Jump to content
vtsotras

Αυξημένο ρελαντί !!

Recommended Posts

Τις τελευταίες μέρες και ενώ έχω αναμμένο a/c έχω όταν ξεκινάω 1000 στροφές . Αναγέννηση δεν κάνει . Μετά από λίγο πέφτει στις 800 . Το θέμα είναι ότι τόσο καιρό δεν μου το έκανε ποτέ ούτε με αναμμένο το a/c !!!Ανεβαζε 1000 στροφές μόνο όταν έκανε αναγέννηση. Έχω polo 1.4 90 ps dsg . Έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Το έχω παρατηρήσει και εγώ.

Ειδικά για τη λειτουργία του AC, ποιο είναι το θέμα; Το κάνει μόνο όταν γυρίσεις το κρύο στο τέρμα. 

Αν το πας ένα κλικ πριν το τέρμα του κρύου, δεν το κάνει. Λογικά έχει να κάνει με τη λειτουργία του συμπιεστή του AC και είναι φυσιολογικό.

Πάντως, καλό θα ήταν να μην ξεκινάς με το AC κατευθείαν ανοιχτό.

Edited by Polakias TDI
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι το climatronic ξέχασα να το αναφέρω . Και εμένα συμβαίνει όταν έχω επιλέξει χαμηλή θερμοκρασία . Ίσως να μην το είχα παρατηρήσει! Αν κ δεν νομίζω .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
5 hours ago , vtsotras said:

Εμένα είναι το climatronic ξέχασα να το αναφέρω . Και εμένα συμβαίνει όταν έχω επιλέξει χαμηλή θερμοκρασία . Ίσως να μην το είχα παρατηρήσει! Αν κ δεν νομίζω .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν ξέρω την ακριβή ρύθμιση του Clima, δεν ξερω αν ισχύει αυτό που θα πω: δοκίμασε να μη το βάλεις στο low (temperature), αλλα στη χαμηλότερη εμφανιζόμενη θερμοκρασία (16°C?). Τότε δες αν συνεχίζει να το κανει ή όχι.

Στην αντίστοιχη χειροκίνητη ρύθμιση, σε μενα δε το κανει πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω την ακριβή ρύθμιση του Clima, δεν ξερω αν ισχύει αυτό που θα πω: δοκίμασε να μη το βάλεις στο low (temperature), αλλα στη χαμηλότερη εμφανιζόμενη θερμοκρασία (16°C?). Τότε δες αν συνεχίζει να το κανει ή όχι.

Στην αντίστοιχη χειροκίνητη ρύθμιση, σε μενα δε το κανει πάντως.

Όταν έχει ζέστη πολύ κ το αυτοκινητο ξεκινάει κ στους 22 βαθμούς να το έχω το ρελαντί θα είναι ανεβασμένο για κάποια ώρα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
21 λεπτά πριν , vtsotras said:

Όταν έχει ζέστη πολύ κ το αυτοκινητο ξεκινάει κ στους 22 βαθμούς να το έχω το ρελαντί θα είναι ανεβασμένο για κάποια ώρα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Έχεις δοκιμάσει να το αφήσεις να ζεσταθεί για κανά 5λεπτο και να βάλεις μετά το AC σε λειτουργία;

Πάλι το κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.