα μελη εδω.αν λοιπον εγω δεν ειχα παρει τις 2 φοτος απο αλλο site ετσι δεν θα υπηρχε αυτο το τοπικ με αποτελεσμα να μην βοηθουσα καπιους απο εδω που θελουν να κανουν κατι παρομοιο.

επεισης να πο οτι προσωπικα δεν γνωριζω κανεναν απο εδω και δεν εχω λοιπον με κανεναν προσωπικα κατι.αν ριξεις μια καλυτερηματια στον τροπο που μιλας τοτε θα διακρινεις πια συμπεριφορα σου αρμοζει,αν δεις οτι δεν εισαι λαθος τοτε κατα την γνωμη μου συνεχισε ναμιλας οπως εσυ θελεις.και τελος εγω εχω τα αρ... και οτι καω το φτιαχνω μονος μου,αν εσενα ο μπαμπας σου εχει λεφτα να πας να τα βρισκεις ετοιμα ολα

Edited by dimitris s.
Link to comment
Share on other sites

Ποιος μπαμπάς μου ; Τι λες ; Έχεις ιδέα τι λες ; Νομίζεις ότι όλοι είναι 20χρονα ;

Δεν σου είπε κανείς να μην πάρεις υλικό από αλλού. Αυτό δεν μπορείς να καταλάβεις.

Να αναφέρεις από που το πήρες, όπως αναφέρουν οι όροι χρήσης και όπως προστάζει και η ηθική.

Αυτό είναι @@@@ μάστορα.

Edited by PAGOURISTAS
Link to comment
Share on other sites

Απαγορευεται

Η αναφορά σε δημοσιεύματα τρίτων πνευματικής ιδιοκτησίας κατόχων μπορεί να γίνει μόνο με την άδεια τους και με την αναφορά της πηγής/νόμιμου κατόχου.

Κατά την συγγραφή κειμένων δημόσιων ή ιδιωτικών απαγορεύεται αυστηρά η αναφορά/παραπομπή υπό οποιονδήποτε τρόπο σε άλλες ομάδες ή κοινότητες επίσημου ή ανεπίσημου χαρακτήρα που έχουν όμοια κατεύθυνση με το HellenicVWClubαλλά χρησιμοποιούν αυτό τον «δικτυακό τόπο» με σκοπό την διαφήμιση τους. Τέτοιες συμπεριφορές ενδέχεται να τιμωρούνται μόνιμα ή προσωρινά.

Edited by PAGOURISTAS
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.