Jump to content
Ximikos

Golf 4 - Ανάρτηση (Λύσεις, Προτάσεις, Aftermarket, Κλπ)

Recommended Posts

14aria ennoeis diastasi zantas?i 1.4 an les gia diastasi zantas simfvnoi..omws 6 cm einai pola oti zanta ki an foras

(γραφε με ελληνικους χαρακτηρες αν ειναι εφικτο) :thumbsup:

μιλαω για τα κυβικα του αυτοκινητου

οι ζυγαριες που εχουν τα 14αρια ειναι διαφορετικη απο αυτες που εχουν τα 18αρια

αν μπεις στην σελιδα www.smbros.gr θα δεις οτι εχει ειδικους ανταπτορες για να σηκωθει η ζυγαρια...και λεει κιολας για χαμηλωμα πανω απο 6 ποντους!!!

τις εχω δει παντως τις ζυγαριες και δεν ειναι ιδιες

αν δεις τους καταλογους της H&R,τα 5ποντα ελατηρια βγαινουν μονο για gti...ασχετα που τα βαζουν παντου!!!

Edited by golfakias1983
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ανεβάζω και μια φώτο του μωρού μου με τα καινούργια του αμορτισεράκια... Έτσι για το φωτογραφικό της υπόθεσης...

Να κάνω και μια ερώτηση... Ακούω έναν ήχο κάθε φορά που σκάω σε λακκούβα. Τον άκουγα ότνα ήταν στα τελευταία τους οι εργοστασιακές. Σαν να σπάνε πιάτα. Δεν μπορώ να το περιγράψω διαφορετικά... Έχει κανείς κάποια ιδέα??

post-270-1147876527_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω προσεξει,ποιες εβαλες??Ειναι πιθανο να ακουγονται τα μεσα της μπουκαλας.

Το ακους σε καθε λακουβα ή μονο σε μεγαλες??

Καινουριες τις πηρες ή μτχ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω Bilstein Sprint και Votgland...

Χαμήλωμα 4 cm... Καινούργιες...

Και το ακούω σε πολύ γρήγορες αλλαγές οδοστρώματος... Όχι απαραίτητα λακκούβες μεγάλου βάθους...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι κατι το επιληψιμο γιατι και στις FK ενος κολλητου μου,οταν πεφτει σε λακουβα ακουγεται ενας ηχος και αυτο οφειλεται αποτι του ειπε ο μαστορας στην μπουκαλα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Και σε εμένα μου κάνει τον ίδιο θόρυβο :D Είναι θέμα αμορτισέρ. Και της Κατερίνας πλέον τον ίδιο θόρυβο κάνει :blush:

Link to comment
Share on other sites

Σινεμπλόκ έχω καινούργια...

Πάντως όσο περνά ο καιρός παρατηρώ ότι μειώνεται το φαινόμενο...

Ποιός ξέρει, μπορεί και να φύγει τελείως...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα δύο είχαν κοπεί τελείως... Των ψαλιδιών...

Και μου είπε και ο συνεργειάς οτι κάτι μου πείραξε και στην ζανφόρ αλλά δεν θυμάμαι τι...

Link to comment
Share on other sites

τα εβαλα και εγω και ηρεμησα την κw2 σετ με τα ελατηρια της και τωρα γυρισε ο τροχος υπερ του αμαξιου.δεν βρισκω τελος στο κρατημα.225/45/17 και το κw2 και εχπρεςς του μεσονυκτιου καταντησα.τρενακι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε μηπως τι τιμες παιζουν η Fk η High sport και η Weitec η ρυθμιζομενη μονο υψος?Καθως επισης και ποσους ποντους χαμηλωνουν max?

Θα σας ημουν ευγνωμων αν μου απαντουσατε!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω για ελατηρια μπροστα σε golf4 1400 με αμορτισερ μαμα το αμαξι εχει πεσει ολο μπροστα και τα αμορτισερ ειναι καινουργια να αλαξω ελατηρια ?? και αν ειναι να βαλω απο 1600?? κανουν ?? ξερει κανεις ??

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τα αμορτισέρ είναι καινούργια αλλά δεν μας είπες πόσα χλμ έχει το αυτοκίνητο και αν είναι μαμίσια.

Αν έχεις λίγα χλμ και το αμάξι είναι εντός εγγύησης να το πας εκεί που το πήρες να στο φτιάξουν.

Αν μπορείς δώσε χλμ και αν είναι τα αμορτισέρ που πήρες από το εργοστάσιο.

Link to comment
Share on other sites

το αμαξι εχει 65000 χλμ ειναι 8-1999 και τα αμρτισερ τα περασα 7-2005 οταν το αγορασα και ειναι μποκε αν το λεω καλα τα ελατηρια ειναι μαμα δεν εχουν αλαχτει να βαλω τα ειδια ?? απλα εχει ενας φιλος απο 1600 με 2000 χλμ και λογο ελειπσεις χρηματων !!!!!!! και μετα απο το μεγαλο σερβις καταλαβενετε με ποσα εμεινα στην τρυπια τσεπη !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.