Jump to content
simos

Κ.Τ.Ε.Ο.

Recommended Posts

Πότε περνάς για ΚΤΕΟ το αυτοκίνητο την πρώτη φορά. Μετά από πόσα χρόνια? Δηλαδή εγω αγόρασα το POLO το 2002 πότε πρέπει να το περάσω?

Σπύρο η πρώτη φορά είναι στα 4 χρόνια αν και εδώ στην Αθήνα είναι παραπάνω αν έχω ακούσει σωστά. Μετά είναι ανα 2 χρόνια. Για να είσαι σίγουρος όμως(όσον αφορά την 1η φορά), πάρε ένα τηλέφωνο να τους ρωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν σε όλη την Ελλάδα είναι το ίδιο, εγώ περνάω τον Μαϊο που κλείνω τα 4 χρόνια.

Στην Αθήνα επειδή έχει πολλά αυτοκίνητα, νομίζω ότι είναι στα 5 χρόνια. Δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και για τη Θεσ/νίκη. Σε όλες τις άλλες περιοχές, είναι στα 4

Link to comment
Share on other sites

Ξυλοοοοοοοοοοοοο

ρε κωστα μια και τους εχεις τοσο αχτι δεν ερχεσε μαζι μου τον μαρτιο που περναω κτεο για να ριξεις καμια ψιλη και να ξεθυμανεις;;;;;;;; tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian
Στην Αθήνα επειδή έχει πολλά αυτοκίνητα, νομίζω ότι είναι στα 5 χρόνια. Δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο και για τη Θεσ/νίκη. Σε όλες τις άλλες περιοχές, είναι στα 4

εγω ξερω για 3 χρονια

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο η πρώτη φορά είναι στα 4 χρόνια αν και εδώ στην Αθήνα είναι παραπάνω αν έχω ακούσει σωστά. Μετά είναι ανα 2 χρόνια. Για να είσαι σίγουρος όμως(όσον αφορά την 1η φορά), πάρε ένα τηλέφωνο να τους ρωτήσεις.

Ούτε οι ίδιοι δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να πέρνω κάθε εβδομάδα και όποτε έρθει η σειρά μου. Επιδή έχει πέσει πάρα πολύ δουλειά μπορεί να φτάσει και τα 6 χρόνια για την 1η φορά.

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο σωστά τα λες εδώ έχω ακούσει από κάμποσους τελευταία ότι όλα τα προγραμματισμένα ραντεβού έχουν αλλάξει, άτομο το οποίο θα περνούσε τον Μάρτιο του είπαν ότι πριν τον Αύγουστο δεν υπάρχει περίπτωση να περάσει. Μου φαίνεται ότι εγώ θα περάσω σε κανένα χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε οι ίδιοι δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν να πέρνω κάθε εβδομάδα και όποτε έρθει η σειρά μου. Επιδή έχει πέσει πάρα πολύ δουλειά μπορεί να φτάσει και τα 6 χρόνια για την 1η φορά.

Όσο γι' αυτό μην έχεις καμιά αμφιβολία. Αν θέλεις να ξεμπερδεύεις με αυτό το θέμα και αν μένεις Αθήνα (δεν το πρόσεξα στο προφίλ σου) έχει πλέον ιδιωτικό ΚΤΕΟ κάπου στη Μεταμόρφωση. Για κοίταξε το!

Link to comment
Share on other sites

Όσο γι' αυτό μην έχεις καμιά αμφιβολία. Αν θέλεις να ξεμπερδεύεις με αυτό το θέμα και αν μένεις Αθήνα (δεν το πρόσεξα στο προφίλ σου) έχει πλέον ιδιωτικό ΚΤΕΟ κάπου στη Μεταμόρφωση. Για κοίταξε το!

Μένω τις μισές μέρες Αθήνα και τις μισές στην Καλαμάτα. Το αυτοκίνητο είναι δηλωμένο Καλαμάτα οπότε πρέπει να το περάσω εκει? Δεν νομίζω. Πόσο πληρώνεις στο ιδιωτικό?

Link to comment
Share on other sites

Μένω τις μισές μέρες Αθήνα και τις μισές στην Καλαμάτα. Το αυτοκίνητο είναι δηλωμένο Καλαμάτα οπότε πρέπει να το περάσω εκει? Δεν νομίζω. Πόσο πληρώνεις στο ιδιωτικό?

Δεν έχει σημασία που έχεις δηλωμένο το αυτοκίνητο Καλαμάτα. Μπορείς να το περάσεις οπουδήποτε. Εγώ το έχω δηλωμένο Ηράκλειο Κρήτης και το έχω περάσει Κατερίνη και Αθήνα. Όσο για το ιδιωτικό ΚΤΕΟ δες εδώ και εδώ.

Ελπίζω να σε βοήθησα!! :D:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία που έχεις δηλωμένο το αυτοκίνητο Καλαμάτα. Μπορείς να το περάσεις οπουδήποτε. Εγώ το έχω δηλωμένο Ηράκλειο Κρήτης και το έχω περάσει Κατερίνη και Αθήνα. Όσο για το ιδιωτικό ΚΤΕΟ δες εδώ και εδώ.

Ελπίζω να σε βοήθησα!! :D  :thumbsup:

Όντως με βοήθησες πολύ σε ευχαριστώ πολύ για την βοηθειά σου nt7561.

Link to comment
Share on other sites

Την προηγουμενη εβδομαδα περασε ενας φιλος μου το αμαξι του εδω στην Αθηνα. Ειχε ληξη η προθεσμια του μια εβδομαδα πριν και επειδη το πηγε σε κοντινη ημερομηνια πληρωσε μισο προστιμο.

Επιπλεον οσοι εχετε ηλιοροφες στα οχηματα σας και δεν αναγραφετε στην αδεια οτι υπαρχει, παρτε μια βεβαιαωση απο την αντιπροσωπεια. Εχουν φαει κολλημα με αυτο τωρα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρθηκες golfmania στα καυσαέρια είναι απαραίτητη η κάρτα καυσαερίων? γιατί έχω κανένα χρόνο να την τσεκάρω.

Δεν είναι απαραίτητη αλλά πρέπει τα καυσαεριά σου να είναι οκ. Είναι πολύ βασικό αυτό.

Εγω που το πέρασα από ΚΤΕΟ στην Καλαμάτα έτσι μου είπανε. Τελικά το πέρασα (GOLF II) χωρίς ΛΑΔΩΜΑ!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by Σπύρος
Link to comment
Share on other sites

εγω παιδες περναω κτεο την τεταρτη και θα το παω στο ιδιωτικο στο μενιδι.ελπιζω να μην υπαρχει προβλημα με αυτους και να ειναι καλυτερα απο τους τρομπες στο δυμοσιο

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδες περναω κτεο την τεταρτη και θα το παω στο ιδιωτικο στο μενιδι.ελπιζω να μην υπαρχει προβλημα με αυτους και να ειναι καλυτερα απο τους τρομπες στο δυμοσιο

Λογικά έτσι πρέπει να είναι αφού τους πληρώνεις. Πες μας τις εμπειρίες σου όταν το περάσεις για να ξέρουμε και εμείς. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ. :D

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω σπυρο αν και δεν νομιζω να εχω κανενα προβλημα.αυριο το απογευμα που θα τελειωσω θα σας πω τι πεχτικε

Link to comment
Share on other sites

παιδες χθες περασα κτεο του αμαξι στι ιδιοτικο.τι να πω μεχρι να κατσω στην καρεκλα ειχαν τελειωσει.20 λεπτα με το ρολοι και πολυ ευγενικοι.ουτε να βλεπεις τις ξινισμενες σκατοφατσες που εχουν στο δημωσιο ουτε να σου πριζουν τα συκοτια γιατι εχει αυτο και το αλλο.μπορει να πληρωσα 44 ευρω αλλα πραγματικα το αξιζουν.

στο δημωσιο ποσο πληρωνεις το παραβολο;;;;;;;;;;;;;;;;;

επισεις αντι για 2 χρονια που ειναι κανονικα να ξαναπαω μου δεινει παραταση αλλον εναν χρονο δηλ σε 3 χρονια θα παω τωρα.ισχιει και στο δημωσιο αυτο;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Guest nt7561
παιδες χθες περασα κτεο του αμαξι στι ιδιοτικο.τι να πω μεχρι να κατσω στην καρεκλα ειχαν τελειωσει.20 λεπτα με το ρολοι και πολυ ευγενικοι.ουτε να βλεπεις τις ξινισμενες σκατοφατσες που εχουν στο δημωσιο ουτε να σου πριζουν τα συκοτια γιατι εχει αυτο και το αλλο.μπορει να πληρωσα 44 ευρω αλλα πραγματικα το αξιζουν.

στο δημωσιο ποσο πληρωνεις το παραβολο;;;;;;;;;;;;;;;;;

επισεις αντι για 2 χρονια που ειναι κανονικα να ξαναπαω μου δεινει παραταση αλλον εναν χρονο δηλ σε 3 χρονια θα παω τωρα.ισχιει και στο δημωσιο αυτο;;;;;;;;;;;;

Μύρωνα αν είναι έτσι όπως τα λες, χαλάλι τα 44 ευρώπουλα!! Τι ακριβώς σου κοίταξαν?

Link to comment
Share on other sites

Xθες περασα Κ.Τ.Ε.Ο στο ΜΕΝΙΔΙ.

Απο το τηλ. για ραντεβου με ρωτησαν αν εχω κωτσαδορο και ηλιοροφη.

εκαναν 20 λεπτα, και καναν ελενχο σε.

καυσαερια, τζογο-αναρτηση, φωτα, φρενα ,αμαξωμα εξωτερικα και κατω,

πυροσβεστηρα, τριγωνο, φαρμακειο.

το κοστος ειναι 44ευρω & 9 ευρω αν θες καρτα καυσαεριων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.