Jump to content
sw6jin

Βαρελάκι Bmc

Recommended Posts

Να κάνω μια ερώτηση και αν κάποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει. Ένας φίλος μου μου δίνει ένα βαραλάκι BMC, το μεγάλο όμως, να το βάλω στο Golf IV 1.4. Θα κάνει ή να μη το πάρω καθόλου?

Είναι το BMC το μεγάλο και το auto μου είναι 1.4 γι' αυτό και το επισημαίνω.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Guest golf_traveller

Χωρίς να είμαι ειδικός πανω στο θέμα, από οσο ξέρω, δουλεία θα σου κάνει αρκετή απλα μπορεί να σου κρεμάει λίγο στα ψιλά γιατι θα ξεμένει το μοτερ σου απο καύσιμο. Αμα προγραμματίσεις τον εγκέφαλο μετα δεν θα έχεις πρόβλημα...

Με κάθε επιφύλαξη αυτά, ας σου πουν και τα παιδιά την γνώμη τους...

Μια ερωτησούλα, πόσο σου το δίνει αν επιτρέπεται...

Ψάχνω και εγώ για το βαρελάκι της BMC το μεγάλο και τσεκάρω τιμές στα μαγαζιά

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι χωρίς να θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου μιας και εγώ τώρα την ψάχνω τη φάση εμένα στο 1.6 FSI μου χουν πει σε καταστήματα που ρώτησα να βάλω το μικρό!!! Τώρα στο 1.4 φαντάζομαι ότι καλύτερα θα είναι να βάλεις το μικρό!!!! Μη σε πάρω όμως στο λαιμό μου :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση και αν κάποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει. Ένας φίλος μου μου δίνει ένα βαραλάκι BMC, το μεγάλο όμως, να το βάλω στο Golf IV 1.4. Θα κάνει ή να μη το πάρω καθόλου?

Είναι το BMC το μεγάλο και το auto μου είναι 1.4 γι' αυτό και το επισημαίνω.

Ευχαριστώ.

1ον)Δέν αξίζει να βάλεις το μεγάλο γιατί υπάρχει διαφορά τιμής ΧΩΡΙΣ κέρδος σε ΤΙΠΟΤΑ (ειδικά άν το αμάξι σου είναι μαμά)

2ον)Το να χρεισιμοποιείς κάτι "μεγαλύτερο" δέν σημαίνει πάντα με καλύτερο.Για να μήν μπούμε σε βαρετές λεπτομέρειες έχει να κάνει με τους παλμούς του αέρα εισαγωγής και το γέμισμα των κυλίνδρων.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι ειδικός πανω στο θέμα, από οσο ξέρω, δουλεία θα σου κάνει αρκετή απλα μπορεί να σου κρεμάει λίγο στα ψιλά γιατι θα ξεμένει το μοτερ σου απο καύσιμο. Αμα προγραμματίσεις τον εγκέφαλο μετα δεν θα έχεις πρόβλημα...

Νομιζω οτι αυτο ειναι η καλυτερη λυση...

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε 1,6 fsi να βαλω το μικρο λετε?Πως να το τοποθετησω?Πρεπει να καταργησω το πλαστικο καπακι της μηχανης ετσι δεν ειναι?Ενα παιδι το εχει τοποθετησει εγκαρσια ακριβως διπλα στη πεταλουδα με φορα αντιθετη προς τη μερια της μπαταριας κ εχει βαλει ενα μεγαλο σωληνα να παιρνει αερα απο εκει που επαιρνε κ το μαματο.Βεβαια η διαδρομη ειναι πολυ μεγαλη.Ενα αλλος οπως ειδα(κ μου φαινεται καλυτερη λυση)το εχει τοποθετησει στο κενο χωρο μπροστα κ διπλα απο τη μπαταρια.Τι να κανω τελικα????

Link to comment
Share on other sites

Με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω φωτογραφία για να δείς πώς το έχω τοποθετήσει και βλέπεις και κάνεις. Οι πιο πολλοί όπωε έχω δεί όπως το έχω εγώ το έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.