Jump to content
zoran

Πεμπτοgolfakides ενωθείτε!

Recommended Posts

Έχω το GOLF Trendline FSI 1.6 και προσπαθώ να το κάνω να φαίνεται σαν SportLine τουλάχιστον όσον αφορά τα ζαντολάστιχά του σε πρώτη φάση. Το Sportline (S) λοιπόν φοράει κάτι πανέμορφες 16άρες ζάντες (205-55-16) ονόματι Ναμίμπ αν δεν κάνω λάθος, και το δικό μου φοράει 15άρες (195-65-15) μεταλλικές με τάσι. Έχω λοιπόν 2 ερωτηματικά:

1. Ας υποθέσουμε πως βρίσκω σε αγγελία αυτές τις ζάντες πώς μπορώ να ξεχωρίσω εάν είναι αυθεντικές? Τί να κοιτάξω? Οι ιμιτασιών από πού μπορεί να φαίνονται?

2. Τα δύο μοντέλα επίσης φοράνε διαφορετικές αναρτήσεις, ξέρει κανείς αν το δικό μου θα φαίνεται πιο ψηλό (και λίγο ξενερουά σε σχέση με το S) -εφόσον βάλω τις ζάντες- μιας και φοράει πιο μαλακή ανάρτηση? Και πόσο? Το έχει κάνει κανείς τρελαμένος -σαν εμένα- αυτό?

3. Οι Replica οι ζάντες τί λένε? Υπάρχουν άλλες μάρκες μαΙμού πανομοιότυπες με τις ΜΑΜΑ του Sportline? Για τί ζάντες (μάρκα) να ψάξω εφόσον θέλω να βάλω όμοιες με του Sportline?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το GOLF Trendline FSI 1.6 και προσπαθώ να το κάνω να φαίνεται σαν SportLine τουλάχιστον όσον αφορά τα ζαντολάστιχά του σε πρώτη φάση. Το Sportline (S) λοιπόν φοράει κάτι πανέμορφες 16άρες ζάντες (205-55-16) ονόματι Ναμίμπ αν δεν κάνω λάθος, και το δικό μου φοράει 15άρες (195-65-15) μεταλλικές με τάσι. Έχω λοιπόν 2 ερωτηματικά:

1. Ας υποθέσουμε πως βρίσκω σε αγγελία αυτές τις ζάντες πώς μπορώ να ξεχωρίσω εάν είναι αυθεντικές? Τί να κοιτάξω? Οι ιμιτασιών από πού μπορεί να φαίνονται?

2. Τα δύο μοντέλα επίσης φοράνε διαφορετικές αναρτήσεις, ξέρει κανείς αν το δικό μου θα φαίνεται πιο ψηλό (και λίγο ξενερουά σε σχέση με το S) -εφόσον βάλω τις ζάντες- μιας και φοράει πιο μαλακή ανάρτηση? Και πόσο? Το έχει κάνει κανείς τρελαμένος -σαν εμένα- αυτό?

3. Οι Replica οι ζάντες τί λένε? Υπάρχουν άλλες μάρκες μαΙμού πανομοιότυπες με τις ΜΑΜΑ του Sportline? Για τί ζάντες (μάρκα) να ψάξω εφόσον θέλω να βάλω όμοιες με του Sportline?

λοιπον, ας αρχισουμε απο την αναρτηση. ειναι και στα 2 μοντελα ιδιες απλα στο S ειναι 1μιση εκατοστο πιο χαμηλες λογω σουστων υποθετω. με 400 ευρω και λιγοτερα μπορεις να βαλεις σουστες για να το χαμηλωσεις λιγακι αλλα σιγα τη διαφορα.

εχω τα μαμα ζαντολαστιχα με περιπου 800 χλμ αφου τα αλλαξα με το που το πηρα. αν θες στειλε pm γιατι τα εχω και καθονται τοσο καιρο.

επισης εχω και τη μαμα αναρτηση με λιγοτερο απο 800 χλμ στο ενεργητικο της μεσα στο κουτι της KW που εχω βαλει. και αυτη επισης καθεται. εχω μαμα λεβιε ταχυτητων και καθισματα απο S. ειναι μια καλη αρχη για να του μοιασεις

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω ειμαι της γνωμης,αφου θελεις να αλλαξεις ζαντολαστιχα να μην βαλεις παλι τα μαμα!

Βρες μια ζαντα στο γουστο σου(τοσες υπαρχουν) και στην διαστασεις που θελεις

[θα σε συμβουλευα 17' και πανω,για να δειξει λιγο]

και βαλ'την!

Βεβαια θα κοστισει λιγο παραπανω αλλα πιστευω αξιζει! :cry:

Τις παλιες μπορεις να τις ανταλαξεις με τον ζαντολαστιχα

[ετσι εκανα κ εγω, μια μερα μετα που το πηρα!]

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω ειμαι της γνωμης,αφου θελεις να αλλαξεις ζαντολαστιχα να μην βαλεις παλι τα μαμα!

Βρες μια ζαντα στο γουστο σου(τοσες υπαρχουν) και στην διαστασεις που θελεις

[θα σε συμβουλευα 17' και πανω,για να δειξει λιγο]

και βαλ'την!

Βεβαια θα κοστισει λιγο παραπανω αλλα πιστευω αξιζει! :cry:

Τις παλιες μπορεις να τις ανταλαξεις με τον ζαντολαστιχα

[ετσι εκανα κ εγω, μια μερα μετα που το πηρα!]

σωστος. αν ειναι να κανεις κατι, κανε το σωστα. αν βαλεις πανω τις μαμα, θα τις βαρεθεις γρηγορα και θα θες να βαλεις αλλες μετα.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω και εγω με τους προλαλισαντες,νομιζω καλυτερα να δωσεις χρηματα και να παρεις μια καλη ζαντα και πιο ομορφη παρα να μοιασεις στο sportline..και εγω την ιδια εκδοση με σενα εχω και οταν θα αλλαξω λαστιχα θα βαλω και ζαντικο μια και καλη..μη το παρακανεις σε διασταση ομως γιατι θα χασεις σε επιδοσεις..νομιζω καλυτερη διασταση ειναι η 17ρα 225-45 ας πουμε..παραπανω κερδιζεις ομορφια αλλα καπου ειναι και υπερβολη για μενα.γουστα ειναι αυτα φυσικα

Edited by ounkas
Link to comment
Share on other sites

Guest white-LSD-golf

Τώρα μηλάμε σοβαρά?υπάρχουν ανθρώποι που αλλάζουν ζάντες και βάζουν πάλι τις μαμά?!

Ε όχι!ποτέ!

Υπάρχουν τόσες ζάντες που σύγουρα κάποια είναι στο γούστο σου,και όπως είπε και ο The Great βάλε απο 17' και πάνω

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μηλάμε σοβαρά?υπάρχουν ανθρώποι που αλλάζουν ζάντες και βάζουν πάλι τις μαμά?!

Ε όχι!ποτέ!

Υπάρχουν τόσες ζάντες που σύγουρα κάποια είναι στο γούστο σου,και όπως είπε και ο The Great βάλε απο 17' και πάνω

μανια εσυ με τις μεγαλες διαστασεις :lol::lol::lol::lol:

πρεπει να σαι η χαρα του ζαντολαστιχα :):)tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest white-LSD-golf
μανια εσυ με τις μεγαλες διαστασεις  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

πρεπει να σαι η χαρα του ζαντολαστιχα  :lol:  :lol:  tongue.gif

Ή βάζεις ή δεν βάζεις ζάντα...αν κάνεις κάτι κάντο σωστό...

γι αυτό κι εγώ κάνω μετατροπή,να έχω κανα μουλάρι παραπάνω να βάλω 20αρα ζαντούλα! :):):lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest white-LSD-golf
ντορια το τελευταιο δεν το σχολιαζω ( το περι 20αρας) γιατι θα παραξηγηθουμε.

Αν δεν θέλεις να το σχολιάσεις μην ποστάρεις Κωστάκη...οκ?

και αυτά τα θα παρεξηγηθούμε δεν μου αρέσουν,αν έχεις κάτι να πεις πές το..

Link to comment
Share on other sites

ντορια το τελευταιο δεν το σχολιαζω ( το περι 20αρας) γιατι θα παραξηγηθουμε.

Αν δεν θέλεις να το σχολιάσεις μην ποστάρεις Κωστάκη...οκ?

και αυτά τα θα παρεξηγηθούμε δεν μου αρέσουν,αν έχεις κάτι να πεις πές το..

Χμμμ... Παρεξηγηθήκατε κι' όλας dead.gifprotest.giffire.gifrocket.gif

Edited by Quasar
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... Παρεξηγηθήκατε κι' όλας  dead.gifprotest.giffire.gif  rocket.gif

δεν παρεξηγουντε ρε αυτοι. κατα βαθος αγαπιουνται παραφορα. :D:unsure::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart:

Link to comment
Share on other sites

ok. το λεω. που θα χωρεσεις ρε πυροβολημενη ζαντολαστιχα 20αρια? θα βαλεις τσιχλα για λαστιχο? με 19αρα το γκολφ μας θελει 30 προφιλ πισω και 35 μπροστα. με 20αρα παμε στο 25 και 30. υπαρχει τετοιο λαστιχο, συμφερει να το κυκλοφορεις, η θα στραβωνει ευκολα η ζαντα και αλλα τετοια.

Link to comment
Share on other sites

ok. το λεω. που θα χωρεσεις ρε πυροβολημενη ζαντολαστιχα 20αρια? θα βαλεις τσιχλα για λαστιχο? με 19αρα το γκολφ μας θελει 30 προφιλ πισω και 35 μπροστα. με 20αρα παμε στο 25 και 30. υπαρχει τετοιο λαστιχο, συμφερει να το κυκλοφορεις, η θα στραβωνει ευκολα η ζαντα  και αλλα τετοια.

ναι ρε, δεν γινεται κατι τετοιο εκτος και αν κανει καποιες μοντιφες σε συνεργασια με τις ζαντες με το super duper κραμα τιτανιου και ανθρακωνηματων με ρινισματα ατσαλιου και ροϊδους-χαμομηλι. ασ'την να λεει την ψωναρα. tongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif (ντορια μη τολμησεις να απαντησεις)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι μόνο μούρη δεν λεω (αυτό εννοώ κιόλας), αλλά οδηγικά που ζεί ο άνθρωπος? Γερμανία? στην Ελλάδα έχει οδηγήσει πατήσει ποτέ αυτό το αμάξι? Κιαν έχει πατήσει πού? Τα Σαββατοκύριακα μόνο σε πίστες το κάνει βόλτα?

Δεν τα λέω κακοπροαίρετα ε! Απλά αναρωτιέμαι μεγαλόφωνα!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι μόνο μούρη δεν λεω (αυτό εννοώ κιόλας), αλλά οδηγικά που ζεί ο άνθρωπος? Γερμανία? στην Ελλάδα έχει οδηγήσει πατήσει ποτέ αυτό το αμάξι? Κιαν έχει πατήσει πού? Τα Σαββατοκύριακα μόνο σε πίστες το κάνει βόλτα?

Δεν τα λέω κακοπροαίρετα ε! Απλά αναρωτιέμαι μεγαλόφωνα!

Στην Ελλάδα το οδηγεί. Στου Ζωγράφου μένει. Παντού το πηγαίνει. Αν και είναι πολύ χαμηλό. Αν έρθεις στο meeting σήμερα θα τον δείς.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι μόνο μούρη δεν λεω (αυτό εννοώ κιόλας), αλλά οδηγικά που ζεί ο άνθρωπος? Γερμανία? στην Ελλάδα έχει οδηγήσει πατήσει ποτέ αυτό το αμάξι? Κιαν έχει πατήσει πού? Τα Σαββατοκύριακα μόνο σε πίστες το κάνει βόλτα?

Δεν τα λέω κακοπροαίρετα ε! Απλά αναρωτιέμαι μεγαλόφωνα!

δεν το καταλαβα. γιατι μονο μουρη? το αμαξι μπαινει στις στροφες πιο καλα απο αγωνιστικο. οντως εδω το οδηγω αν και ειναι πιο χαμηλο απο 360 Μodena. στις περισσοτερες των περιπτωσεων δεν εχω κανενα προβλημα. απλα πρεπει να ξερεις που πηγαινεις και πως πηγαινεις.

Link to comment
Share on other sites

δεν το καταλαβα. γιατι μονο μουρη? το αμαξι μπαινει στις στροφες πιο καλα απο αγωνιστικο. οντως εδω το οδηγω αν και ειναι πιο χαμηλο απο 360 Μodena. στις περισσοτερες των περιπτωσεων δεν εχω κανενα προβλημα. απλα πρεπει να ξερεις που πηγαινεις και πως πηγαινεις.

αν και βγηκαμε εκτος τοπικ αν δε κανω λαθος ειχες πει οτι τη πρωτη η δευτερη μερα που βαλες τις "ποδιες" το σπασες κιολας..αν θυμαμαι λαθος διορθωσε με.οχι οτι το εκανες απο οδηγικο λαθος αλλα λογω χαμηλωματος υπερβολικου.

συμφωνοι οτι αν ξερεις που πηγαινεις δεν εχεις προβλημα αλλα μιας και εισαι απο αλλη πολη ξερεις ολα τα στενακια τα οποια ξεκινανε νορμαλ ας πουμε και καταληγουν με κλιση 10% κ 15%

χωρις να χω γυρισει ιδιαιτερα την αθηνα,θυμαμαι κατι τετοια αποτομα στο μικρολιμανο..και φανταζομαι εχει παντου..στις στροφες οντως μπαινει οπως λες αλλα στις στροφες με τυφλη λακουβιτσα η υψωμα τι γινεται?γιατι κακα τα ψεμματα σαν ελλαδα φημιζομαστε για τη κακιστη ποιοτητα των δρομων.

φυσικα λογος δε μου πεφτει απο τη στιγμη που αρεσει σε σενα αλιμονο,πιστευω απλα οτι αν εγω ειχα κατι τετοιο αν οχι καθε βδομαδα καθε μηνα θα κλαιγα καπου το spoiler..ουτε καν πεζοδρομιο θα καβαλουσα.κερδιζεις σαφως σε ομορφια αλλα σου βαζει και καποιους περιορισμους πιστευω.

σορρυ για το μεγαλο ποστ,τελειως φιλικα :unsure::D

Link to comment
Share on other sites

Guest white-LSD-golf
ok. το λεω. που θα χωρεσεις ρε πυροβολημενη ζαντολαστιχα 20αρια? θα βαλεις τσιχλα για λαστιχο? με 19αρα το γκολφ μας θελει 30 προφιλ πισω και 35 μπροστα. με 20αρα παμε στο 25 και 30. υπαρχει τετοιο λαστιχο, συμφερει να το κυκλοφορεις, η θα στραβωνει ευκολα η ζαντα  και αλλα τετοια.

λάστοιχα τέτια υπάρχουν,εμένα δεν με νοιάζει αν συμφέρει,με νοιάζει το τι γουστάρω εγώ...

ναι ρε, δεν γινεται κατι τετοιο εκτος και αν κανει καποιες μοντιφες σε συνεργασια με τις ζαντες με το super duper κραμα τιτανιου και ανθρακωνηματων με ρινισματα ατσαλιου και ροϊδους-χαμομηλι. ασ'την να λεει την ψωναρα. tongue.gif  tongue.gif  tongue.gif  tongue.gif (ντορια μη τολμησεις να απαντησεις)

άσε ρε Παναγιώτη...πήγαινε βάλε κανένα sub και άσε με εμένα με τις ζάντες μου...

panosgolf5, prepei na se rwtisw, einai diko sou afto to teras pou vlepo sti photo?

τέρας?!εξωτερικά ναι ...αλλα μώλις πατάει γκάζι άστα να πάνε...ένα μπρικάκι είναι κι αυτό σαν το δικό μου! :)

Πάνο,δεν χρειάζεται να σου πω οτι έχεις πρόβλημα με το καμπερ σου απο το χαμήλωμα,το ξέρεις.Όσο για τα spoiler που λέει ο Ounkas δεν έχει άδικο...και κάτι άλλο ...έχεις οδηγήσει modena?!

Edited by Blue-smart-golf
Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
λάστοιχα τέτια υπάρχουν,εμένα δεν με νοιάζει αν συμφέρει,με νοιάζει το τι γουστάρω εγώ...

άσε ρε Παναγιώτη...πήγαινε βάλε κανένα sub και άσε με εμένα με τις ζάντες μου...

τέρας?!εξωτερικά ναι ...αλλα μώλις πατάει γκάζι άστα να πάνε...ένα μπρικάκι είναι κι αυτό σαν το δικό μου!  :)

Πάνο,δεν χρειάζεται να σου πω οτι έχεις πρόβλημα με το καμπερ σου απο το χαμήλωμα,το ξέρεις.Όσο για τα spoiler που λέει ο Ounkas δεν έχει άδικο...και κάτι άλλο ...έχεις οδηγήσει modena?!

Αυτά όλα τί σχέση έχουν με το θέμα? Κάμπερ, λάστιχα και να μην πω τίποτα άλλο!

Link to comment
Share on other sites

δεν το καταλαβα. γιατι μονο μουρη? το αμαξι μπαινει στις στροφες πιο καλα απο αγωνιστικο. οντως εδω το οδηγω αν και ειναι πιο χαμηλο απο 360 Μodena. στις περισσοτερες των περιπτωσεων δεν εχω κανενα προβλημα. απλα πρεπει να ξερεις που πηγαινεις και πως πηγαινεις.

δεν έχεις άδικο, όντως παρέβλεψα την εκδοχή των μπασιμάτων! αλλά ρε φίλε με τέτοιο αμάξι εγώ περισσότερο σκλάβος του θα ένιωθα αφού θα με περιόριζε στο που θα πήγαινα κλπ.

πάντως είναι κουκλί μπράβο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.