Jump to content
giannispolo

Σαζμαν-Ρουλμαν

Recommended Posts

Ακουγεται ενασ θορυβος σε ολεσ τις ταχυτητεσ εκτος νεκράς. Διαβασα οτι ειναι το ρουλμαν της κινουμενης ατρακτου νστι κιβωτιο. Εχει κανεις κατεβάσει σαζμαν? Ποσο παει το κουστουμί? :(

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

εγω αλλα τελικα δεν ηταν ρουλεμαν κ ηταν σπασιμο διαφορικου κ δορυφορου κ πηγε ολο το σασμαν εκτος μαχης

κοστος μαζι με εργατικα για καινουργιο 3700

Link to comment
Share on other sites

εγω αλλα τελικα δεν ηταν ρουλεμαν κ ηταν σπασιμο διαφορικου κ δορυφορου κ πηγε ολο το σασμαν εκτος μαχης

κοστος μαζι με εργατικα για καινουργιο 3700

στα πόσα χλμ?

γνήσιο εννοείται. εε ?

Edited by Schumacher
Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

ε αν δε κανω λαθος περιπου στις 41000 χιλ

ναι το γνησιο

αλλα υπαρχει κ ανακατασκευη κ δινεις το δικο σου πισω για ανακυκλωση κ ερχεται αρκετα πιο λιγα γυρω στα 1800 ευρω

Link to comment
Share on other sites

ε αν δε κανω λαθος περιπου στις 41000 χιλ

ναι το γνησιο

αλλα υπαρχει κ ανακατασκευη κ δινεις το δικο σου πισω για ανακυκλωση κ ερχεται αρκετα πιο λιγα γυρω στα 1800 ευρω

πήγα στη Μήλιαράκη και AutoClub, μου είπαν το ιδιο πράγμα ότι είναι το σαζμαν και ότι θα στοιχίσει περί τα 2.000¤ (ολά μέσα)για ανακατασκεύη .Μου είπε ότι θα μου κάνει και κάποια εκπτωση. Μάλλον θα πάω εκει.

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

δοκιμασε να δεις μπας κ βρει κ τιποτα μεταχειρησμενο γιατι ειναι πολλα τα λεφτα ρε γμτ

Link to comment
Share on other sites

πήγα σήμερα Ρώρρη(Ν. Ηράκλειο) και μου είπε θα το ανοίξει το σαζμαν και θα δει τι έχει. Αν είναι μόνο τα 4 ρουλμαν θα παει 700¤, αν είναι και γρανάζια δε συμφέρει και θα παώ για ανακατασκευή(1700¤)

Link to comment
Share on other sites

;) - η ζημια απο τι προηλθε ομως ?

από απότομα ξεκινήματα , απότομη αυξηση ροπής στην κινητηρια ατρακτο στο κιβώτιο, απότομες επιταχύνσεις, συνεχές δοτλεμα του μοτερ στα ψηλά φίλε ΤΣΑΚΙΣ -ΕΥΒΟΙΑ

Link to comment
Share on other sites

;) -εχεις την συμπαθεια μου συνφορουμιστα-παντως το χερι σου ειναι ανταξιο του nick name σου ετσι ? δεν ειχες βαλει αλλη καλυτερη βαλβολινη η' καποιο προσθετο να "μαλακωσουν" οι αλλαγες και να διευκολυνεις το κιβωτιο σε τετοιο ζορι ?
Link to comment
Share on other sites

-_- - αντε ποιος στην χαρη σου,το νου σου βεβαια να μην αρχισεις παλι τα ιδια δηλαδη "κακομεταχειριση" γιατι ειπαμε οτι μονο τα γαλλικα βγαζουν βλαβη στο κιβωτιο

fire.gif - εμενα μου σκιστηκε η φουσκα που ειναι στον αξονα πισω απο το κιβωτιο και γεμισε ο τοπος γρασσο-στο δι@ολο,αντε τωρα τριτη πρωι για αλλαγη φουσκας και πλυντηριο για καθαρισμα κινητηρα (!)

Link to comment
Share on other sites

Guest ZaxosPolo

σημερα μου εμφανιστηκε το εξής πρόβλημα με το σασμαν και συγκεκριμένα με την 5η ταχύτητα.

εκεί που πηγαινα ωραια και καλά με την 5η ακουγετε ενα κλακ και πετάγετε η ταχύτητα οχι τελειως αλλα σαν αν μην έχει κουμπωσει καλά και ακουγονται τα γρανάζια.

τι λέτε να φταιει μην μου πειτε οτι παω για σασμάν????????? :cry::cry:

το αλλαξα μια φορα πριν απο 150.000χλμ

άλλαξα και όλα τα ρουλεμάν του πριν από 45.000χλμ.

ξέχασα να σας πω οτι το παραπάνω σκηνικό έγινε 5 με 6 φορές. rocket.gifrocket.gif

Edited by ZaxosPolo
Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
τελικά το μαλλί πήγε 190 euro κορωνοπήνιο, 500 euro 3 ρουλμαν +εργασιά, φτηνα τη γλυτωσα παιδες, μην απο τα 1700 euro έπεσα στα 690euro :)

Την επόμενη φορά που θα πας Ρώρρη κανε ενα call ενα pm, κάτι τέλως πάντων για να μην δίνεις τσάμπα ευρώ ή περιμένεις μέρες....... B)

Link to comment
Share on other sites

Guest ZaxosPolo

σήμερα εκτος απο τα παραπάνωπροστεθηκε κατα το πέταγμα της ταχύτητας και ενα ψιλοτρανταγμα στο αυτοκινητο, πηγα συνεργείο και μου είπαν οτι ειναι ο άξονας απο το σασμάν.

οπότε πάω για αλλαγή.

γνωρίζει κανείς πόσο πάει ένα σασμαν 1400 απο πολο 6Ν περίπου? μεταχειρισμένο ενοοίτε.

Edited by ZaxosPolo
Link to comment
Share on other sites

Guest ZaxosPolo

1500€ για μεταχειρισμένο λεω οχι καινουργιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εγω που ρωτησα στο συνεργείο μου είπαν 500€ μαζί με εργασία.

το θεμα είναι πωσ θα ξερω οτι είναι καλό?

δίνουν κάποια εγγυηση για σασμάν?

ή το βάλαμε δουλεψε το πηρες!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

κανα 500 αρι παει το ανακυκλωμενο που θα παρεις φτιαγμενο απο γερμανια αλλουνου κ θα δωσεις πισω το δικο σου για ανακυκλωση αλλοουνου

αν πας για μεταχειρισμενο παει παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.