Jump to content
stig

Νέο αυτοκίνητο

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα. Το Σάββατο παρέλαβα με τον πατέρα μου ένα καινούριο Passat 1.6. Βέβαια, αυτό που θα περιγράψω δεν είναι ακριβώς πρόβλημα, απλά ψάχνω τη λύση του. Μου είπε ο πατέρας μου αφού το οδήγησε, ότι με σβηστό τον κλιματισμό, μπαίνει ζέστη στο αυτοκίνητο. Υπάρχει κάποια ρύθμιση γι' αυτό ή το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να κλείσουν οι αεραγωγοί; Από την άλλη, το Σάββατο είχε σχετικά κρύο, οπότε ο αέρας θα έπρεπε να ήταν δροσερός. Σωστά;

Πάντως είναι φοβερό αυτοκίνητο, πραγματική λιμουζίνα.

dsc00929go8.th.jpg dsc00930rk4.th.jpg dsc00931xg3.th.jpg

dsc00934hs2.th.jpg dsc00933vi3.th.jpg dsc00932xf1.th.jpg

Edited by stig
Link to comment
Share on other sites

Guest SpyrosA

Καλοτάξιδο Stiq καλούς δρόμους να έχετε!!! :lol: :lol:

Πράγματι πρόκειται για ένα πολύ καλό αυτοκίνητο!!!

Και εγώ όταν το είχα πρωτοπάρει είχα διαπιστώσει το ίδιο "πρόβλημα"!!! Μια λύση όπως λες και εσύ είναι να κλείσεις τους αεραγωγούς ώστε να μην βγαίνει αέρας!!! Από την άλλη όπως λες το Σάββατο που ήταν κρύος ο καιρός έπρεπε λογικά να μπαίνει κρύος αέρας. Αυτό που σου συμβαίνει πρέπει να έχει σχέση με την θερμοκρασία την οποία έχει κρατήσει το Clima πριν το κλίσεις. Αν για παράδειγμα όταν ήταν ανοιχτό έχει μείνει σε υψηλή θερμοκρασία, όταν το κλείσεις θα μπαίνει θερμός αέρας στο εσωτερικό. Αυτό λοιπόν που έχεις να κάνεις είναι πριν κλείσεις το Clima να το βάζεις σε πιο χαμηλή θερμοκρασία (π.χ. γύρω στους 20 - 21 C)!!!! Πιστεύω με αυτόν τον τρόπο να λυθεί το πρόβλημα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θα κοιτάξω το απόγευμα και τα 2 που λέτε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.