Jump to content
Stavros7

Φρένα Σεβρο

Recommended Posts

Oπως θα δειε στην φωτο πηγα να δω κατι και μολις ακουμπησα εσπασε απο επανω το καπακι το πρασινο......πρεπει να αλλαχτεί ειναι πρόβλημα?Τι ακριβος ειναι αυτο?τι δουλεια κανει αυτο?πρεπει να το καληψω?

post-16455-0-56505800-1357382577_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

Ταπωσε το παλι, ειναι υποδοχες-αναμονες, πρεπει να το ταπωσεις με καποιο τροπο, αλλιως δεν θα εχεις καλη υποπιεση στα φρενα σου.

Link to comment
Share on other sites

Ταπωσε το παλι, ειναι υποδοχες-αναμονες, πρεπει να το ταπωσεις με καποιο τροπο, αλλιως δεν θα εχεις καλη υποπιεση στα φρενα σου.

Ξερουμε καμια πατεντα?H να το βρω καπου μεταχειρισμένω?Πως μπορω να το ψαξω στο internet?Επισεις μπορω να εχω το Part number Να το παραγγειλω απο την vw?το σεβρο μου ειναι 1j1 614 105 H bosch.... Edited by Stavros7
Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

Δεν υπαρχει σαν ανταλακτικο η ταπα, παει ολοκληρο το κοματι η σωληνα απο το σερβο εως την εισαγωγη, εμενα ειχε χαλασει η βαλβιδα αυτη που βλεπεις σαν χωνι και δεν κρατουσε υποπιεση, ολοκληρο το κοματι 30€ πριν 2 χρονια.

Βρες καποιον τροπο με καποιο σωληνακι να την ταπωσεις, αλλιως αν πας στα μεταχειρησμενα θα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει σαν ανταλακτικο η ταπα, παει ολοκληρο το κοματι η σωληνα απο το σερβο εως την εισαγωγη, εμενα ειχε χαλασει η βαλβιδα αυτη που βλεπεις σαν χωνι και δεν κρατουσε υποπιεση, ολοκληρο το κοματι 30€ πριν 2 χρονια.

Βρες καποιον τροπο με καποιο σωληνακι να την ταπωσεις, αλλιως αν πας στα μεταχειρησμενα θα βρεις.

Δηλαδη εαν παρω ολοκληρο το κομματι καινουριο θα μου κοστισει 30Ε?και ειναι αυτο που θελω,γιατι εαν ειναι να γινει η δουλεια μου με 30Ε να το παρω καινουριο να τελειωνει ?Ολοκληρο οταν λες απο τα σεβρο μεχρι εκει που κανει μια διχάλα??Πως λεγετε εαν παρω την αντιπρωσοπία?Επισεις εαν παω σε παλιατζη απο 1.4 golf κανει η πρεπει απο το συγκεκριμένο? Edited by Stavros7
Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

Ναι απο το σερβο εως την δυχαλα ειναι ενας κωδικος, και δεν θα εχει τετοιες αναμονες το καινουριο,

απο 1,4 δεν κανει, ειναι πολυ πιο κοντο και διαφορετικο, εσυ θες μονο την ταπα, αν πας σε παλιατζη θα βρεις καποιο που εχει πανω τετοια ταπα και θα παρεις την ταπα, πχ απο το golf 3 ειχε τετοιες αναμονες, πρεπει να εχω απο τετε καμια παρατημενη σιγουρα, αλλα που να στην στηλω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο το σερβο εως την δυχαλα ειναι ενας κωδικος, και δεν θα εχει τετοιες αναμονες το καινουριο,

απο 1,4 δεν κανει, ειναι πολυ πιο κοντο και διαφορετικο, εσυ θες μονο την ταπα, αν πας σε παλιατζη θα βρεις καποιο που εχει πανω τετοια ταπα και θα παρεις την ταπα, πχ απο το golf 3 ειχε τετοιες αναμονες, πρεπει να εχω απο τετε καμια παρατημενη σιγουρα, αλλα που να στην στηλω.

Aυτο γιατι εχει τετοιες αναμονές?επίσεις μπορεις να μου δωσεις των κωδικο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.