Jump to content
kalamaris

Fmic ΤΟΥ Cupra?

Recommended Posts

Ε αφού θές να ξέρεις μάθε οτι θα χρειαστείς όλες τις σωληνώσεις καινούριες γιατι όπως λέει και ο τίτλος front mount βάζεις, λογικό είναι λοιπόν να θέλουν όλες αλλαγή αφού τώρα έχεις side mount.

Link to comment
Share on other sites

Ρε ναι το καταλαβαινω αυτο...Δεν ειμαι τοσο ασχετος...Ενταξει σωληνωσεις δεν ειναι κατι τοσο δυσκολο να βρω.Ισχυει οτι απλα ειναι φορετο αν εξαιρεσεις τις σωληνωσεις?Αυτο λεω εγω.Για κοψε ραψε ρωταω...

Link to comment
Share on other sites

Ρε ναι το καταλαβαινω αυτο...Δεν ειμαι τοσο ασχετος...Ενταξει σωληνωσεις δεν ειναι κατι τοσο δυσκολο να βρω.Ισχυει οτι απλα ειναι φορετο αν εξαιρεσεις τις σωληνωσεις?Αυτο λεω εγω.Για κοψε ραψε ρωταω...

Κόψε ράψε δέν έχε, μπαίνει κουτί απο ότι μου είπαν κι εμένα. Και ο Πήτ που τον ρώτησα το ίδιο μου είπε.

Link to comment
Share on other sites

Ποσταρω εδω και κανω merge τα προηγουμενα ποστς μου για να φανει.Ας σβησουν τα κενα ποστς οι μοντς!

Προηγουμενα ποστς : Εγω που το ειδα παντως στου καλαμαρη το αμαξι δεν το ειδα να μπαινει και τελειως κουτι.Ειχε φαει λιγο απο τη βαση της μασκας...Η γριλια η κατω που την ειχε ξηλωσει μου ειπε δεν ηταν αναγκαιο να βγει...

επειδη το ΕΤΚΑ εμενα δεν ξερω γιατι αλλα δεν μου παιζει ηθελα να ρωτησω το εξης: Πριν το καλοκαιρι λεω να προχωρησω στην λυση fmic cupra/cup edition. Επειδη ξερω οτι η μετωπη θα πρεπει να κοπει για να μπει αυτο σκεφτομουν μηπως η μετωπη του cup edition κανει στο δικο μου και αλλαζοντας μονο αυτο ειμαι οκ. Δεν θα ελεγα οχι και να αλλαξω και ολο τον προφυλακτηρα και να βαλω παλι του cup edition αλλα εκτος του οτι ειναι πολλα χρηματα ΔΕΝ παιρνει και προβολακια πραγμα που με χαλαει λιγο...Μετα ξερω κιολας οτι δουλευει απλα περισοτερο το βεντιλατερ...

Νεο ποστ: Εχει κανεις ρωτησει για το συγκεκριμενο θεμα αντιπροσωπεια η ολοι τα παιρνουμε μεταχειρισμενα?Εχει κανεις κανενα κονε για κατι καλο?Γιατι 780 που μου ειπαν το κουλερ με τους σωληνες ειναι λιγο πολλα!Εγω υπολογιζα 700 και με την τοποθετηση!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η μεταχείρα είναι μονόδρομος άν θέλουμε καλύτερη τιμή... Και κονέ να βρείς τί θα σου κάνει, να σου κόψουν τα 80? Ε και πάλι 700 + τοποθέτηση = πάνω απο το μπάτζετ που αναφέρεις. 8P

Link to comment
Share on other sites

Απ.οτι μου εχουν πει στο ιμπιζακλαμπ που το ψαχνουν αρκετα,το κουλερ καινουριο κανει χωρις τις σωληνωσεις 270 εως 300 ευρω αναλογως την αντιπροσωπεια και φτιαχνεις τις σωληνωσεις σε καποιον εξατμισα...Μια πολυ καλη τιμη που ακουσα ειναι 150 ευρω απο τον Σκριβανο και νομιζω οτι περιλαμβανεται και η τοποθετηση

Link to comment
Share on other sites

Βασικα στις περισσοτερες αντιπροσωπειες Σεατ τοσο το δινουν απ'οτι λενε τα παιδια που το εχουν παρει...Προσεχε ομως αυτη η τιμη ειναι χωρις τις μαμα σωληνωσεις της Σεατ οι οποιες κοστιζουν οσο το κουλερ νομιζω και κατι παραπανω...300 ευρω για ολοκαινουριο κουλερ δεν ειναι πολλα και με 150 περιπου για χειροποιητες σωληνωσεις,εχεις ενα εργοστασιακο ιντερκουλερ το οποιο το φορουν αυτοκινητα με 350 αλογα και λειτουργουν αποδοτικοτατα με νορμαλ θερμοκρασιες..

Link to comment
Share on other sites

Α ετσι εχουν τα πραγματα?Λεω και εγω.Και εγω καπου 300 το κουλερ ηξερα αλλα 400 ευρω σχεδον οι σωληνες?Ελεος!Τοτε παω τσιμπαω ενα κουλερ και τις σωληνωσεις τις φτιαχνουμε...Πηρα στο σκριβανο σημερα απλα μου ειπε οτι εκεινος δεν το στηνει το κουλερ.Μονο σωληνωσεις.Αυτο ο μηχανικος...

WTF δηλαδη θα παω πρωτα αλλου να μου στερεωσουν το κουλερ και μετα θα παω ΧΩΡΙΣ σωληνωσεις να μου τις βαλουν?Μηπως καταλαβα κατι λαθος...?

Edited by icy20
Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις μόνο το κούλερ και πάς σε έναν εξατμισά και σου φτιάχνει τις σωληνώσεις και στο τοποθετεί επιτόπου.

Δέν ξέρω άν το κάνουν όλοι οι εξατμισάδες ( την τοποθέτηση εννοώ ), σίγουρα όμως το κάνει ο Καράμπελας.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το εβαλα.Δεν εχω αποψη προς το παρον εκτος του οτι τσαντιστηκα λιγο γιατι πρεπει να μπηκε καρφι στο λαστιχο και πρεπει να τρεχω τωρα βουλκανιζατερ :S Το μονο που παρατηρησα ειναι οτι μαλλον (λογικο) λειτουργει περισσοτερο το βαντιλατερ...

Link to comment
Share on other sites

To ιντερκουλερ απο cupra το φοραω εδω και κανα 4μηνο ισως και παραπανω..Το βεντιλατερ δουλευει σε μεγαλυτερη συχνοτητα,πραγμα λογικο..

Ισως σε λιγο καιρο χρειαστω κατι μεγαλυτερο,ο χρονος θα δειξει.

Α και 2 photos να εχετε μια ιδεα

P9210291-786301.JPG

007edited-786311.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.