Jump to content
ΑΡΓΥΡΗΣ

Climatronic Ποτε Ενεργοποιειτε !

Recommended Posts

καλησπέρα έχω μια απορία που ούτε το βιβλιαράκι του αυτοκίνητου το εξηγεί εκτός αν δεν το έχω καταλάβει!

πότε ενεργοποιείτε ο κλιματισμός ??? και ποια είναι η ένδειξη  ότι είναι σε λειτουργιά?

πατάω το econ για εξωτερικό αέρα άλλα δεν ξέρω πότε και σε ποια θερμοκρασία ενεργοποιείτε ο κλιματισμός!

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!!!Η ένδειξη λειτουργίας είναι το λαμπάκι το κίτρινο στο μεσαίο καουμπί που αναγράφει on/off.To clima ενεργοποιείται όταν πατήσεις το κουμπί AUTO.Aν πατήσεις συγχρόνως και το ECON δουλεύει ως aircodition αλλά χωρίς ανακύκλωση.Αν πατήσεις την ανακύκλωση τότε απενεργοποιείται το AUTO και δουλεύει πάλι ως απλό aircontition.Αν το έχεις απλά στο ECON τότε φέρνει σκέτο αέρα απ'έξω το καλοκαίρι και ζεστό από τη μηχανή το χειμώνα.

Edited by Professor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oπως τα λεει ο Γιωργος ειναι.

Αν θες να μην ενεργοποιειται ο κλιματισμος το βαζεις στο ECON.

Δεν αλλαζει μονο του απο ECON σε CLIMA.

Link to comment
Share on other sites

Η ανακύκλωση είναι καλά να την έχουμε ενεργοποιημένη όταν έχουμε ανοιχτό το κλίμα?

Βασικά την ενεργοποιώ όταν δω ότι έχει σκόνη έξω η ξέρω ότι έχει δισοσμία.

Link to comment
Share on other sites

Η ανακύκλωση είναι καλά να την έχουμε ενεργοποιημένη όταν έχουμε ανοιχτό το κλίμα?

Βασικά την ενεργοποιώ όταν δω ότι έχει σκόνη έξω η ξέρω ότι έχει δισοσμία.

 

Η ανακυκλωση καλο ειναι να χρησιμοποειται οταν δεν θελουμε για καποιον λογο να ερθει ο αερας απο εξω μεσα,οπως πχ στις περιπτωσεις που περιγραφεις.

Για μεγαλο ταξιδι δεν ειναι οτι καλυτερο να ανακυκλωνει συνεχως τον αερα της καμπινας.

Επισης,αν καλοκαιρι με πολυ ζεστη βαλεις μπροστα και ανοιξεις κλιματισμο,εκει ενεργοποιεις και την ανακυκλωση ωστε να δροσισει πιο γρηγορα τον αερα που εχει μεσα η καμπινα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία...

Το φίλτρο καμπίνας είναι καλό να το αλλάζουμε 1 φορά το χρόνο η το βγάζουμε και το φυσάμε??? 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία...

Το φίλτρο καμπίνας είναι καλό να το αλλάζουμε 1 φορά το χρόνο η το βγάζουμε και το φυσάμε??? 

 

Αναλογα τα χιλιομετρα που κανεις και το ποσο σκονη-βρωμα εχει φαει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.