Jump to content
konstantinos passat

Κολλαρα Samco.

Recommended Posts

Ανοιγοντας σημερα να αλλαξω την βαλβιδα,ειδα οτι το κολλαρο που πηγαινει στην τουρμπινα εχει ενα κοψιμο.

Και θετω τωρα το ερωτημα,αξιζει να βαλω κατι σε samco σιλικονης,ή να βαλω το ιδιο?

Τι ''πακετα'' υπαρχουν σχετικα με τα κολλαρα?Αποσο ξερω δεν αλλαζει μονο ενα κομματι αλλα πανε σαν σετακι.

Απο τιμες?

Τι διαφορες θα δω στην αποδοση?

Link to comment
Share on other sites

απ οτι ξερω mister μπορεις να βαλεις και μεμονομενα κομματια.

επισης απ οτι εχω ακουσει αν βαλεις ολο το σετακι υπολογιζε κανα 300αρι αλλα ΝΟΜΙΖΩ παλι το αποτελεσμα που θα εχεις ειναι να κραταει καλυτερη πιεση ψηλααα

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

Kωσταντίνε μπορείς να πας να ρωτήσεις στον louis που πουλάει μεμονωμένα κολλάρα samco και στα κόβει στις διαστάσεις που θες. Καλύτερα πάντως να βάλεις samco και εγω τέτοια εχω και δεν νομίζω οτι είναι τόσο ακριβά :lol:

Link to comment
Share on other sites

:lol: - δεν νομιζω να κοβει,δεν ειναι με το μετρο-ειναι ετοιμα στην διασταση και το σχημα που βγαινουν για το group VAG,εχει αριστερα οπως μπαινεις στο βαθος ολοκληρο σταντ με τετοια
Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
:lol: - δεν νομιζω να κοβει,δεν ειναι με το μετρο-ειναι ετοιμα στην διασταση και το σχημα που βγαινουν για το group VAG,εχει αριστερα οπως μπαινεις στο βαθος ολοκληρο σταντ με τετοια

Τα κόβει στην αποθήκη από πίσω, πήγα μαζι με τον scorpio το προηγούμενο Σάββατο...... :thumbsup:

Edited by kathgti
Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
:lol: - δηλαδη "κοψε μια γωνια 45' με διαμετρο 60 και μηκος 24 ποντοι" ? τα ρεταλια τι τα κανει ?

Kόβεις στα μέτρα που θες ακριβώς χωρίς ρετάλια..... όπως παίρνουμε το λάστιχο της βεράντας για να σου δωσω να καταλάβεις..... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

:lol: - μωρε ΟΚ για τα ευθεια κομματια του λες πχ θελω ενα 25 ποντων διαμετρου 60mm αλλα για τις γωνιες πχ 45,60 που τις βαζουν απο την πεταλουδα ως το φιλτρο/χοανη δεν μπορεις να του πεις κοψε συνολικο μηκος 30 ποντων γιατι αυτα ερχονται σε καποια στανταρ μηκη (!)

-το λαστιχο της βρυσης δεχεται μικρη καμπη,αν το κανεις 90' λυγιζει ασχημα,η σιλικονη ειναι πιο χοντρη στο παχος απο αυτο-στο λεω γιατι τον εχω ρωτησει παλαιοτερα καθοτι πελατης του

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti
:wacko: - μωρε ΟΚ για τα ευθεια κομματια του λες πχ θελω ενα 25 ποντων διαμετρου 60mm αλλα για τις γωνιες πχ 45,60 που τις βαζουν απο την πεταλουδα ως το φιλτρο/χοανη δεν μπορεις να του πεις κοψε συνολικο μηκος 30 ποντων γιατι αυτα ερχονται σε καποια στανταρ μηκη (!)

-το λαστιχο της βρυσης δεχεται μικρη καμπη,αν το κανεις 90' λυγιζει ασχημα,η σιλικονη ειναι πιο χοντρη στο παχος απο αυτο-στο λεω γιατι τον εχω ρωτησει παλαιοτερα καθοτι πελατης του

δεν ειναι στανταρ ουτε οι γωνιες από οτι κατάλαβα αλλα επειδη δεν ειμαι σίγουρη καλύτερα ρώτα Κωσταντινε στο μαγαζι......

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως το κομματι που εχει σκιστει ειναι με γωνια.

Κι εγω Χρονη αποτι εχω ακουσει απλα ειναι καλυτερα απο τα εργοστασιακα και δεν δινουν κατι το ιδιαιτερο παρα μονο αξιοπιστια.

Θα ψαξω απο Τριτη να δω τι υπαρχει στην αγορα.

Μαλλον για samco ομως το βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.