Jump to content

Recommended Posts

παιδια συγνωμη για την ροπη αλλα ειπα εγω μαλακια ..σιγα πεσατε ολοι να με φατε ..λοιπον εχουμε και λεμε 150 αλογα 27 κιλα ροπης...σορρυ μαλακια δικια μου δεν το εκανα επιτιδες απλα ειχα μεινει εγω στα 32 κιλα ροπης γιατι ηθελα καποια στιγμη να το φθασω να δουλευει στα ορια η τουρμπινα....:-)))

Link to comment
Share on other sites

οκ μολις παω πατρα με το καλο θα το ανεβασω παιδια :-) sorry kai pali sas zitao... ετοιμαζομαστε για κατι καλο αυτον τον καιρο ..για να δουμε πως θα τα ρυθμισουμε..

Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετά λογικά 27 κιλά για αυτό το μοτέρ...

Τα 122 φτάνουν κοντά 30 κιλά ροπής με 1 και κάτι bar...

 

Beckman εσένα πόση πίεση σηκώνει τώρα?

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα εμενα εχει 27 κιλα ροπης φιλε μου μεθανα :-) με δουλεμα τουρμπινας πρωτη φορα στην εταιρια dynodrome δοκιμασανε να δουλευει αμαξι 1.2 tsi με 1.25 bar ¨-))



kai αυτο που ανεβασες γιαννη απο το dynodrome ειναι το fix προγραμμα..εγω δεν εχω βαλει fix αλλα custom προγραμμα ρε συ..

Link to comment
Share on other sites

Τεχνικα Κριτήρια

Original

Τuned

Power (Hp)

105HP*

140HP

Torque (Nm)

175Nm

249Nm

Το παραπάνω υποτίθετε ότι είναι μόνο πρόγραμμα και είναι έτοιμο οπότε μέχρι 27 και με περιφεριακά μπορεί να πάει

Link to comment
Share on other sites

καλα γιαννη :p εχανα και πιεση απο την σκαστρα που ειχα του ανοιχτου τυπου και την εβγαλα..και επιτελους το αμαξι μου τωρα μπορω να πω οτι παει ακομη καλυτερα γτ οπως μου ειχε πει και ο προγραμματιστης να την βγαλα γτ χανω 0.2 bar πιεση

Link to comment
Share on other sites

ολα τα 1.2 1.2 εχουν over απο μαμα.....το προγραμα απλα το κραταει πιο πολυ.....μαμα 1.2 κραταγε απο τις 1700 μεχρι τθις 3800 με το προγραμα σου δινειε αλλες 800 δηλαδη μεχρι τις 4600 οπου μετα παει στο 0.8

Link to comment
Share on other sites

ολα τα 1.2 1.2 εχουν over απο μαμα.....το προγραμα απλα το κραταει πιο πολυ.....μαμα 1.2 κραταγε απο τις 1700 μεχρι τθις 3800 με το προγραμα σου δινειε αλλες 800 δηλαδη μεχρι τις 4600 οπου μετα παει στο 0.8

δεν είναι υπερβολικό αυτό ? να πέρνει αρκετά άλογα διατηρώντας την πίεση ίδια για άλλες 800 στροφές? στα 1.4 που φοράνε την ίδια τουρμπίνα έχουμε 0.65 σταθερό με όver 0.69 (αν αυτό λέγεται over) και με πρόγραμμα ανήγει η πίεση στα ίδια με τα δικά σας και παίρνουμε τα ίδια άλογα...  152 με 100αρα 158 με 95. σιγουρα ειναι 1.2 το οβερ ?

Link to comment
Share on other sites

nai τοσο ειναι και μαλιστα εκαναν καμπανια (αυτη με τη ροδελλα και το update) ωστε να την πηγαινει λιγο πιο ηπια γιατι το αρχικο απο το εργοστασιο την γυρναγε τεζα....Λογικο ειναι να παιζεις με χαμηλοτερη πιεση στο 1.4 γιατι εχεις πιο πολλα κυβικα αλλα και παλι στα ιδια αλογα ειμαστε γιατι η τουρμπινα αυη ως εκει παει δεν εχει αλλη παροχη....

 

Ωφελιμη την λες επειδη την βλεπεις στο μπαρομετρο?Γιατι σαν πιεση την εχει αλλα  χωρις να δινει κατι....

Edited by Giannis307
Link to comment
Share on other sites

nai τοσο ειναι και μαλιστα εκαναν καμπανια (αυτη με τη ροδελλα και το update) ωστε να την πηγαινει λιγο πιο ηπια γιατι το αρχικο απο το εργοστασιο την γυρναγε τεζα....Λογικο ειναι να παιζεις με χαμηλοτερη πιεση στο 1.4 γιατι εχεις πιο πολλα κυβικα αλλα και παλι στα ιδια αλογα ειμαστε γιατι η τουρμπινα αυη ως εκει παει δεν εχει αλλη παροχη....

 

Ωφελιμη την λες επειδη την βλεπεις στο μπαρομετρο?Γιατι σαν πιεση την εχει αλλα  χωρις να δινει κατι....

μαλιστα .. στην πράξη το Polaki είναι  πιο δυνατό αναλογια κιλών! Άρα τα νούμερα είναι φυσιολογικά ! Σε ευχαριστώ για την διευκρίνηση! 

Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως τα λεει ο γιαννης ειναι αλεξη...εγω προσωπικα δουλευω 1.25 bar πιεση ....κατι ειπες πιο πανω λαθος αλεξ με 100 βγαζεις 158 αλογα και με 95 βγαζεις γυρω στα 150 αλογα :-) απλα εδω σε αυτην την εποχη που μας πηγανε δυσκολα βαζεις πλεον 100 αρα βεντζινη ...

Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως τα λεει ο γιαννης ειναι αλεξη...εγω προσωπικα δουλευω 1.25 bar πιεση ....κατι ειπες πιο πανω λαθος αλεξ με 100 βγαζεις 158 αλογα και με 95 βγαζεις γυρω στα 150 αλογα :-) απλα εδω σε αυτην την εποχη που μας πηγανε δυσκολα βαζεις πλεον 100 αρα βεντζινη ...

Etsi αλλα οι ναυτικοι δεν νιωθουν κριση σωστα?? :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.