Jump to content
Gpap1989

obdeleven η VCDS

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους σκέφτομαι να αγοράσω ένα από τα 2 αλλά θα ήθελα την βοήθεια σας για το ποιο να επιλέξω 

Επίσης και μια ερώτηση αν αγοράσω ένα από 2 και το συνδέσω με το αμάξι θα έχω πρόβλημα με την εγγύηση του αυτοκινήτου ; 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...εξαρταται απο την χρηση που θελεις να κανεις.Το obdeleven ειναι πιο φιλικο στον χρηστη και δεν χρειαζεται λαπτοπ αρα σε αυτο το κομματι ειναι πιο πρακτικο.Επισης μπορεις να αλλαξεις παραμετρους με το πατημα ενος κουμπιου απο το κινητο σου.

Το vcds εινσι λιγο πιο εξειδικευμενο κατα την γνωμη μου, μπορεις να κανεις πιο πολλα πραγματα με αυτο.Μπορεις να κανεις πραγματα και με το obd αλλα χρειαζονται γνωσεις πανω σε αυτο το κομματι.

Εαν σκοπευεις να σκαναρεις για τυχον faults ή να αλλαξεις καποιες παραμετρους πχ στην οθονη σου (εφοσον εχεις την εργοστασιακη) θα προτεινα το obdeleven.Εαν θες να μπεις λιγο πιο βαθια πχ προγραμματισμο κλπ θα ελεγα να πας για το vcds.

Με την εγγυηση δεν εχεις κανενα προβλημα με οποιο απο τα 2 παρεις.

Ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα επειδή έχω ψηφιακό πίνακα οργάνων να το αλλάξω λιγάκι. Και στην κεντρική οθόνη αν μπορώ να προσθέσω στο apple car play  Netflix και YouTube. 
επίσης έχω δει κάποια video στο YouTube που ξεκλειδώνουν τα όρια ταχύτητας και σου εμφανίζεται στην οθόνη του αυτοκινήτου 

Επίσης επειδή θα ήθελα και performance monitor να βάλω μου είπανε σε εξωτερικό συνεργείο 150€ αλλά το σκέφτομαι γιατί κολαω με την εγγύηση του αυτοκινήτου 

Link to comment
Share on other sites

Και γω υπέρ του obdeleven είμαι. Έχω κάνει πολλές αλλαγές στο δικό μου. Προς το παρόν όμως το performance monitor δεν υπάρχει. αν είναι να πάρεις obdeleven κατέβασε από τώρα την εφαρμογή και μάζευε credits βλέποντας διαφήμισεις παίρνεις 6 ανά μέρα. Αυτό με youtube και Netflix που το είδες δύσκολο..

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σε ένα video στο YouTube αλλά μπορεί και μα είναι και fake 

παντως μου είπε και ένας φίλος ότι υπάρχει και κάτι άλλο που το συνδέεις με το αμάξι και μπορείς να έχεις Netflix και YouTube θα μάθω λεπτομέρειες και σου πω αν θες 

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω το άλλο που λες αλλά έχει 200 ευρώ και λέγεται carplay media box. Αν κατεβάσεις την εφαρμογή του obdeleven λέει τι μπορείς να κάνεις στο αυτοκίνητο σου εκτός αν πας με long coding.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα και το είδα αυτό που λες το μόνο που μου άρεσε είναι το off road που μοιάζει λίγο με το performance monitor 

εύχομαι στο μέλλον να το βάλουν και αυτό αυτό τα είδα στο app το long coding τι είναι ? 
 

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο μου είχαν πει εμένα ότι άμα θελουμε μπορούμε να το βάλουμε το Navi με update αλλά σίγουρα θα είναι ακριβό 

να σε ρωτήσω κάτι άλλο η 2 θύρες type -c που έχει το αμαξι μπορούμε να συνδέσουμε κάποιο εξωτερικό δίσκο για να ακούμε μουσική ;; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.