Jump to content
telis+georgia

Ζωνες 3 Η 4 Σημειων

Recommended Posts

Παιδια καλημερα εχω το golf iv και θελω να βαλω ζωνες 3 η 4 σημειων γιατι η απλες μου σπανε τα νευρα,μπαινουν στα μαμα καθισματα που εχω;αν ναι τι μου προτεινετε να βαλω;τριων η τεσσαρων σημειων;τα καθισματα ειναι δερμα.help me

Link to comment
Share on other sites

Σε μαμα καθισματα λιγο δυσκολο

μαλλον καθολου και παιζει και πως θα φτιαξεις τους προεντατηρες στα μαμα?νομιζω εχει και σενσορα...

Link to comment
Share on other sites

Μπαινουν....

απλα πισω απο τον οδηγο μπορει να μην βολευει να κατσει αλλος γιατι θα ειναι η ζωνη ....

δες

http://img39.imagesh.../dsc01175sq.jpg

http://img192.images...2/dsc01155u.jpg

Edited by Alexis G.
Link to comment
Share on other sites

η ζωνη που παει στο πισω καθισμα δεν παει κατω απο του οδηγου;παει στο πισω καθισμα;δηλ σε ζωνη 3 σημειων δεν μπορω να πιασω και τα τρια ακρα της ζωνης μαζι και να τα ενωσω;οπως γινεται στα μπακετ;

Edited by telis+georgia
Link to comment
Share on other sites

η ζωνη που παει στο πισω καθισμα δεν παει κατω απο του οδηγου;παει στο πισω καθισμα;δηλ σε ζωνη 3 σημειων δεν μπορω να πιασω και τα τρια ακρα της ζωνης μαζι και να τα ενωσω;οπως γινεται στα μπακετ;

αυτος για να τα εχει βαλει κατω απο το πισω σημαινει οτι δεν θα ειχε καπου να γατζωσει την ζωνη κατω απο του οδηγου ...

αλλα εχεις σκεφτει οτι με τα δερματινα μπορει να φενετε ασχημο ???

Link to comment
Share on other sites

δηλ σε μενα παιζει να εχει να το γαντζωσω απο καπου;η με καμια πατεντα;πιστευω με το δερμα να ειναι ωραιες οι ζωνες

Link to comment
Share on other sites

δηλ σε μενα παιζει να εχει να το γαντζωσω απο καπου;η με καμια πατεντα;πιστευω με το δερμα να ειναι ωραιες οι ζωνες

Καπου θα χρειαστει να τρυπισεις για να βαλεις κατι να πιασουν οι γαντζοι ...

πατεντουλα θα χρειαστεις

κοιτα τις ζωνες πως πιανουν κ μετα κοιτα το αμαξι σου να δεις τι χρειαζετε να μπουνε και μετα παρτες

αλλα οτι μπαινουν μπαινουν

Edited by Alexis G.
Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου ελεγα αμα θελεις μονο ομορφια να αλλαξεις απο μαυρες σε κοκκινες τι ζωνες αλλα δεν ξερω και ποιος τα κανει αυτα στην ελλαδα....

Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος Alexis.G σωστα τα λεει εγω στο δικο μου οταν ημουν στις μεγαλες κα...........ες ειχα βαλει τις δυο μπροστα ακρες τις ζωνης κανονικα μια στη βιδα που πιανει η κανονικη και την αλλη στη βιδα που πιανει το κλιπς στο καθισμα ,το πισω το επιασα στη θηλια τις πισω ζωνης φυσικα για να γινει αυτο το αμαξι πρεπει να ειναι 3d

Link to comment
Share on other sites

3d ειναι,την θηλια την πισω δεν μπορω να την πιασω πουθενα αλλου στα μπροστα καθισματα της πλατης χωρις να φαινεται ετσι οπως στην φωτο;

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα το πισω πιασιμο σε αυτες τις ζωνες ειναι στη βιδα που πιανει το κλιπ της πισω ζωνης πισω απο τα πισω καθισματα ετσι ομως δεν μπαινει ανθρωπος πισω.Τωρα αν θες να καθεται κανονικα καποιος στην πισω θεση αλλα να μπαινει απο τον συνοδηγο την πιανεις στη θηλια της πισω ζωνης η οποια βρισκεται στην πισω κολονα.Ζωνες τεσσαρων σημειων και σπαστα καθησματα δυσκολος συνδιασμος

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα πηγα και τις δοκιμασαμε και μπαινουν,3 σημειων δοκιμασαμε.στις τρεις ακρες δεν εχει κλιπς αλλα εχει τρυπα,οποτε τα δυο πλαινα της ζωνς ερχονται και συνδεονται με τη πισω μερος της ζωνης δηλ στην πλατη του οδηγου και μετα αφου εχεις τις τρεις ακρες βαζεις μια βιδα με παξιμαδι και τελος.ειναι υποθεση ενος λεπτου το πολυ η καθε ζωνη

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι ζωνη.Οι ζωνες αυτες εχουν τα τρια ακρα τους μεταλικα με μια τρυπα 10-12χιλ αυτα πρεπει να ειναι βιδωμενα στο σασι-κασωμα του αυτοκινητου. Εσυ αν καταλαβα καλα τα δυο ακρα αυτα με την τρυπα ,τα περασες δεξια και αριστερα απο το καθησμα προς τα πισω, μετα κατεβασες και το τριτο πισω απο την πλατη του καθησματος και με μια βιδα περασες και τα τρια ακρα και βιδωσες και το παξιμαδι?

Link to comment
Share on other sites

οι ζωνες εχουν 3 ακρα οπως ειπες μεταλλικα και τρυπα στο κεντρο 10-12 χιλ,απλα ειπα οτι θα τις εβαζα ετσι,αλλα χθες μιλαγα με εναν φιλο και μαλλον θα δεσω δεξια αριστερα στο σασι και την αλλη πισω.μηπως εχεις καμια ιδεα να με βοηθησεις για να βρω επιτελους ακρη;χωρις να την βαλω πισω στους επιβατες την μια πλευρα της ζωνης;help me

:help:

Edited by telis+georgia
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι γίνεται διαφορετικά, εκτός απο το δέσιμο πίσω, όπως αναφέρθηκε.

Πάντως επειδή η ζώνη είναι θέμα ζωής και ασφάλειας, ή κάντο σωστά με το σίγουρο τρόπο (παρά τις όποιες συνέπειες χώρου πίσω επιβάτη κλπ) ή

μην το κάνεις καθόλου.

Δεν παίζουν μ αυτά τα θέματα.

φιλικά πάντα.

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε chrispant,θα το κανω σωστα,να ρωτησω κατι,τελικα πηρα 4 σημειων γιατι ο καραγκιοζης δεν ειχε 3 σημειων..ειναι καλυτερες οι 4 σημειων η 3 σημειων;και πως τις δενω τελικα σωστα;γιατι δεν εχω ιδεα

Link to comment
Share on other sites

Αν τις πηρες απο μαγαζι τοτε εκει θα σε κατατοπισουν πως να τις βαλεις.Να ξερεις ομως πως οι ζωνες αυτες δεν ειναι οτι καλυτερο απο θεμα ανεσις και δεν ειναι και ευχριστες καθε φορα που θα τις φορας πρεπει να τις σφιγκεις για να σου δωσο να καταλαβεις μονο τα ακρα σου[κεφαλι,χερια,ποδια] θα πρεπει να κινουνται,δεν ειναι οτι καλυτερο για ενα μακρινο ταξιδι .Απο που εισαι?

Link to comment
Share on other sites

τελικα μετα απο πολυ μπελα τις εβαλα σωστα με βιδες που ειχαν μεσα οι ζωνες που ηταν βιδα και κρικος μαζι και με γαντζους,οπως πρεπει να ειναι βιδωμενα πανω στο σασι,ομολογω πως τωρα που ειναι σωστα πανω στο αμαξι ειναι τελειες οι ζωνες,περα απο χερια ποδια και κεφαλι δεν κουνας τιποτα αλλο,εισαι καρφωμενος στο καθισμα και δινει τελειως αλλη αισθηση παιδια,φιλε giorgo vr6 ειμαι απο νικαια

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση,εβγαλα τα λογοτυπα type r στις ζωνες,τι αλλο μπορω να βαλω εκει και να ειναι ψαρωτικο;και που μπορω να τα βρω αυτα που θα μου προτεινετε;

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση,εβγαλα τα λογοτυπα type r στις ζωνες,τι αλλο μπορω να βαλω εκει και να ειναι ψαρωτικο;και που μπορω να τα βρω αυτα που θα μου προτεινετε;

Βάλε σήμα της sparco :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.