Jump to content
Guest funster

προβολεις ομιχλης

Recommended Posts

Guest funster

γνωριζεται αν στις εκδοσεις του Polo 6n2 που δεν ειχαν προβολεις ομιχλης ειναι δυνατον να τοποθετηθουν τωρα? και τι ακριβως χρειαζεται να γινει? θα αλλαχθει ολοκληρος ο προφυλακτηρας ή μονο οι σιτες εκει που τοποθετουνται τα προβολακια? αν γνωριζεται και τιμες για καινουρια και μεταχειρισμενα ανταλλακτικα..

και κατι ασχετο ο κωδικος του κινητηρα για το συγκεκριμενο μοντελο (6n2 - μοντ. 2000) για το 16V με τα 101ps ειναι BBZ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
γνωριζεται αν στις εκδοσεις του Polo 6n2 που δεν ειχαν προβολεις ομιχλης ειναι δυνατον να τοποθετηθουν τωρα? και τι ακριβως χρειαζεται να γινει? θα αλλαχθει ολοκληρος ο προφυλακτηρας ή μονο οι σιτες εκει που τοποθετουνται τα προβολακια? αν γνωριζεται και τιμες για καινουρια και μεταχειρισμενα ανταλλακτικα..

και κατι ασχετο ο κωδικος του κινητηρα για το συγκεκριμενο μοντελο (6n2 - μοντ. 2000) για το 16V με τα 101ps ειναι BBZ?

Μπορούν να μπουν και τώρα! Αλλάζουν οι σίτες, οι καλωδιώσεις και ο διακόπτης σου που ανάβεις τα φώτα!

Καλύτερα να κοιτάξεις στα μεταχειρισμένα, γιατί δεν αξίζει να τα πάρεις καινούργια!

Πχ ο καινούργιος διακόπτης έχει 120ευρώ και μεταχείρα το πήρα 30....

Link to comment
Share on other sites

Guest funster

μηπως γνωριζεις ποσο θα παει πανω κατω ολη η δουλεια και ολα τα ανταλλακτικα?

και εγω για μεταχειρισμενα σκεφτομουν. δεν ειναι κανενα καινουριο αμαξι που σκοπευω να το <παντρευτω>..

Edited by funster
Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
μηπως γνωριζεις ποσο θα παει πανω κατω ολη η δουλεια και ολα τα ανταλλακτικα?

και εγω για μεταχειρισμενα σκεφτομουν. δεν ειναι κανενα καινουριο αμαξι που σκοπευω να το <παντρευτω>..

κοιτα δεν γνωρίζω ποσο πανε τα μεταχειρα προβολακια για το 6Ν2, αλλά η εγκατάσταση είναι υπόθεση 30 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Guest ZaxosPolo

εγω έχω το 6Ν και τα προβολάκια τα έβαλα μετά, καινούργια γνήσια HELLA (πλήρες σετ προβολάκια, καλωδίωση, σίτα και διακόπτη) 140€ τα πέρασα μόνος μου έχει σχεδιάγραμμα λεπτομερεστατο στο κουτί.

απλα ο διακόπτης που έχει είναι εξτρα κουμπάκι το οποίο τοποθετήτε στις θήκες κάτω από το κουμπί με τα αλάρμ.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ τα προβολάκια είναι δύσκολο να τα βρεις στα μεταχειρισμένα. Εγώ τα έψαχνα 1 χρόνο. Ψάξε πολύ. Τελικά τα βρήκα σε τροπετο και τα πήρα με τράμπα κάτι ζάντες σιδερένιες . τον διακόπτη τον πήρα επίσης μεταχειρισμένο 30 ευρώ. Η καλωδίωση ήταν έτοιμη απλά είχε τις φίσες σε αναμονή πίσω από τις σίτες και τα έβαλα μόνος μου μέσα σε 15 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.