Jump to content
professor

Λειτουργία υαλοκαθαριστήρων

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. Παρατήρησα στο πέντε μηνών Passat 1,6 FSI μάλιστα κι από την αρχή που το είχα, οτι όταν έβγαζα το ηλεκτρονικό κλειδί από τη θέση engine on/off κατά το σταμάτημα της λειτουργίας του κινητήρα του αυτοκινήτου να αλλάζει η θέση των υαλοκαθαριστήρων πάνω στο παρμπρίζ κατα 1-2 εκατοστά. Ανησύχησα για κάποια δυσλειτουργία του μοτέρ των υαλοκαθαριστήρων και απευθύνθηκα στην αντιπροσωπεία η οποία με καθησύχασε λέγοντάς μου ότι έτσι είναι ρυθμισμένο να γίνεται για να μην χαλάνε τα λάστιχα των υαλοκαθαριστήρων.Επειδή έχω τους λόγους μου να διατηρώ καποιες επιφυλάξεις, θα ήθελα και τη δικιά σας γνώμη-συμβουλή ή εν πάσει περιπτώσει εμπειρία σχετικά με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. Παρατήρησα στο πέντε μηνών Passat 1,6 FSI μάλιστα κι από την αρχή που το είχα, οτι όταν έβγαζα το ηλεκτρονικό κλειδί από τη θέση engine on/off κατά το σταμάτημα της λειτουργίας του κινητήρα του αυτοκινήτου να αλλάζει η θέση των υαλοκαθαριστήρων πάνω στο παρμπρίζ κατα 1-2 εκατοστά. Ανησύχησα για κάποια δυσλειτουργία του μοτέρ των υαλοκαθαριστήρων και απευθύνθηκα στην αντιπροσωπεία η οποία με καθησύχασε λέγοντάς μου ότι έτσι είναι ρυθμισμένο να γίνεται για να μην χαλάνε τα λάστιχα των υαλοκαθαριστήρων.Επειδή έχω τους λόγους μου να διατηρώ καποιες επιφυλάξεις, θα ήθελα και τη δικιά σας γνώμη-συμβουλή ή εν πάσει περιπτώσει εμπειρία σχετικά με αυτό.

Και γιατι δε το κανει σε ολα το VW τοτε? :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δε το κανει σε ολα το VW τοτε? :angry2:

Συμφωνώ και εγώ μαζί σου αλλά είναι δυνατόν να μας κοροϊδεύουν έτσι? Ο συγκεκριμένος αντιπρόσωπος είναι ο Παζαρόπουλος στη Θεσσαλονίκη. Θα κάνω τον κόπο να πάω μέχρι το Μανδύλα και αν δεν ισχύει αυτό που μου είπαν θα γίνει χαμός. Ντροπή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαι σε μενα το κανει και ειναι ετσι οπως σου τα ειπανε στην αντιπροσωπεια.

I don't think so pal :angry2:

Συμφωνώ και εγώ μαζί σου αλλά είναι δυνατόν να μας κοροϊδεύουν έτσι? Ο συγκεκριμένος αντιπρόσωπος είναι ο Παζαρόπουλος στη Θεσσαλονίκη. Θα κάνω τον κόπο να πάω μέχρι το Μανδύλα και αν δεν ισχύει αυτό που μου είπαν θα γίνει χαμός. Ντροπή!!!!!

Γιατι? Ο πρωτος ειναι η ο τελευταιος?

Link to comment
Share on other sites

I don't think so pal :angry2:

Eχω ρωτησει και εγω την αντιπροσωπεια, και το εχουν πει και αλλα μελη σε αλλο θεμα. Στον Παζαροπουλο στην Αθηνα, και εδω στην Πατρα και τις 2 αντιπροσωπειες που υπαρχουν.

Edited by nikoliss
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι κάτι συμβαίνει με το μοτέρ.Διάβασα τελευταία ότι έγινε κάποια ανάκληση κάποιων μοντέλων Passat FSI λόγω ελαττωματικού μοτέρ (σε περίπτωση μεγάλου όγκου βροχής διακοπή λειτουργίας του) κι επειδή ενδεχομένως βαριούνται να τα αλλάξουν με την εγγύηση αν δεν παρουσιάζει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα μας λένε διάφορα τα οποία μηχανεύονται οι ίδιοι.

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου που ακόμη δεν έχει κλείσει μήνα που το πήρα, συμπεριφέρεται έτσι ακριβώς. Ακριβώς το ίδιο κάνει και η CLS του πατέρα μου. Είναι νορμάλ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έτσι είναι το κανει και το δικο μου το Passat αυτο,είναι ακρως φυσιολογικο..

Link to comment
Share on other sites

Guest Speedster

Είναι ακριβώς όπως σου τα είπαν στην αντιπροσωπεία!

Έτσι κάνει και το EOS που είναι εξοπλισμένο με το Sight & Light pack.

Υπάρχει και σχετική επιβεβαίωση στο VWVortex!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.