Jump to content
illusive

πινακας οργανων απο 1.6 σε 1.4

Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!!

ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΑΠΟ ΤΟ 1.6 ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΤΑΞΙΔΙΟΥ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 1.4.

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ,ΟΙ ΦΥΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΕΣ?ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ? ΤΙ ΛΕΤΕ? ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ PLEASE

Edited by dubbeR_xronis
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!!

ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΑΠΟ ΤΟ 1.6 ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΤΑΞΙΔΙΟΥ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 1.4.

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ,ΟΙ ΦΥΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΕΣ?ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ? ΤΙ ΛΕΤΕ? ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ PLEASE

Το δικό μου 1.4 FSI Sportline έχει trip computer (αν το trip coputer είναι εκείνο το εργαλειάκι που υπολογίζει κατανάλωση καυσίμου, ώρα οδήγησης, μέση ταχύτητα, μέση κατανάλωση κλπ...) Αν το trip computer είναι κάτι άλλο και εγώ το μπερδεύω, συγγνώμη εκ των προτέρων!

Έχω την εντύπωση όμως ότι αυτό δεν εξαρτάται από τα κυβικά, αλλά από την έκδοση που έχεις πάρει.

Υ.Γ. Αν πάλι εννοείς τη 2η οθόνη με τις επιπλέον λειτουργίες που έχει και το Plus, τότε αυτό είναι extra για όλα τα Golf.

TΑ ΜΠΕΡΔΕΨΑ ΟΛΑ?? :D

Link to comment
Share on other sites

Ασε καλυτερα κανεναν με Γκολφ 4 να πει στο παλικαρι μην τον μπερδεψουμε...εκει ειναι λιγο πιο απλα τα πραγματα απο οτι στο 5αρι...
Α! GOLF IV!!! Σωστά... Είναι πολύ αργά και κάνει νύστα εδώ 'πέρα... Μη με παρεξηγείτε! :blink::thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

ΣΩΣΤΑ . ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ GOLF 4 1.4 ΜΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΤΑΞΙΔΙΟΥ ΣΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ GOLF 4 1.6

Link to comment
Share on other sites

ΣΩΣΤΑ . ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ GOLF 4 1.4 ΜΕ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΤΑΞΙΔΙΟΥ ΣΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ GOLF 4 1.6
Χίλια συγγνώμη! Δικό μου λάθος. Νόμιζα ότι μιλούσες για Golf 5... Για τα 4άρια δεν έχω ιδέα :blink:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σύμφωνα με τη λογική πιστεύω ότι θα αναγνωριστεί αυτόματα με το που θα συνδέσεις τον πίνακα, αλλιώς θα θέλει κάποια απλή ηλεκτρονική ρύθμιση από κάποιον γνώστη. Όλα τα στοιχεία που δείχνει το trip είναι απευθείας απο τον εγκέφαλο δηλ δεν έχει επιπλέον αισθητήρες κλπ. ¶ρα λογικά πάντα, θα δουλέψει(αρκεί η όλη διάταξη να βρίσκεται μεσα στον πίνακα). Δεν βάζω κ το χέρι μου στη φωτιά...Πάντως να ξέρεις ότι είναι πολύ εύκολο αν έχεις όρεξη να ασχοληθείς, να κάνεις΄την αλλαγή μόνος. Τα γύρω πλαστικά είναι όλα κουμπωτά, μην τα φοβηθείς ότι θα σπάσουν (μην βάλεις κ όλη σου τη δύναμη βέβαια) και άντε να έχει μερικές βιδούλες (γερμανικές αστεράτες πάντα). Μη με βρίσεις αν δεν είναι έτσι, στα λέω από πείρα σε megane φίλου που τα έβγαλα όλα και άλλαξα μέχρι και τα λαμπάκια (SMG) του κοντέρ σε μπλε. Ελπίζω να βοήθησα λίγο, δεν έχεις παρά να το αλλάξεις κ να δεις αν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Μπαίνει, είναι οι ίδιες φίσες, χρειάζεται όμως προγραμματισμό από την VW με το imobilizer του κλειδιού σου. Επίσης για να δουλέψει σωστά χρειάζεται και το χειριστήριο που έχει πάνω το κουμπάκι, αυτό που είναι για τους υαλοκαθαριστήρες κτλ

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει, είναι οι ίδιες φίσες, χρειάζεται όμως προγραμματισμό από την VW με το imobilizer του κλειδιού σου. Επίσης για να δουλέψει σωστά χρειάζεται και το χειριστήριο που έχει πάνω το κουμπάκι, αυτό που είναι για τους υαλοκαθαριστήρες κτλ

το ξερω οτι χρειαζεται και ο διακοπτης των υαλοκαθαριστήρων

πριν τα παρω θα τα δοκιμασω και θα σας πω τα αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.