Jump to content
ΝΙΚΟΣΣ

ΑΛΛΑΓΗ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΑΠΟ 101 ΣΕ 170 Η 210 ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ

Recommended Posts

πιστευω οτι οπως εχουν γινει πλεον τα αυτοκινητα απο ηλεκτρονικης φυσεως ιδιαιτερα δεν μπορουν να γινουν μετατροπες τετοιου ειδυς!!!!πανε οι εποχε που ειχες πχ ενα FORD SIERRA 1,6 κ του πεταγες πανω ενα 2λιτρο κ λειτουργουσε ρολοι!!!!

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι οπως εχουν γινει πλεον τα αυτοκινητα απο ηλεκτρονικης φυσεως ιδιαιτερα δεν μπορουν να γινουν μετατροπες τετοιου ειδυς!!!!πανε οι εποχε που ειχες πχ ενα FORD SIERRA 1,6 κ του πεταγες πανω ενα 2λιτρο κ λειτουργουσε ρολοι!!!!

σοστα για καπιους εχει δισκολεψι...

Link to comment
Share on other sites

για τουσ περισσοτερους θα ελεγα!!!!!

αλα να πο και το εξις....

τα σιμερινα αυτοκινιτα δεν χριαζετε αλο μετατροπες...ειναι απο τι μανατους αρκετα δινατα!!!!

δεκαετια το 80 ακομι ιταν μερικα αυτοκινιτα αδιναμα και αξιζε να γινι...

Link to comment
Share on other sites

opws to exeis skeftei polotsik poso ypologizeis na sou stoixisei???empeirika!!!

nomizeis oti aksizei mia tetoia metatroph??

δεν ξερω αυτη την στιγμη ποσο αλλα πριν 2 χρονια που ειχα ρωτησει για αλλαγη κινητηρα σε S3 γυρο στα 10000

σαν διαφορα σε λεφτα αν παω να πειραξω το υπαρχον μοτερ πανω-κατω θα κοστισει τα ιδια για να το φτιαξω οπως θελω εγω ανβαλεις και τις φθορες που θα εχω φαει στην μαπα [βλεπε οσους το κανουν] θα κοστισει παραπανω οποτε αν υπαρχει περιπτοση να κανω κατι τετοιο [αν δεν αγορασω αλλο μεγαλητερο και σε ιππους και σε μεγεθος :whistling: και αν τα οικονομικα μου μου το επιτρεψουν] προτιμω να μπει κομπλε κινητηρας και οτι αλλο χρειαζετε και για να μην τρεχω στα συνεργεια και να εχω και την ασφαλεια σαν αυτοκινητο [δεν περιμενω να γινει S3 αλλα να ειναι ασφαλες] :whistling:

αλα να πο και το εξις....

τα σιμερινα αυτοκινιτα δεν χριαζετε αλο μετατροπες...ειναι απο τι μανατους αρκετα δινατα!!!!

δεκαετια το 80 ακομι ιταν μερικα αυτοκινιτα αδιναμα και αξιζε να γινι...

αν δεν με παιρνει να παρω S3 [οικονομικα] παντρευομαι [οπως την γυναικα μου] το πολακι μου και λεω και ευχαριστω η αλλη επιλογη το αφηνω οπως εχει και λεω δεν πειραζει ομως αμα το αγαπας το αθλημα.....

παντως επρεπε να εισαι ελλαδα να μου δωσεις τα φωτα σου απο κοντα :whistling::whistling:

Link to comment
Share on other sites

αν δεν με παιρνει να παρω S3 [οικονομικα] παντρευομαι [οπως την γυναικα μου] το πολακι μου

τι εννοις διλαδι???? ιθελες να παντρευτις καπια "αλλι" και πιρες αναγγαστικα τιν παρουσα!?!?! :lol:

το καταλαβενο καπος ετσι τιν πατισα και εγω..... :lol: , οχι ενταξι πλακα κανο δεν πιστευο να με κρεμασις.... :lol:

παντως επρεπε να εισαι ελλαδα να μου δωσεις τα φωτα σου απο κοντα :lol::lol:

no problem το καλοκερι με το καλο να σε φοτισο.... μονο μι σε καραφλιασο.....:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

τι εννοις διλαδι???? ιθελες να παντρευτις καπια "αλλι" και πιρες αναγγαστικα τιν παρουσα!?!?! :D

το καταλαβενο καπος ετσι τιν πατισα και εγω..... :D , οχι ενταξι πλακα κανο δεν πιστευο να με κρεμασις.... :D

no problem το καλοκερι με το καλο να σε φοτισο.... μονο μι σε καραφλιασο.....:thumbsup::lol:

:thumbsup::lol::lol::lol: οχι προσωπικα την ηθελα και την παντρευτικα ετσι θα κανω και με το αυτοκινητο αν αποφασησω να του ριξω λεφτα για τετοια δουλεια μετα δεν πωληται ωραια το καλοκαιρι θα περιμενω περισσοτερες πληροφοριες πανω στο θεμα :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.