Jump to content
bit

δαγκάνες Mk4

Recommended Posts

Αγόρασα 2 δαγκάνες από mk4 τελευταία. Όμως η μια δαγκάνα έχει μεγαλύτερο πιστόνι από την άλλη. Σχεδιαστικά είναι ίδιες. Παίρνουν ίδιο τακάκι. Αλλά έχουν διαφορά στο πιστόνι. Το ένα γράφει επάνω 38 και το άλλο 41. Τώρα λοιπόν εγώ αναρωτιέμαι....ποιό μοντέλο φόραγε διαφορετικές δαγκάνες πίσω;;;

Edited by bit
Link to comment
Share on other sites

γρηγόρη έχεις ETKA να το διαπιστώσουμε; Το δικό μου έχει μέχρι το mk3.

Από audi πλευρά έδειχνε ότι 38mm μπαιναν στα μπροσθιοκίνητα και 41mm στα quattro.

Link to comment
Share on other sites

α μπράβο αυτό ήξερα και γω. Τι διάολο δαγκάνες μου έστειλε ο άλλος άρα!!!

κάποιος με ETKA ας ρίξει μια ματιά στα mk4 tdi

Edited by bit
Link to comment
Share on other sites

τι ψαχνεσαι κι εσυ με τις μαμισιες δαγκανες πισω?..ελα να ψαχτουμε μαζι για τα αεριζομενα δισκοφρενα πισω που φοραει το s3 ή το skoda rs. εχω ανοιχτο topic. φιλικα ,Γιαννης

:baby::D<_<tongue.giftongue.gif<_<

Link to comment
Share on other sites

μόνο που εγώ έχω golf mk2 :baby:

Μαμά φοράει 36mm πίσω και άρα θα πάει στα 38mm. Και έτσι ικανοποιημένος είμαι! Αλλά σαν γνήσιος πλεονέκτης..αφού είδα ότι υπάρχουν και 41mm..:D

Ναι το διάβασα το θέμα που έχεις φτιάξει. Εκεί ήταν να γράψω αρχικά, αλλά αποφάσισα να φτιάξω καινούργιο θέμα, μιας που δεν έχουν 100% σχέση μεταξύ τους.

Edited by bit
Link to comment
Share on other sites

μόνο που εγώ έχω golf mk2 :baby:

Μαμά φοράει 36mm πίσω και άρα θα πάει στα 38mm. Και έτσι ικανοποιημένος είμαι! Αλλά σαν γνήσιος πλεονέκτης..αφού είδα ότι υπάρχουν και 41mm..:D

Ναι το διάβασα το θέμα που έχεις φτιάξει. Εκεί ήταν να γράψω αρχικά, αλλά αποφάσισα να φτιάξω καινούργιο θέμα, μιας που δεν έχουν 100% σχέση μεταξύ τους.

και ποιος δεν ειναι πλεονεκτης?!!!αν εβγαιναν σε ιδιες τιμες ολες οι διαστασεις απο δισκοπλακες θα πηγαινα να παρω τη μεγαλυτερη,κι επειδη δε θα χωρουσε στη ζαντα θα επαιρνα κι αλλες ζαντες...το mk2 εχει τη δαγκανα διαγωνια τοποθετημενη ή ειμαι ασχετος?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.