Jump to content
simos

Κ.Τ.Ε.Ο.

Recommended Posts

Guest CLSFox

Εγώ πάντως περνάω το πρώτο Κ.Τ.Ε.Ο. του μωρού μου Δευτέρα πρωί πρωί.

Έχω περιέργεια τι θα ακούσω. Σε δύο AUDI γνωστών μου έγινε η εξής παρατήρηση:

Ότι δε σβήνουν οι προβολείς όταν ανάβουν τα φώτα ομίχλης!!!!!!!!

Ρε παιδιά έχετε δει κανένα ελληνικό αμάξι να το κάνει αυτό;

knife.gif

tongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest nt7561

Την πρώτη φορά που το πέρασα από ΚΤΕΟ, δεν είχα βέβαια το bodykit αλλά από μηχανικής πλευράς-εξάτμιση και τα συναφή, το αμάξι είχε τα πάντα εκτός από τα εργοστασιακά. Μόνο ο κινητήρας ήταν ο ίδιος. Κοίταξαν φρένα, αριθμό κινητήρα-πλαισίου, αναρτήσεις φώτα, καυσαέρια και όλα καλά. Δεν μου είπαν τίποτα ούτε για το θόρυβο, ούτε για το ότι βρήκα όταν πήγα να μου μετρήσουν τα φρένα (λόγω χαμηλώματος).

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

λιγο ασχετο αλλα θελω να ξερω μου ειπαν σημερα οτι καθε χρονο θελει καρτα καυσαεριων ισχυει γιατι εκλεισα χρονο πριν ενα μηνα

Link to comment
Share on other sites

λιγο ασχετο αλλα θελω να ξερω μου ειπαν σημερα οτι καθε χρονο θελει καρτα καυσαεριων ισχυει γιατι εκλεισα χρονο πριν ενα μηνα

Ναι ισχύει η κάρτα καυσαερίων ισχύει για ένα χρόνο και στην αντιποσωπεία στοιχίζει 9 €. Εξω νομίζω στοιχίζει 4 €

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες,για να μην παιδεύεσται,αν κολλησεται καποια στιγμή για οτι αφορά το ΚΤΕΟ επικοινωνήστε μαζι μου,τα πάντα περνάνε με "λίγη" θέληση.το μόνο δύσκολο αν έχει άλλο μοτέρ απάνω.

Την Κυριακή όλοι στην συναντηση!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest nt7561
George η επιρροή σου φτάνει μέχρι την Κρήτη?

Καλά εκεί στο Ηράκλειο, είναι τελείως στόκοι. Τις προάλλες είχα πάει με το αυτοκίνητο της μάνας μου για να πάρει 1 χρόνο παράταση, όπως της είχαν πει στο τηλέφωνο και μου έβαλαν χέρι γιατί πήγα εγώ και όχι η μάνα μου. Τελείως καραγκιόζηδες. Τελικά μου το έδωσαν το χαρτί rocket.gif

Link to comment
Share on other sites

<<Μου κοιτάξανε φρένα, χειροφρενο, φώτα (αν είναι ευθυγραμισμένα), το τιμόνι, τα ψαλίδια, τους αριθμούς πλαισίου αυτοκινήτου και μηχανής. Ψάξανε το αυτοκίνητο αν έχει σκουριές γύρω-γύρω, Αν έχει τα απαραίτητα χαρτιά Άδεια, ασφάλεια.>>ayta κοιταξαν κ σε μενα ektos apo fwta.

κ υπαρχουν 3 kena check ελεγχου gia καθετι που κοιτανε στο χαρτι που σου δινουν.δεν ξερω πως παει το συστημα σε ποια κ σε ποσα σου λενε ξαναπερνα , παντως δυσκολα στο λενε.

Καρτα καυσαεριων δεν ζητανε,αλλα αν θες το ζητας εκει, δινεις ~5e(an 8umamai kala) κ στην βγαζουν πιο φτηνα απo oti εξω.

εγω πηγα με car που καιει κ λαδια κ περασα ,βρηκαν κατι στα φρενα κ σκουρια αλλα περασα, δεν ηταν τσεκαρισμenο σε κανενα απο αυτα το 3σταδιο στο ερωτηματολογιο που εχουν κ σου δινουν.

το ιδιωτικο κτεο στο ρεντη ξερω οτι υπαρχει ενα,το μονο που ξερω οτι τελειωνεις κατευθειαν.αλλα πληρωνεις 30e toyl.se jeep που μου παν!!!

-οσοι ειχαν περασει το πρωηγ.ΚΤΕΟ εκτος περιοχης τους πρεπει να πανε Χολαργο

-υπαρχει ενα 4ψηφιο οπου κληνεις ραντεβου(μερα βασικα),ρωτηστε 131

κ ρωτηστε σε ποιο Κτεο ανηκετε.

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

Φίλε nt7561 πρέπει οπωσδήποτε να φτιαχτεί ένα ιδιωτικό ΚΤΕΟ εδώ για να φτιάξουν χαρακτήρα οι του δημοσίου κι εμείς να βρούμε την υγειά μας.

Συμφωνώ απόλυτα simos. Μπας και βάλουν μυαλό κάποιοι καρεκλοκένταυροι εκεί μέσα!!

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα ΚΤΕΟ τη Δευτέρα το δικό μου...

Όλα ΟΚ, μόνο που έκαναν πάλι την παρατήρηση που είχα γράψει και παλιότερα για τα φώτα ομίχλης.

Link to comment
Share on other sites

Τι σου είπαν δηλαδή ότι πρέπει να σβήνουν τα προβολάκια όταν ανάβουν τα ομίχλης?

Εμένα δηλαδή που έβαλα τα προβόλια τσόντα και τα ανάβω όποτε θέλω?

CLS Fox τα φώτα ομίχλης τα πίσω εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

Τι σου είπαν δηλαδή ότι πρέπει να σβήνουν τα προβολάκια όταν ανάβουν τα ομίχλης?

Εμένα δηλαδή που έβαλα τα προβόλια τσόντα και τα ανάβω όποτε θέλω?

CLS Fox τα φώτα ομίχλης τα πίσω εννοείς?

Όχι, τα μπροστά. Παρατήρηση που στο ΚΤΕΟ Θεσσαλονίκης έγινε σε όλα τα γερμανικά που πήγαν το τελευταίο χρονικό διάστημα.

Όταν έχουμε αναμμένους προβολείς (μεγάλη σκάλα) και ανάβουμε φώτα ομίχλης πρέπει να πάει στη μεσαία.

Κανένα γερμανικό δεν το κάνει αυτό και δεν έχω ιδέα τι γίνεται στα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Μην ακουτε κανενααα φωναχτε και χειροδικηστε ειναι η καλυτερη μεθοδος!

Ναι ναι,για να μην ξεχνάμε κιόλας πως ό,τι και να κάνουμε είμαστε... Ουγκάντα ! popeye.gif

Link to comment
Share on other sites

Μην ακουτε κανενααα φωναχτε και χειροδικηστε ειναι η καλυτερη μεθοδος!

Βρε βάρβαρε!!! :):D

Πλάκα πλάκα ορισμένοι το χρειάζονται ένα χεράκι ξύλο!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το αμαξι περναει στο κτεο εκει που ειχε περασει και πριν η μπορεις να πας σε αλλο;;;;;;;;;;;

Ναι δεν παίζει ρόλο που το πέρασες την προηγούμενη φορά. Εγώ για να καταλάβεις , είμαι από Κρήτη, 1η φορά πέρασα ΚΤΕΟ Κατερίνη όπου βρισκόμουν λόγω δουλειάς και πέρυσι το πέρασα εδώ στην Αθήνα. Οπότε μην αγχώνεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω που το εχω περασει προσφατα και την 2η φορα μου πηγαν ολα μια χαρα!

την 1η φορα επεσε πολυ ψαξιμο σε σχεση με την 2η ! την 2η μονο φρενα κοιταξανε,κατι απο κατω και αυτο ηταν!ουτε κκουτι πρωτων βοηθειων,τριγωνο κ.λ.π ουτε αριθμο πλαισιου,ουτε κινητηρα!

Πληροφοριακα simo ημουνα στον 2ο διαδρομο σε αντιθεση με την πρωτη φορα που επεσε περισοτερο ψαξιμο ημουνα στον πρωτο διαδρομο!]

Τελικα ειναι ποιος θα σου κατσει να σε ελεγξει!αμα βαριεται την ζωη του και θελει να φυγει να παει για φαγητο δεν ψαχνει και πολλα!

Ετσι μου ειχε γινει οταν εδινα για διπλωμα...ο εξεταστης πεινουσε και μου ελεγε "αντε γρηγορα να τελειωνουμε να παω για φαγητο..." και ουτε 10 λεπτα δεν κρατησε η εξεταση ! χεχεχεχεχεχε!

Α ρε Ελλααααδαραααααα !!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πότε περνάς για ΚΤΕΟ το αυτοκίνητο την πρώτη φορά. Μετά από πόσα χρόνια? Δηλαδή εγω αγόρασα το POLO το 2002 πότε πρέπει να το περάσω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.