Jump to content
Guest maria_Vor

Πρόβλημα Με Συναγερμό Stern

Recommended Posts

Guest maria_Vor

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το εξής πρόβλημα:

Ένα βράδυ, σε μία συνάντηση που είχαμε κάνει (ενώ είχα κλειδώσει το αμάξι), ήθελα να το ξεκλειδώσω με τον συναγερμό και κατά λάθος πάτησα τον πανικό.

Άρχισε βάραγε, πάω να πατήσω να σβήσει και τίποτα.... Δεν έπιανε... Σκέφτηκα μήπως τελείωσε η μπαταρία από τον συναγερμό... Και εκείνη την στιγμή για να μην με ακούσει όλο το Χαιδάρι, τον έκλεισα τον συναγερμό με το κλειδί του.

Συνεχίζομεν:

Την επόμενη μέρα, πάω και παίρνω μπαταρίες και αλλάζω και στα δύο χειριστήρια.

Το ξαναδοκιμάζω και πάλι ΤΙΠΟΤΑ.....

Για πείτε όσοι γνωρίζετε

Τι μπορεί να έχει γίνει????

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον..καταρχας καλησπερα.!

Εχεις συναγερμο με μπρελοκακι , που σημαινει οτι απο το μαμα κλειδι απλα κλειδωνεις το αμαξι χωρις συναγερμο και απο το μπρελοκακι κλειδωνεις και οπλιζεις συναγερμο απο οσο ξερω και καταλαβαινω.Αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι εχουνε νεκρωσει και τα 2 σου χειρηστηρια, δηλαδη σαν να εχουνε αποπρογραμματιστει.! εγω θα κοιτουσα για την κεραιουλα του συναγερμου μηπως εχει ξεκουμπωθει η εχει παθει οποιαδηποτε φθορα που ειναι αρμοδια για το οπλιζμα και αλλες λειτουργιες του συναγερμου! Αν μας πεις μοντελο θα μπορεσουμε να σε βοηθησουμε παραπανω!

Υ.Γ με λιγο ψαξιμο εχω βρει οτι θελει να βγαλεις την μπαταεια για 15' ωστε να κανει hard rest αν εχει ραδιο cd με κωδικο φροντισε να τον εχεις. επειτα συνεδεις μπαταρια και υπαρχουν 2 τροποι

1ος)πατας μαζι το unlock/lock button απο το συναγερμο το μπρελοκ δλδ για 20"

2ος)βαζεις το κλειδι στην μιζα και το πας το acc ενα βημα πριν μιζαρεις, πατας απο τον συναγερμο το μπρελοκ για 5" να κλειδωσει το αφηνεις, βγαζεις το κλειδι και λογικα θα μπορεσει να οπλισει ξανα.

Ολα αυτα με καθε επιφυλαξη.

Edited by Panos140
Link to comment
Share on other sites

Guest maria_Vor

Σε ευχαριστώ Panos140 για την απάντηση σου.... Δεν είχα σκεφτεί να το κάνω έτσι... (μου θυμίζει λίγο όταν προσπαθούμε να βρούμε συχνότητα σε τηλεχειριστήριο...!)

Επειδή αυτές τις μέρες δεν προλαβαίνω, θα το δοκιμάσω και θα σου απαντήσω ξανά...

Μία απορία μόνο.... Από που θα δω το μοντέλο του συναγερμού?

Και υπάρχει περίπτωση να είναι κάτι άλλο?

Γιατί με παραξενεύει το γεγονός ότι το έπαθε ξαφνικά.... Γίνεται στα καλά καθούμενα να αποπρογραμματιστεί?

Link to comment
Share on other sites

Το μοντελο ....απο το κουτι του συναγερμου τον εγκεφαλο του δλδ. Συνηθως πισω απο τους διακοπτες των φωτων στο ταμπλο εσωτερικο , τωρα λιγο πισω , λιγο δεξια λιγο αριστερα εκει καπου θα ειναι . Η' στο χωρο της μηχανης μεσα μπροστα δεξια .

Link to comment
Share on other sites

Guest maria_Vor

το κουτί του συναγερμού είναι στην μηχανή μου (εκεί που τον κλειδώνεις λες έτσι? Για να μην βαράει...)

Θα το κοιτάξω και θα σου πω....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.