Jump to content
XIONOULIS

ΑΠΟΡΙΑ ΜΕ 20 Vt ΣΥΓΓΕΝΗ

Recommended Posts

Σημερα πηρε ενα ξαδερφακι μου μετα απο πολλη ψαξιμο ενα golf IV gti σχετικα με το αν ειναι τρακαρισμενο η οχι μοντελο του 2000 μετα 150 μετα απο πολλη ψησιμο αφου ηταν λατρης ολη του την ζωη με τα αλφα ρωμεο απο εμενα για 14000 ευρο και σε λιγο καιρο και μελος του κλαμπ ..Ολα καλα και ωραια πραγματι αθορυβο και ησυχο το τουτου.αυτο που με προβληματιζει επειδη στο testdrive δεν μπορεσαμε να το πατησουμε , ειναι οτι φαινεται να μην εχει κοφτη...επιτρεπεται μαμα το αμαξι απο αντιπροσωπεια και η δευτερα του να πηγαινει 7000 στροφες???και 120κλμ στο κοντερ.νομιζω οτι θα επρεπε να υπαρχει κοφτης καπου!το πηραμε για απειραχτο αλλα μηπως εχει προγραμμα και δεν μας το ειπαν?ετσι πανε τα μαμα 150? απο που μπορουμε να το καταλαβουμε αν εχει πειραχτει ο εγκεφαλος του??ποιες ειναι αν ξερει κανεις οι πραγματικες μαμα σχεσεις κλμ-στροφες των 150 agu μοτερ?γιατι εχω τον ξαδερφο να μου να ψαχνεται...... νομιζω οτι παει πολυ καλα για μαμα και ειναι υποπτο.. :huh:

το αμαξι εχιε 140.000 κλμ και μαλλον εχει ανοιξει σιγουρα ο κινητηρας του..αλλα ετσι!η πρωτη του πιανει τα 60,αναρωτιεμαι πιοα η διαφορα του με το δικο μου αφου πιανει τα ιδια κλμ με το δικο μου με προγραμμα.θα ταχαμε στησει αλλα ειμαι εκτο νησιου για οσους μου πουμ οτι καλυτερος τροπος ειναι να το ανοιξω με το δικο μου..

αν εχει κανεις ιδιο μαμα μια αναφορα στις σχεσεις θα ηταν κατατοπιστικη....

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

οι 7.000rpm δεν ειναι παραξενο...6.900 εχουν κοφτη μαμα...

οσον αφορα τις σχεσεις δε γνωριζω στις ποσες στροφες εχει ποσα ...αλλα στις 6.900 μπορει να εχει 120 η δευτερα...σε μενα η τριτη εχει κοντα 160 και ειναι κοντο το σασμαν...

τελος δεν ειναι οτι καλυτερο να βαρας 7αρες με τετοιο καιρο...(φιλικη συμβουλη)

Link to comment
Share on other sites

σημερα ακουσα οτι η τριτη παει 160+ με 6800 στο κοντερ του θα με τρελλανει αυτο το αμαξι,γινεται να πιανει τα ιδια κλμ στις σχεσεις απο μαμα με ενα με προγραμμα?μηπως αλλαζει ο χρονος που τα πιανει απλα η θα επρεπε να αυξανουν και οι κλμετρικες σχεσεις των ταχητυτων???

Link to comment
Share on other sites

Το οτι εχει προγραμμα ενα αμαξι δεν σημαινει οτι αλλαζουν και οι σχεσεις μεταδοσης κατα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον 2 και σημερα την πεμπτη βραδυ αφου ξεφορτωσω θα τα στησω με το (μαμα) του ξαδερφου μου να δω τι κανει το δικο μου,οχι τιποτα αλλο αλλα αν μου φυγει θα εχω βγαλει τα ματια μου μονος μου αφου εγω του το βρηκα και το ειχα ψαξει κιολας.αρα αναμενεται συγκλονιστικη κοντρα μεταξυ 20vt s......θα γραψω εντυπωσεις..εχω ηδη βγαλει την ρεζερβα, το κουτι μετα χαρτομαντηλα ,τα σπρει τα γυαλιστικα,εχω ξεκινησει διαιτα απο δευτερα και θα εχω και ρεζερβα στην βενζινη..να ξεφουσκωσω και τα λαστιχα μηπως να εχω καλυτερη προσφιση??θα γινει μαχη γιγαντων...θα γελανε και οι πετρες...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον 2 και σημερα την πεμπτη βραδυ αφου ξεφορτωσω θα τα στησω με το (μαμα) του ξαδερφου μου να δω τι κανει το δικο μου,οχι τιποτα αλλο αλλα αν μου φυγει θα εχω βγαλει τα ματια μου μονος μου αφου εγω του το βρηκα και το ειχα ψαξει κιολας.αρα αναμενεται συγκλονιστικη κοντρα μεταξυ 20vt s......θα γραψω εντυπωσεις..εχω ηδη βγαλει την ρεζερβα, το κουτι μετα χαρτομαντηλα ,τα σπρει τα γυαλιστικα,εχω ξεκινησει διαιτα απο δευτερα και θα εχω και ρεζερβα στην βενζινη..να ξεφουσκωσω και τα λαστιχα μηπως να εχω καλυτερη προσφιση??θα γινει μαχη γιγαντων...θα γελανε και οι πετρες...

Αυτα που λες τα κανει καποιος οταν θελει να κερδισει.Εσυ θες να δεις ποση διαφορα υπαρχει.Οποτε πρεπει να συνεννοηθειτε ωστε να μην εχει διαφορα ο ενας με τον αλλον στα κιλα.

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο η μετατροπή που έχεις κάνει και το πρόγραμμα που έχεις βάλει, να μην είναι και ό,τι καλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα καλα λετε....ασε γιατι τωρα που εφτιαξα το κοντερ του 1.4 ειδα την δευτερα 110 και αρχιζω και ανυσηχω,οσο αφορα το προγραμμα ουτε που ξερω τι εχει απανω,τροπετο ηταν και δεν ξερω τι ειχε κανει ο gio αλλα μου ειχε πει στακαλα του του ειχε βγαλει 196 αλογα(γαιδουρια ηταν τι να πω!!!!)παντως στα χερια μου ηρθε με ραγισμενη τουρμπινα σε τρια σημεια και με μια δυναμομτρηση εβγαλε 184. αλλα δεν ξερω και του γιωργου του φανηκε οτι δεν πηγαινε το αμαξι οπως πηαινε σε αυτον οταν βαλαμε την μηχανη σε μενα...αλλο περιεγο ειναι οτι το μαμα φορτωνει την τουρμπινα στις 2500 ενω το δικο μου απο οτι εχω δει απτις 3000 και μετα.μαλλον λογω του προγραμματος..τωρα θα ξεκινησω να δω και για προγραμματιστη απτον ηλια ,γιατι τωρα βρηκα ανθρωπο εμπιστοσυνης...

αα οσο αφορα την κοντρα το δικο μου φοραει 225Χ45Χ17 ΖΑΝΤΕς και προφιλ ενω το μαμα τα 16αρια..εχει σημασια????

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

μπα οι ζαντες δε παιζουν ιδιαιτερα ρολο οταν ειναι οι σωστες διαστασεις...

οσον αφορα το προγραμμα πρεπει να χει προγραμμα...αλλιως 184 και 196 αλογα απο Κ03 και agu μαμα ειναι δυσκολο να δεις...

εμενα δεν ειχε και εβγαζε 176 με κ03s...και τωρα βγαζει 200 με το προγραμμα...

ασε την υπογραφη...για τον Latousakis την εβαλα!!! tongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.