Jump to content
djspy21

Λεβιές και φούσκα σε Golfiv

Recommended Posts

Η φούσκα του λεβιέ, είναι έτοιμη να σκιστεί,οπότε είπα και εγώ να πάω να την αλλάξω!

Πάω λοιπόν σε ένα μαγαζί, μου την βγάζει, πάει να βάλει την καινούρια, <<ωπ μου λέει, παίζει πρόβλημα>>, πρέπει να αλλαχτεί και ο λεβιές,γιατί δεν μπορεί να κουμπώσει στον μαμά λεβιέ!Τέσπα, λέω, δεν μαμιέται,βάλε ! Μην τα πολυλογώ, τελικά δεν μπόρεσε να το βάλει, και δεν μου εξήγησε το λόγο κιόλας, γιατί νευρίασε! Απότι κατάλαβα κάτι έπαιζε πρόβλημα με το ότι η όπισθεν ήταν πατιτή!

Φεύγω και πάω σε άλλο κατάστημα, και μου λέει ότι και αυτός την έχει πατήσει με GolfIV,και ότι μόνο στην αντιπροσωπία θα μου το βάλουν σαν ανταλλακτικό! Ισχύει?

Έχει βάλει κανένας aftermarket λεβιέ και φούσκα, και που?

Edited by djspy21
Link to comment
Share on other sites

Guest blue-smart-golf

Το λάθος είναι όταν καθαρίζουμε το αυτοκίνητο και ιδικά την φούσκα πάμε και την βάζουμε δίπλα στο στοπ του επιλογέα με αποτέλεσμα να τρίβεται και να ναι έτοιμη για σκίσιμο.εγώ χάλασα 2 φούσκες μέχρη να το πάρω γραμμή!

Ανάλογα τον λεβιέ που θα βάλεις παίζει και το κόστος..εγώ είχα βάλει ανθρακωνιμάτινη φούσκα την δεύτερη φορά και υσήχασα.μου πήγε κάπου στο 100άρι πάντως.40 η φούσκα και 60 ο λεβιές.(ήταν και φωτιζόμενος)

Link to comment
Share on other sites

Guest blue-smart-golf

Stergios Team Λ.Αθηνών 26 ¶νω Λιόσια τηλ:2484693. Ναι αυτός τοποθέτησε

Τι να σου πώ ακόμα και αυτό που είχα βάλει εγώ τότε 60 τώρα έχει πέσει κι εμένα της raid είναι.(ήταν μάλλον αλλα τον έχω ακόμα)

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη μου σκιστεί κ εμένα κ είχα βάλει aftermark δεν εφάρμοζε καλά γιατι ο λεβιές είναι ενωμένος με τη φούσκα! Έτσι πήρα απο τον decibel πουλούσε τις αντιπροσωοπίας 50 καινούργια ενώ κάνει 90-120€!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα στο Stergios Team , και μου είπε ότι δεν έχει λεβιεδάκι για Golf IV, και αν το παρηγγείλω θα το έχει σε 3 μήνες! Χαιρετίσματα!

Μετά πήγα στην Κηφισίας δίπλα στον Loui, και είχε δύο λεβιεδάκια momo ,ειδικά για το golf, αλλά 80 ευρώ μου φαίνονται πολλά!

Edited by djspy21
Link to comment
Share on other sites

Loui, και είχε δύο λεβιεδάκια momo ,ειδικά για το golf, αλλά 80 ευρώ μου φαίνονται πολλά!

Για μένα καλύτερα αντιπροσωπία στο ξαναλέω... Μια η άλλη πάει.. (περίπου) :)

Link to comment
Share on other sites

Autoplus...? Ε οχι ρε παιδια...Υπαρχουν και αλλα μαγαζια...Σε λιγο πρασινο σταυρο πρεπει να κανουν απο εξω, και να κανουν συμβαση με τα ταμεια του ΟΓΑ, Τεβε, ΤΣαυ...ελεος... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest blue-smart-golf
Πήγα σήμερα στο Stergios Team , και μου είπε ότι δεν έχει λεβιεδάκι για Golf IV, και αν το παρηγγείλω θα το έχει σε 3 μήνες! Χαιρετίσματα!

Μετά πήγα στην Κηφισίας δίπλα στον Loui, και είχε δύο λεβιεδάκια momo ,ειδικά για το golf, αλλά 80 ευρώ μου φαίνονται πολλά!

Του είπες οτι σε έστελνα εγώ?!

Τώρα για την παραγκελεία τι να σου πω..απίστευτο μου φένεται γιατί εγώ μώλις το διάλεξα μέσα σε 12 ώρες τον έβαλα..

Απο κει και πέρα εξαρτάτε και πιο μοντέλο παράγκειλες..

Link to comment
Share on other sites

Scorpio : Thank you very much

Michail : Το ξέρω ρε σύ ότι είναι φαρμακείο, για νέο μας το λές? Όλα τα πράγματα τα έχει 20 με 30 ευρώ πιο πάνω από όλους! Αλλά έλα μου ντε που τα γύρισα όλα τα μαγαζιά και κανείς δεν είχε τον λεβιέ που ήθελα! Οπότε αναγκαστικά..........!

Ντόρια : Επειδή πιάσαμε την κουβέντα με το παιδί εκεί( δεν θυμάμαι το όνομά του, αλλά θύμαμε το τουμπανιασμένο audi που είχε), μόνος του το κατάλαβε και με ρώτησε αν με στέλνεις εσύ? Και μου είπε ότι εσύ είχες φάρδος αμέτρητο! Την τελευταία φορά που το παρήγγειλε το συγκεκριμένο λεβιεδάκι της raid, του είπανε ότι θα το έχει σε 20 μέρες, και του ήρθε σε 3 μήνες!

Oρίστε και οι foto! Take a look : http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?s=&...album&album=279

Link to comment
Share on other sites

Guest blue-smart-golf

Κοίτα εκτός του φάρδους έχω και τρομερή γκρίνια..αφου τον έστειλα εκτός αττικής να πάρει τον λεβιέ...! tongue.gif

Νίκο τον λένε και με ενημέρωσε οτι πήγες απο κει και το τι είχε γίνει με τον λεβιέ που διάλεξες..δεν ήταν το ίδιο με το δικό μου..

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι τι θα άκουσε ο Νίκος protest.gif , και ανγκάστηκε να πάει εκτός αττικής για να σου φέρει τον λεβιέ! Τα είδε όλα :blink:knife.gif !!!

Τελικά λύθηκε το μυστήριο : δεν λέγαμε για το ίδιο λεβιεδάκι !!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest blue-smart-golf
Φαντάζομαι τι θα άκουσε ο Νίκος protest.gif , και ανγκάστηκε να πάει εκτός αττικής για να σου φέρει τον λεβιέ! Τα είδε όλα :Dknife.gif !!!

Τελικά λύθηκε το μυστήριο : δεν λέγαμε για το ίδιο λεβιεδάκι !!! :)

Δεν είναι μόνο ο Νίκος είναι αυτός που έκανε λάθος την παραγκελεία..

και εκτός αυτού όταν του είπα εγώ να μην σπάσει τον κολιέ που συγκρατεί τον λεβιέ πάνω στον επιλογέα δεν με άκουσε και την έκανε..πως θα οδηγούσα εγω μετά?!μου λες?!

και αυτό πάλι ναμ ην ήταν πιστεύω οτι αυτά που του χω δώσει εγώ σαν "πελάτησα" δεν του τα χουν δώσει και πάρα πολοί οπότε είναι λογικό..εφόσων ότι και να θέλω ακόμα και το πιο απίθανο Νίκο ή Στέργιο λέω για να το βρω..

μεγείες λοιπόν για τον λεβιέ!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό!

Αλλά τί χρώμα είναι η φούσκα? Ασημί?

Ναι, βασικά είναι στύλ ανθρακόνημα, αλλά σε ασημί !
και εκτός αυτού όταν του είπα εγώ να μην σπάσει τον κολιέ που συγκρατεί τον λεβιέ πάνω στον επιλογέα δεν με άκουσε και την έκανε..πως θα οδηγούσα εγω μετά?!μου λες?!

έκανε πατάτα!!!!

Σήμερα πήγα και έβαλα και το μεταλλικό πλαίσιο γύρω απο την φούσκα και έγινε τζιτζί !!!

δείτε εδώ

Edited by djspy21
Link to comment
Share on other sites

Thanks !!! :D

:thumbsup:

:)

Καλορίζικο, τρελό αγόρι!!!!!!!!!!!!!!!!!

το πλαισιάκι στον λεβιέ απο πού το πήρες και πού το έβαλες;;;

Το κόντινες το λεβιεδάκι ή μου φάνηκε;;;;;;;; :baby:

Φιλιά

Καλές γιορτές και καλό tuning!!!!!!!!

:xmas:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.