Jump to content
GOD

Μνήμη Καθίσματος

Recommended Posts

Καλημέρα,

Ξεφορτώθηκα το Golf MK6 και πήρα Touareg V6 , 3000cc , TDI του 2005.

Το κάθισμα του οδηγού έχει μνήμες και κάθε φορά που μπαίνω - βγαίνω αυτό κινείται πίσω - μπρος απο μόνο του αντίστοιχα .

Επειδή το manual είναι στα Γερμανικά και η αντιπροσωπεία δεν έχει ιδέα μήπως μπορεί κανείς να με βοηθήσει?

ΔΕΝ απενεργοποιείται απο το μενού της κεντρικής οθόνης , δεν υπάρχει ανάλογη επιλογή.

Παρήγγειλα το manual σε Ελληνικά και Αγγλικά , ΔΕΝ ξέρουν πότε θα έρθει.

Κάθε βοήθεια δεκτή.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου.!Λογικα θα δουλευει οπως τα συνηθισμενα καθισματα με μνημες! δυστηχως δεν εχω το μανουαλ αλλα ποσο δυσκολο να ειναι να το ρυθμισεις? ..  αν θυμαμαι καλα εχει 3-4 κουμπακια. 3 με αριθμους και ενα που λεει set.. ρυθμιζεις το καθισμα εκει που θελεις και πατας σετ και το αντιστοιχο κουμπι  της θεσης 1,2 ή 3. και αυτο ηταν,! απλα οταν βγαινεις επανερχεται στη θεση την οποια ειναι προεπιλεγμενο. ελπιζω να σε βοηθησα  αλλα αν εχεις και καποια αλλη απορια εδω ειμαστε!   :hi:

Edited by sotos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ.

Θελω να σταματήσει να κινείται οταν μπαινω βγαίνω.

Να είναι "fix".

Για τις μνήμες είμαι εννήμερος , ξέρω πως λειτουργουνε.

Αυτο με την κίνηση του καθίσματος στο μπες βγες στο Grand Cherokee μου απενεργοποιούνταν πολύ απλά μέσω του μενού στο ταμπλώ.

Το Touareg δεν έχει κάτι αντίστοιχο.

Που θα πάει θα το βρω :sorry:

Link to comment
Share on other sites

God καλησπέρα. Έχω ένα tdi  3000 v6 diesel  με απλά μηχανικά  καθίσματα .Επειδή έσκισαν  είπα να τα αλλάξω με κάποια που βρήκα στο ίντερνετ τα οποία έχουν μνήμες και είναι ηλεκτρικά. Ο ηλεκτρολόγος από την αντιπροσωπεία ζητάει αριθμό πλαισίου  για να μπορέσει να βρει τα διαγράμματα από το εργοστασιακό πρόγραμμα...έχουν διαφορετικές  φισες.ειναι εύκολο να επικοινωνήσουμε μαζί σου  για να μας δώσεις αριθμό πλαισίου?σε ευχαριστώ  εκ των προτέρων! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.