Jump to content
georgek7

Κλαπετο Εισαγωγης( Μας Δουλευουν Κανονικα)

Recommended Posts

μηπως γνωριζει κανενας φιλος ? Το vag eβγαλε σφαλμα και ρυθμιση κλαπετου εισαγωγης....ποιο ειναι αυτο? Γιατι εμενα στην αρχη πηγε το μυαλο μου στον κλιματισμο. εχει καμια σχεση που αλλαξα πολλαπλασιαστη αφου πρωτα εκανε διακοπες??? ( golf gti v).μηπως εννοει πεταλουδα γκαζιου???

Edited by georgek7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου.

Δες λίγο το παρακάτω θέμα που είχα εγώ. Ίσως σχετίζεται με το δικό σου. Μου το έβγαλε 2 φορές σε λιγότερο από 1 χρόνο.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=45239&st=0&p=442578

Link to comment
Share on other sites

stig φιλε μπορει και να ειναι το ιδιο προβλημα. πηγα αντιπροσωπεια αλλα ειχα βγαλει το πολο και δεν διαβαζε την βλαβη. Οταν αφαιρω το πολο σβηνει για λιγο περιπου 30 χμ αλλα μετα αναβει η ενδειξη. θα το τσεκαρω. εμενα μου ειπαν οτι αν ειναι το κλαπετο εισαγωγης εχει 175 ευρο αλλα μαλον δεν ενουσαν μονο το ποτενσιομετρο!!!! θα το βγαλω αυριο και θα ριξω σπρει επαφης μηπως εχει προβλημα η φυσσα. παντως σε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν οι ανθρωποι...Πηγα λοιπον με ανναμενο το γνωστο κιτρινο λαμπακι και μου λενε οτι το ποτενσιομετρο στον κλαπετο εισαγωγης εχει προβλημα...Ποσο κανει τους λεω?

75 ευρω συν εργατικα. Αν δεν φτιαξει ομως μπορει να χρειαστει και αλλαγη το κλαπετο εισαγωγης διοτι κολαει μου λενε.

Ποσο κανει αυτο ρωταω? 175 ευρο συν τα εργατικα!!!!!

Με επιασε κρυο ιδρωτας. Το αμαξι δουλευε μια χαρα, ουτε προβλημα ρελαντι ουτε τιποτα. Απλα αναβε το λαμπακι.

Παω σπιτι και ψανχω τις φυσες μια προς μια. Τις ξεπλενω καλα με σπρει επαφων σβηνω την βλαβη με την γνωστη μεθοδο του πολου της μπαταριας.

Μου αρεσει που μου ειπανε οτι ειναι κλασικο προβλημα στα golf kai se ολους τις αλλαζουν.Επρεπε να μου ειχε χαλασει νωριτερα.

Καλα αφου τοτε εχει βγει ελλατωματικο το συγκεκριμενο θεμα γιατι ποτε δεν μας ειδοποιησαν!!!!

Δεν πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.