Jump to content
zhm

Interior Look για Golf Iv

Recommended Posts

Guest Stoilas
Οχι! Σε λιγες μερες θα το βαλω μεσα για εργασιες εγγυησης και θα ρωτησω τοτε.

Τί εργασίες αν επιτρέπετε?

Link to comment
Share on other sites

Τί έγινε ρε παιδιά?

Μήπως πήγατε Παζαρόπουλο?  :)

Πήγα σήμερα!

Με λίγη βοήθεια από τον υπεύθυνο βρήκα αυτό που ήθελα (πλαφονιέρα με διακόπτη ηλιοροφής) από το Passat W8.

Τιμή πλαφονιέρας: 72 ευρώ (λόγω ηλιοροφής)

Τοποθέτηση: 20-25 ευρώ

Φαντάζομαι βέβαια πως θα χρειαστούν και άλλα πράγματα (εξτρά καλώδιο κλπ.) αλλά θα τα ρωτήσω στην πορεία...

Επειδή αυτό που θέλω δεν έρχεται Ελλάδα, θα χρειαστεί ένα δεκαήμερο από τη στιγμή που θα το παραγγείλω μέχρι να έρθει...

Αυτά :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Δεν έχω παράπονο :baby: , κι εγώ πιστεύω ότι αξίζει. :)

Μένει να πάω να το παραγγείλω :o

Ωραός Spy!!!

¶ντε άντε με το καλό να πάμε και εμείς!!!

Link to comment
Share on other sites

Αντε Spy γειτονα μην χρονοτριβεις...Κανε οπως κι εγ το γνωστο δρομολογια...Λεωφ. Πεντέλης,Αττικη οδος,2,5 ευρω απο την ομορφη κοπελια στο 2ο ταμειο,tongue.gif, εξοδος 10Β, Λεωφορος Κυμης,κατηφορα,και παρκαρισμα Παζαροπουλο :)

Αντε αντε,σε 10 λεπτα εκει εισαι :o

Link to comment
Share on other sites

Τί έγινε βρε παιδιά?

Κανένα νέο?

Εγώ βρήκα και άλλες οδηγίες εγκαταστάσεως...:

Οδηγίες Vol. 2

(είναι και για πλαφονιέρα που έχει και διακόπτη για ηλιοροφή)

Γρηγόρη είσαι αρχηγός ρε!!

Οι λόγοι που δεν το προχωράω εδώ και καιρό είναι 2:

1) Φοβάμαι μήπως κατά την εγκατάσταση κάνουν κανένα λάθος στον Παζαρόπουλο ή όπου αλλού το πάω (γιατί φαίνεται εύκολο αλλά σίγουρα δεν θα το έχουν ξανακάνει και πολλές φορές...)

2) Φοβάμαι μην γίνει κανένα μπέρδεμα και μου φέρουν λάθος ανταλλακτικό, και μετά τον πούλο...

Γι' αυτό θέλω μια μεγάλη χάρη!

Αν μπορείς ρε Γρηγόρη please βρες μου τους κωδικούς των ανταλλακτικών που πρέπει να παραγγείλω για αυτό που έχει sunroof!

θα το ψάξω κι εγώ βέβαια στο τελευταίο link που έγραψες. :cry:

Thanks :cry:

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Γρηγόρη είσαι αρχηγός ρε!!

Οι λόγοι που δεν το προχωράω εδώ και καιρό είναι 2:

1) Φοβάμαι μήπως κατά την εγκατάσταση κάνουν κανένα λάθος στον Παζαρόπουλο ή όπου αλλού το πάω (γιατί φαίνεται εύκολο αλλά σίγουρα δεν θα το έχουν ξανακάνει και πολλές φορές...)

2) Φοβάμαι μην γίνει κανένα μπέρδεμα και μου φέρουν λάθος ανταλλακτικό, και μετά τον πούλο...

Γι' αυτό θέλω μια μεγάλη χάρη!

Αν μπορείς ρε Γρηγόρη please βρες μου τους κωδικούς των ανταλλακτικών που πρέπει να παραγγείλω για αυτό που έχει sunroof!

θα το ψάξω κι εγώ βέβαια στο τελευταίο link που έγραψες. ;)

Thanks ;)

Φίλε Spy,

Δεν έχω τα VW code part. Αλλά μπορείς να εκτυπώσεις την φωτογραφία και τις οδηγίες για να τους τις πάς. Και να τους πείς "ΝΑ αυτό θέλω", οπότε έτσι εκμηδενίζεται η πιθανότητα λάθους!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Spy,

Δεν έχω τα VW code part. Αλλά μπορείς να εκτυπώσεις την φωτογραφία και τις οδηγίες για να τους τις πάς. Και να τους πείς "ΝΑ αυτό θέλω", οπότε έτσι εκμηδενίζεται η πιθανότητα λάθους!

Μην το λες, το έψαξα και βρήκα κάποια parts που ενώ εμφανισιακά είναι ίδια ΔΕΝ έχουν ακριβώς τις ίδιες λειτουργίες!!

(π.χ. ο φωτιζόμενος διακόπτης ηλιοροφής από το Passat W8 είναι ακριβώς ίδιος εμφανισιακά με αυτόν που έχω στο Golf, κι όμως εμένα ΔΕΝ φωτίζεται - και είναι διαφορετικό part number)

Προσοχή λοιπόν παιδιά πριν παραγγείλετε οτιδήποτε!

Πάντως τα ευχάριστα Γρηγόρη είναι ότι βρήκα ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ που έψαχνα!

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=516434

Οι άνθρωποι εκεί στο Vortex είναι ΚΟΡΥΦΗ ;);)B)B):baby:

Όσοι έχουν ηλιοροφή μπορούν είτε να κρατήσουν τον παλιό διακόπτη και να τον περάσουν στην νέα πλαφονιέρα, είτε να πάρουν καινούριο, τον αντίστοιχο του Passat W8 που είναι και ΦΩΤΙΖΟΜΕΝΟΣ!! love.giflove.giflove.gif

Κι άλλα έξοδα ρε γαμώτο!!

Τι την ήθελα την ηλιοροφή??? fire.gif;)love.giflove.giflove.gif

Edited by Spy
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν το εχουν προσέξει έχω δωσει στην αρχη του ΤΟPIC τα P/N για GOLF χωρίς ηλιοροφη τα οποία τα εχω αγοράσει και ειναι σωστά .ιΤην εγκατάσταση την έκανα μόνος μου για να έχω το κεφάλι μου ήσηχο.Οποιος έχει απορία για εγκατάσταση ας με ρωτήσει

3B7947105F 2EN

3B0972706

000979131A

ΟΛΑ ΑΠΟ ΕΝΑ.

Edited by MIKEMAT
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν το εχουν προσέξει έχω δωσει στην αρχη του ΤΟPIC τα P/N για GOLF χωρίς ηλιοροφη τα οποία τα εχω αγοράσει και ειναι σωστά .ιΤην εγκατάσταση την έκανα μόνος μου για να έχω το κεφάλι μου ήσηχο.Οποιος έχει απορία για εγκατάσταση ας με ρωτήσει

Σωστός mikemat, το είχα ξεχάσει :blush::blush::blush:

(Διόρθωσα και το προηγούμενο post μου ;)B) )

Edited by Spy
Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Μην το λες, το έψαξα και βρήκα κάποια parts που ενώ εμφανισιακά είναι ίδια ΔΕΝ έχουν ακριβώς τις ίδιες λειτουργίες!!

(π.χ. ο φωτιζόμενος διακόπτης ηλιοροφής από το Passat W8 είναι ακριβώς ίδιος εμφανισιακά με αυτόν που έχω στο Golf, κι όμως εμένα ΔΕΝ φωτίζεται - και είναι διαφορετικό part number)

Προσοχή λοιπόν παιδιά πριν παραγγείλετε οτιδήποτε!

Πάντως τα ευχάριστα Γρηγόρη είναι ότι βρήκα ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ που έψαχνα!

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=516434

Οι άνθρωποι εκεί στο Vortex είναι ΚΟΡΥΦΗ :blush:  :blush:  :blush:  :thumbsup:  :thumbsup:

Όσοι έχουν ηλιοροφή μπορούν είτε να κρατήσουν τον παλιό διακόπτη και να τον περάσουν στην νέα πλαφονιέρα, είτε να πάρουν καινούριο, τον αντίστοιχο του Passat W8 που είναι και ΦΩΤΙΖΟΜΕΝΟΣ!! love.gif  love.gif  love.gif

Κι άλλα έξοδα ρε γαμώτο!!

Τι την ήθελα την ηλιοροφή??? fire.gif  ;)  love.gif  love.gif  love.gif

Όντως κορυφαίοι οι άνθρωποι!!! :thumbsup:

Και ήθελα να δω πως είναι από πίσω η πλαφονιέρα για να άλλαζα και τα leds από κόκκινα σε μπλέ!!! B)

Link to comment
Share on other sites

Guest white-LSD-golf
Παιδιά είχα βρεί παλιά τα εξής:

1) Αλουμινένιο εσωτερικό για Golf IV - όπως του R32 - 39,99€

http://jmstyle.de/catalog/product_info.php...4830ad30ed35274

g4teilig.jpg

autoint_golf4_7tlig_1g.jpg

autoint_golf4_7tlig_2g.jpg

autoint_golf4_7tlig_3g.jpg

2) Εσωτερική πλαφονιέρα που έχει επιλογή για οδηγό-συνοδηγό + leds για φωτισμό του ταμπλό - 54,99€

http://jmstyle.de/catalog/product_info.php...4830ad30ed35274

w8leuchte_blau.jpgleuchten.jpg

autobel_golf4_blau_1g.jpg

autobel_golf4_blau_2g.jpg

autobel_golf4_blau_3g.jpg

autobel_golf4_blau_4g.jpg

Πώς σας φαίνονται?

Πάντως το αλουμινένιο δεν παίζεται!

Και η πλαφονιέρα είναι όπως στο 5άρι περίπου!!! (Ζηλεύω τα 5άρια που έχουν τα leds που φωτίζουν το ταμπλό :D )

Πάντως έχεις φοβερό γούστο...μόνο που θα σου πρότεινα να τα βάψεις μόνος σου όπως έκανα κι εγώ εδώ και πάρα πολλούς μήνες... θα σου κοστίσει πολύ λιγότερο και θα γίνει πολύ καλύτερη δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

αυτο το τελευταιο με τα μπλε φωρα στον ουρανο τι ειναι ακριβως?για δωστε λιγες λεπτομερειες

Link to comment
Share on other sites

Guest golfmania

Παιδιά το αλουμινένιο κάλλυμα είναι όπως στην φωτό? Δηλαδή έχει και για τους αεραγωγούς δεξιά και αριστερά δίπλα στις πόρτες? Ποιός τα έχει στην Ελλάδα και πόσο?

Στην πλαφονιέρα μπορούμε να αλλάξουμε λάμπες και να βάλουμε κόκκινο ή πάει με παραγγελία από την αρχή? Αυτή τη βρίσκουμε

Ελλάδα και σε τί τιμή?

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
Πάντως έχεις φοβερό γούστο...μόνο που θα σου πρότεινα να τα βάψεις μόνος σου όπως έκανα κι εγώ εδώ και πάρα πολλούς μήνες... θα σου κοστίσει πολύ λιγότερο και θα γίνει πολύ καλύτερη δουλειά...

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! :heart:

Να σε ρωτήσω αν επιτρέπεται και εγώ κάτι...

Πώς τα έβαψες? Το πήγες σε φανοποιό? Έχεις/Μπορείς να ανεβάσεις φώτο? Ή μπορούμε να βρεθούμε να το δώ από κοντά? :heart: (Κατεβαίνω πολύ συχνά Ν. Μάκρη)

αυτο το τελευταιο με τα μπλε φωρα στον ουρανο τι ειναι ακριβως?για δωστε λιγες λεπτομερειες

super sayian, αν ρίξεις μια ματιά στα όπισθεν θα καταλάβεις...

(Ο τύπος απλά έχει αντικαταστήσει όλες τις εσωτερικές λάμπες με μπλέ leds

Εγώ δεν θέλω να το κάνω έτσι... Αλλά έτσι: )

blued3S.jpg

blued2S.jpg

Παιδιά το αλουμινένιο κάλλυμα είναι όπως στην φωτό? Δηλαδή έχει και για τους αεραγωγούς δεξιά και αριστερά δίπλα στις πόρτες? Ποιός τα έχει στην Ελλάδα και πόσο?

Στην πλαφονιέρα μπορούμε να αλλάξουμε λάμπες και να βάλουμε κόκκινο ή πάει με παραγγελία από την αρχή? Αυτή τη βρίσκουμε

Ελλάδα και σε τί τιμή?

golfmania, επίσης αν ρίξεις μια ματιά στα όπισθεν θα καταλάβεις...

Το αλουμινένιο κάλυμμα θα το βρείς εδώ και δεν έχει για τις πόρτες :D

Για την πλαφονιέρα αν δεις πιο πίσω θα δεις ότι την βρήκαμε (Θεέ ΜΙΚΕΜΑΤ) στην Ελλάδα 40€ περίπου από αντιπροσωπεία! Οι λάμπες είναι άσπρες. ¶μα θες τις αλλάζεις και βάζεις ότι θές...

Link to comment
Share on other sites

Guest golfmania

Για τις πόρτες είχα δει κάτι αλλά ήταν μόνο για το πόμολο (εκεί που πιάνεις για να την κλείσεις). Αντί το μαύρο πλαστικό είχε νίκελ και ανθρακόνημα. Αυτό πάντως που δεν σκεφτήκατε ίσως είναι ότι το κάλλυμα αυτό για την κονσόλα είναι ματ ενώ όλα τα υπόλοιπα μέσα στο αμάξι (πχ. ο λεβιές που ανοίγει την πόρτα) είναι γυαλιστερά. Θα ταιριάζει?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως που δεν σκεφτήκατε ίσως είναι ότι το κάλλυμα αυτό για την κονσόλα είναι ματ ενώ όλα τα υπόλοιπα μέσα στο αμάξι (πχ. ο λεβιές που ανοίγει την πόρτα) είναι γυαλιστερά. Θα ταιριάζει?

Το σκέφτηκε η μαμά Volkswagen για μας!! B););)

Ορίστε 2 φωτογραφίες από 2 μαμά εσωτερικά:

του Golf IV GTi 337

post-31-1106183709_thumb.jpg

και του Golf IV R32:

post-31-1106183820_thumb.jpg

Εγώ πάντως τα γουστάρω τρελάαααα!! love.giflove.giflove.gifhearts.gifhearts.gifhearts.gif

Edited by Spy
Link to comment
Share on other sites

ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑ GOLF 4 ΚΑΝΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 70 ΕΥΡΩ (ΤΟ ORIGINAL) + ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΤΑΛΙΑ ΤΟΥ ΤΤ 35 ΕΥΡΩ !

ΗΔΗ ΠΕΡΑΣΑ ΤΑ ΠΕΤΑΛΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΤΟ ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ.

Edited by gplatan
Link to comment
Share on other sites

ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑ GOLF 4 ΚΑΝΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 70 ΕΥΡΩ (ΤΟ ORIGINAL) + ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΤΑΛΙΑ ΤΟΥ ΤΤ 35 ΕΥΡΩ !

ΗΔΗ ΠΕΡΑΣΑ ΤΑ ΠΕΤΑΛΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΤΟ ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ.

Φίλε μιλάς για το αλουμινένιο που φαίνεται στις παραπάνω φωτογραφίες που έβαλα???

Γιατί τα 70 μου φαίνονται υπερβολικά λίγα για VW part... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest golfmania
ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑ GOLF 4 ΚΑΝΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 70 ΕΥΡΩ (ΤΟ ORIGINAL) + ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΤΑΛΙΑ ΤΟΥ ΤΤ 35 ΕΥΡΩ !

ΗΔΗ ΠΕΡΑΣΑ ΤΑ ΠΕΤΑΛΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΤΟ ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ.

Και τί περιλαμβάνει? Είναι ματ σωστά..?

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑ GOLF 4 ΚΑΝΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 70 ΕΥΡΩ (ΤΟ ORIGINAL) + ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΤΑΛΙΑ ΤΟΥ ΤΤ 35 ΕΥΡΩ !

ΗΔΗ ΠΕΡΑΣΑ ΤΑ ΠΕΤΑΛΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΤΟ ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ.

Αν έχουν μόνο 70€ έφυγα τώρα!!! :wub:

Μήπως κάνεις λάθος? Στο εξωτερικό που βλέπω κάνουν χωρίς τα μεταφορικά περίπου στα 250€... knife.gif

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ 70-75 ΕΥΡΩ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΕΞΩ !ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΖΗΤΑΝΕ 40-50 ΕΥΡΩ ΓΙΑΤΙ ΛΥΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΚΟΝΣΟΛΑ-ΘΕΛΕΙ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗ ΕΡΓΑΣΙΑ-ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΒΛΕΠΕΤΕ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ - ΕΚΕΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ! ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΛ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ.

Edited by gplatan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.