Jump to content
GC9N

Μετάνιωσα......

Recommended Posts

Εμένα μου πέταξε καρούμπαλο το λάστιχο μετά από λακούβα χτες και φοράω 195/50/15

Δεν παλεύεται η κατάσταση!

Και εσύ??? ¶σε, και εγώ το ίδιο έπαθα από λακούβα!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ο σκοπος ειναι να βαζουμε και κανενα ακριβο λαστιχο,τα λαστιχα ειναι η ζωη μας!!εγω φοραω τωρα τοσα χρονια τα dunlop SP9000 και ουτε καρουμπαλα ουτε τπτ και βεβαια σε διασταση 195/45/15 και οι δρομοι της χιου ειναι γεματοι λακουβες!!!

Montoya.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ο σκοπος ειναι να βαζουμε και κανενα ακριβο λαστιχο,τα λαστιχα ειναι η ζωη μας!!εγω φοραω τωρα τοσα χρονια τα dunlop SP9000 και ουτε καρουμπαλα ουτε τπτ και βεβαια σε διασταση 195/45/15 και οι δρομοι της χιου ειναι γεματοι λακουβες!!!

Montoya.

Να σου πω ρε Montoya? Ποιος σου είπε δηλαδή ότι εμείς έχουμε μάπα λάστιχο??? Εγώ φοράω τα Michelin Pilot Exalto II, και έσκασα 500 euro και για τα τέσσερα, και να πετάξανε καρούμπαλο! Δε παίζει ρόλο άμα πέφτεις γενικώς σε κάθε λακούβα, αλλά το πως θα πέσεις σε λακούβα! Οπότε, πριν μιλάμε καλό είναι να σκεφτόμαστε, μιλώντας για άμα οι υπόλοιποι έχουν λάστιχα προκοπής ή όχι!

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω ρε Montoya? Ποιος σου είπε δηλαδή ότι εμείς έχουμε μάπα λάστιχο??? Εγώ φοράω τα Michelin Pilot Exalto II, και έσκασα 500 euro και για τα τέσσερα, και να πετάξανε καρούμπαλο! Δε παίζει ρόλο άμα πέφτεις γενικώς σε κάθε λακούβα, αλλά το πως θα πέσεις σε λακούβα! Οπότε, πριν μιλάμε καλό είναι να σκεφτόμαστε, μιλώντας για άμα οι υπόλοιποι έχουν λάστιχα προκοπής ή όχι!

και ποιος ειπε οτι τα michelin ειναι καλυτερα απο τα dunlop???εσυ πληρωσες 500ευρω τα 4 και εγω τα πληρωσα 1120ευρω(dunlop sp sport maxx 215\35\17)...φυσικα και παιζει ρολο το ποσο αγαρμπος ειναι ο καθενας με τους ελληνικους δρομους αλλα τεραστια σημασια εχουν και η αντοχη του καθε ελαστικου!!!αυτο πιστευω εγω!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Καλά μη τσακώνεστε. Και αν θέλετε πάμε να ρίξετε το αμάξι σας στη λακούβα που έπεσα και μετά βλέπουμε αν θα πετάξει βυζί ή όχι. Μάλιστα στη δική σου περίπτωση raven, το πιθανότερο λόγω χαμηλού προφίλ είναι να σκάσει το λάστιχο με τη μία.

Link to comment
Share on other sites

και ποιος ειπε οτι τα michelin ειναι καλυτερα απο τα dunlop???εσυ πληρωσες 500ευρω τα 4 και εγω τα πληρωσα 1120ευρω(dunlop sp sport maxx 215\35\17)...φυσικα και παιζει ρολο το ποσο αγαρμπος ειναι ο καθενας με τους ελληνικους δρομους αλλα τεραστια σημασια εχουν και η αντοχη του καθε ελαστικου!!!αυτο πιστευω εγω!!!

Ναι, και η διαφορά τιμής συνεπάγεται από το εξής φίλε μου Raven:

Φοράω 195/45/16 ---> 515euro!

Φοράς 215/35/17 ----> 1120euro!

Να ποιος ο λόγος που είναι ακριβότερα τα λάστιχα σου, γιατί εσύ δε πλήρωσες τόσο την ποιότητα, όσο τις διαστάσεις! Έτσι, για να σκεφτόμαστε λιγάκι!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Nikolas83
ΣΩΣΤΟΣ Ο ΠΟΛΑΚΙΑΣ!! worthy.gif

Δεν μπορώ να καταλάβω τέτοιες συμπεριφορές?Σαν τα κοκόρια για τα λάστιχα και τόσες μπηχτές!Μην ξεχνάτε τι έχουμε κοινο..(όλοι το ίσιο σήμα στο καπώ)

Τώρα πόσο σκέφτεται ο άλλος πριν γράψει κατι και τα λοιπά δεν έχουν σημασία κάθε γνώμη είναι δεκτή και ας μην την ασπαζόμαστε..

Καλησπέρα Μάγκες

Link to comment
Share on other sites

Aσε ρε Nicholas83 εμενα παντα πεταει τις μπηχτες ο polakias και δεν ξερω το λογο!!!!

Πραγματικα ρε Polakia εχεις κατι με την παρτυ μου?????Πεσμου αν ειναι να λυσουμε την παρεξηγηση να coolareis!!

Μοntoya.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τέτοιες συμπεριφορές?Σαν τα κοκόρια για τα λάστιχα και τόσες μπηχτές!Μην ξεχνάτε τι έχουμε κοινο..(όλοι το ίσιο σήμα στο καπώ)

Τώρα πόσο σκέφτεται ο άλλος πριν γράψει κατι και τα λοιπά δεν έχουν σημασία κάθε γνώμη είναι δεκτή και ας μην την ασπαζόμαστε..

Καλησπέρα Μάγκες

Δε πιστεύω να τσακώθηκα με κανέναν! Και γενικώς να τσακώθηκε κάποιος με κάποιον! Την άποψη μας λέμε όλοι! Την άποψη μου είπα και εγώ, λέγοντας ότι πρέπει να σκεφτόμαστε λίγο πριν μιλήσουμε! Μία άποψη δεν είναι αυτή ή κάνω λάθος!??

Aσε ρε Nicholas83 εμενα παντα πεταει τις μπηχτες ο polakias και δεν ξερω το λογο!!!!

Πραγματικα ρε Polakia εχεις κατι με την παρτυ μου?????Πεσμου αν ειναι να λυσουμε την παρεξηγηση να coolareis!!

Μοntoya.

Μάλλον Montoya η ιδέα σου είναι! Δεν έχω κάτι μαζί σου, όπως και με κανέναν από δω! Όλοι μία παρέα είμαστε, και όσες φορές έχω πει κάτι είναι η άποψη μου! Εσύ μπορείς να έχεις μία άποψη σεβαστή αλλά έχω και εγώ μία άποψη! Δε είναι απαραίτητο όλοι να συμφωνούμε σε όλα! Είναι σωστό αυτό ή δεν είναι!

Και θα παρακαλέσω Montoya, αν σε πειράζει κάτι μαζί μου καλό είναι να μου στείλεις ένα πμ και να τα πούμε έτσι, δε χρειάζεται να τα λέμε δημοσίως αυτά, γιατί ο Nicholas83 δεν ανέφερε κάποιο όνομα για να την πεις εσύ σε μένα! Καλύτερα λοιπόν, αν έχεις κάποιο πρόβλημα ή αν νομίζεις ότι σου πετάω μπηχτές καλό είναι να μου στείλεις ένα πμ!

Ευχαριστώ, Φιλικά!

Edited by PoLaKiaS
Link to comment
Share on other sites

1oν εχετε συνειδητοποιησει για ποιο λογο μαλωνετε?

2ον ειναι δυνατον να συγκρινετε 2 ελαστικα διαφορετικων διαστασεων?

και 3ον οσο οδηγαρα και προσεκτικος και να ειναι καποιος, οι ελληνικοι καροδρομοι δεν προσφερονται για υπερβολες? Και γω τα F1 τα πληρωσα ¤260 σε 195/50/15. Εαν κατεβαζα λιγο το προφιλ ανεβαινε το κοστος κατα πολυ. Τι σημαινει αυτο? Οτι αυτα που φοραω ειναι κακης ποιοτητας και τα ακριβοτερα οχι? Ειπαμε: ΛΟΓΙΚΗ!

Πρωτα η ασφαλεια μηχανων και ανθρωπων και μετα οι επιδοσεις και η εμφανιση ρε παιδια. Αυτο λεει η κοινη λογικη.

raven εχεις υπολογισει το βημα του αυτοκινητου σου να δεις αν χανει καθολου, με τις 17αρες? Και εννοω να το εχεις μετρησει σωστα ετσι. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Guest Nikolas83
1oν εχετε συνειδητοποιησει για ποιο λογο μαλωνετε?

2ον ειναι δυνατον να συγκρινετε 2 ελαστικα διαφορετικων διαστασεων?

και 3ον οσο οδηγαρα και προσεκτικος και να ειναι καποιος, οι ελληνικοι καροδρομοι δεν προσφερονται για υπερβολες? Και γω τα F1 τα πληρωσα ¤260 σε 195/50/15. Εαν κατεβαζα λιγο το προφιλ ανεβαινε το κοστος κατα πολυ. Τι σημαινει αυτο? Οτι αυτα που φοραω ειναι κακης ποιοτητας και τα ακριβοτερα οχι? Ειπαμε: ΛΟΓΙΚΗ!

Πρωτα η ασφαλεια μηχανων και ανθρωπων και μετα οι επιδοσεις και η εμφανιση ρε παιδια. Αυτο λεει η κοινη λογικη.

raven εχεις υπολογισει το βημα του αυτοκινητου σου να δεις αν χανει καθολου, με τις 17αρες? Και εννοω να το εχεις μετρησει σωστα ετσι. :mellow:

Όπως σωστά είπε ο Polakias δεν αναφέρθηκα σε κάποιο όνομα συγκεκριμένα...

Απλά πιστεύω ότι θα ήταν σωστό,ΓΕΝΙΚΑ ΜΙΛΑΩ,να ακούγονται όλες οι απόψεις είτε είναι ορθές είτε είναι λάθος κατα την προσωπική κρίση του καθενός!

Καλησπέρα σε όλους και καλές βόλτες να χουμε με τις αμαξάρες μας!! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

raven εχεις υπολογισει το βημα του αυτοκινητου σου να δεις αν χανει καθολου, με τις 17αρες? Και εννοω να το εχεις μετρησει σωστα ετσι. :mellow:

αυτες τις διαστασεις τις ειχε ενα κοκκινο 9n3 sportline στην διεθνη εκθεση αυτοκινητου με τα 101ps...το αμαξι αυτη τη στιγμη απο αποψη βηματος δεν εχει κοψει καθολου!!!

Edited by PoLaKiaS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.