Jump to content
MmaannoosS

Λίγο απ' όλα

Recommended Posts

Μαζεύω λεφτά και σκέφτομαι προς το καλοκαίρι(ίσως και λίγο αργότερα)να βάλω ζάντες, αεροτομή και μεμβράνες για να δείξει λίγο το Polaki γιατί ζήλεψα με τα δικά σας!! Αεροτομή έχω δει μια που μετράει και πολύ πιθανόν να τον αντιγράψω και να βάλω την ίδια.. Για μεμβράνες έχω δει και ένα σχετικό post..Είμαι και εγώ ανάμεσα σε 3Μ και Lummar…..Τώρα για ζάντες είναι το πρόβλημα..15αρες ή 16αρες??

Εγώ προσωπικά θέλω 16αρες γιατί θα φαίνεται πιο όμορφο αλλά αν πρόκειται να μου δημιουργήσουν πρόβλημα ή χάσω επιτάχυνση, βήμα, άλογα ή κουράσουν την μηχανή κτλ τα οποία ακούγονται, βάζω 15αρες..

Επειδή δεν ξέρω και όλα αυτά τα έχω ακούσει από άλλους αν θέλετε πείτε μου γνώμες πάνω σ’ αυτό..

Κάτι άλλο άσχετο.. Για να αλλάξω χρώμα στο αμάξι είναι huge διαδικασία? Πόσο θα κοστίσει και πόσο καλή δουλειά μπορεί να γίνει?

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μια 16άρα από ελαφρύ κράμα και θα είσαι ωραίος. Για την αλλαγή χρώματος και το πόσο καλή δουλειά θα γίνει είναι αναλόγως πόσα έχεις σκοπό να ξοδέψεις. Είναι σοβαρή δουλειά πάντως. Αλλά καινούργιο αμάξι έχεις ρε συ, από τώρα να το ξαναβάψεις;; Δε λέει..

Link to comment
Share on other sites

Λιγο απ' ολα??????? Ωραιος τιτλος tongue.giftongue.giftongue.gif

Η αεροτομουλα νομιζω χρειαζεται και ξερω και ποιον θα αντιγραψεις lick.gif

Το θεμα με τις ζαντες το συζηταμε εδω, 6 ολοκληρες σελιδες σε περιμενουν!!!! :)

Οσο για το βαψιμο τι σε επιασε :angry2: σε τρωει η τσεπη σου? καινουργιο αυτοκινητο ειναι, αν ειναι δωσε τα λεφτα αυτα να του ανεβασεις λιγο την αποδοση :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian
Λιγο απ' ολα??????? Ωραιος τιτλος  tongue.gif  tongue.gif  tongue.gif

Η αεροτομουλα νομιζω χρειαζεται και ξερω και ποιον θα αντιγραψεις  lick.gif

Το θεμα με τις ζαντες το συζηταμε εδω, 6 ολοκληρες σελιδες σε περιμενουν!!!!  :D

Οσο για το βαψιμο τι σε επιασε  <_< σε τρωει η τσεπη σου? καινουργιο αυτοκινητο ειναι, αν ειναι δωσε τα λεφτα αυτα να του ανεβασεις λιγο την αποδοση  ;)

για το δικο μου λετε?χεχε :D:D

σχετικα με τις ζαντες 16 αλουμινιου κ μαυρες μεμβρανες κ το πολακι θα δειξει απιστευτα!

Link to comment
Share on other sites

Για το χρώμα έτσι το είπα μην τρελαίνεστε.. Δεν έχω σκοπό να το αλλάξω, απλά έχω δει ένα χρωματάκι που θα γούσταρα να είχα και ήθελα να ξέρω πόσο περίπου πάει όλη αυτή η διαδικασία και αν έχω και άλλα τρεχάματα και αν μπορεί να γίνει καλή δουλειά. Εμένα είναι μπλε-ανθρακί

Τώρα για ζάντες όταν είναι να βάλω θα γεμίσω το forum με topic και θα ρωτάω τα πάντα.. Για τη ώρα μένω στο ότι και οι 16αρες μια χαρααα…

Όσο για την αεροτομή το πιάσατε το υπονοούμενο!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Για το χρώμα έτσι το είπα μην τρελαίνεστε.. Δεν έχω σκοπό να το αλλάξω, απλά έχω δει ένα χρωματάκι που θα γούσταρα να είχα και ήθελα να ξέρω πόσο περίπου πάει όλη αυτή η διαδικασία και αν έχω και άλλα τρεχάματα και αν μπορεί να γίνει καλή δουλειά. Εμένα είναι μπλε-ανθρακί

Τώρα για ζάντες όταν είναι να βάλω θα γεμίσω το forum με topic και θα ρωτάω τα πάντα.. Για τη ώρα μένω στο ότι και οι 16αρες μια χαρααα…

Όσο για την αεροτομή το πιάσατε το υπονοούμενο!!! :baby:

Και εγω δεν πιστευω οτι αξιζει να δωσεις τοσα χρηματα (απο 1000 εως 2500 euro) για να αλλαξεις το χρωμα σε ενα καινουριο αμαξι.

Εγω προσωπικα το εκανα πριν 4 μηνες, αλλα το αμαξι ειναι ηδη 8 ετων, και αφου αποφασισα να μην το δωσω και το χρωμα του ειχε σπασει, το εβαψα. Αλλιως δεν αξιζει.

Οσο για την βαφη, οσο καλη κι αν ειναι ποτε δεν θα ειναι σαν την εργοστασιακη.

Οποτε με μια ωραια αεροτομουλα,(βλεπε super sayian), 16αρες ζαντες, μεμβρανες, και ενα καλο body kit,(βλεπε stoilas),εισαι ετοιμος... :)

Link to comment
Share on other sites

Οσο για την βαφη, οσο καλη κι αν ειναι ποτε δεν θα ειναι σαν την εργοστασιακη.

Στην διαρκειά της στο χρόνο συμφωνώ, όταν ο άλλος όμως ξέρει να βάφει μπορεί οπτικά να σου δώσει 10 φορές καλύτερο αποτέλεσμα από την εργοστασιακή.

Link to comment
Share on other sites

Paidia epeidei diabasa kati pio pano kai oxi den mou arese alla den to brisko sosto me ta dika mou dedomena kai tha ithela na to sizitisoume(perastika!).

To oti mazeuomaste se meeting kai arazoume ta car mas den einai gia na zilepsoume o enas ton allo alla einai ta metaforika mas mesa oste na brethoume oloi mazi san mia parea.Den to brisko sosto otan briskomaste se meeting kathe fora ta myala mas na pairnoun aera a tha kano auto, ekeino klp klp giati to kathe car pano exei prosopikes pinelies apo ton ekastote idioktiti tou pou mporei na einai o kokkalis kai na rixnei lefta averta! Den ksero eseis ti gnomi exete epi tou thematos alla to sosto simfona me ta dika mou dedomena einai kapoios na min biazete.

Ego exo to diko mou polo 4xronakia kai prin tou kano otidipote perase 1.5 xronos kai to proto pragma pou tou ekana itan ta fime pou telika einai i kalyteri metatropi makran se thema leitourgikotitas kai value for money! Ti kai an exo zantika eksatmiseis, bmc solines mpla mpla anartiseis en katakleidei an to kaloskefteis ola auta ftiaksane ena allo polo oxi toso leitourgiko opos itan stin arxi alla me diko tou xaraktira kai prosopiko styl alla.... To autokinito sou opos diabasa einai kainourgio giauto file mou prosgiosou min pairneis fora.

Filika panta ! Ksefiga e ? tongue.gif Etsi etsi opos leei kai i diafimisi... Neo Polo Exei

Ksefigei tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει δίνει, όποιος δεν έχει μαζεύει και σκέφτεται καλά πριν ανοίξει το πορτοφόλι, αλλιώς θα πρέπει να ξαναμαζεύει. Γι'αυτό είμαστε εδώ για να βελτιώνουμε και να ανταλλάσουμε απόψεις πάνω σε αυτό..αλλιώς τι ρόλο βαράμε;

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian
To oti mazeuomaste se meeting kai arazoume ta car mas den einai gia na zilepsoume o enas ton allo alla einai ta metaforika mas mesa oste na brethoume oloi mazi san mia parea.Den to brisko sosto otan briskomaste se meeting kathe fora ta myala mas na pairnoun aera a tha kano auto, ekeino klp klp giati to kathe car pano exei prosopikes pinelies apo ton ekastote idioktiti tou pou mporei na einai o kokkalis kai na rixnei lefta averta! Den ksero eseis ti gnomi exete epi tou thematos alla to sosto simfona me ta dika mou dedomena einai kapoios na min biazete.

Ego exo to diko mou polo 4xronakia kai prin tou kano otidipote perase 1.5 xronos kai to proto pragma pou tou ekana itan ta fime pou telika einai i kalyteri metatropi makran se thema leitourgikotitas kai value for money! Ti kai an exo zantika eksatmiseis, bmc solines mpla mpla anartiseis en katakleidei an to kaloskefteis ola auta ftiaksane ena allo polo oxi toso leitourgiko opos itan stin arxi alla me diko tou xaraktira kai prosopiko styl alla....  To autokinito sou opos diabasa einai kainourgio giauto file mou prosgiosou min pairneis fora.

Filika panta ! Ksefiga e ? tongue.gif Etsi etsi opos leei kai i diafimisi... Neo Polo Exei

Ksefigei tongue.gif

καταρχας φιλε μου κανενας δε ζηλευει τον αλλον,εδω ειμαστε μια παρεουλα με κοινα ενδιαφεροντα,το να θελεις να κανεις το αυτοκινητο σου ενα ομορφοτερο δεν ειναι κακο.το εργοστασιο βγαζει το αυτοκινητο για το συνολο του κοσμου με καποιες προδιαγραφες,αυτες οι προδιαγραφες δεν ειναι ιδιες για ολους,περα απο αυτο πιστευω οτι οι περισσοτεροι απο δω μεσα δεν τα εχουμε για μεταφορικο μεσο αλλα το αυτοκινητο ειναι τροπος ζωης διασκεδασης η οπως αλλιως θελετε.το τι κανει ο καθενας στο δικο του ειναι προσωπικο ζητημα κ αν εχει βαζει αλλιως οχι γιατι αν ειναι να μην εχεις καλτσα να βαλεις κ να φτιαχνεις το αμαξι τοτε ειναι απλα ξεφτιλας!αυτα απο μενα!φιλικα παντοτε

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε συ Bluekiller γιατί ούτε εγώ συμφωνώ με όσα λες.. Όταν πχ έρθω στο επόμενο meeting σίγουρα θα έρθω να γνωρίσω τα παιδιά που μιλάμε και στο forum και να περάσουμε καλά, αλλά σίγουρα θα έρθω και για να δω τα Polo που ο καθένας με το δικό του γούστο έφτιαξε και να ανταλλάξουμε απόψεις και ιδέες πάνω σ’ αυτό..

Εγώ για παράδειγμα που είμαι και λίγο άσχετος με όλα αυτά γουστάρω όταν έρθω να μάθω τι έχει κάνει ο καθένας στο αμάξι του και τι μπορώ να κάνω εγώ στο δικό μου..

Τώρα για το αν βιάζομαι και αν πρέπει να προσγειωθώ δεν σε αφορά(me thn kalh ennoia) και δεν νομίζω ότι υπάρχει συγκεκριμένος χρόνος για να αρχίσει κάποιος να ομορφαίνει το αμάξι του που περνάει αρκετές ώρες την ημέρα μ’ αυτό.. Αν είχα τα λεφτά από την πρώτη μέρα θα έκανα αλλαγές..

Έτσι κι αλλιώς 13 μήνες που του έχω πέρα από το ηχοσύστημα δεν του έχω κάνει τπτ.. Καιρός είναι να αρχίσω!!(Ελπίζω!) :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

¶ντε ξεκίνα το το θηρίο!!! Ο καθένας κάνει αυτό που γουστάρει. Όσο για το χρόνο, μερικοί το παίρνουν από την αντιπροσωπεία με αεροτομές, σπόιλερ κτλ. Αυτούς πρέπει δηλαδή να τους πυροβολήσουμε?

Link to comment
Share on other sites

Μη μασας ρε Μανο. Αμα τα λεφτα σου δεν ειναι κλεμενα και δεν αφηνεις τη γυναικα και τα παιδια σου να πεινανε (που λεει ο λογος...) κανε οτι γουσταρεις με το τουτου σου, και μη σε νοιαζει σε ποιον θα αρεσει και σε ποιον οχι. Φτανει να αρεσει σε σενα. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
Μη μασας ρε Μανο. Αμα τα λεφτα σου δεν ειναι κλεμενα και δεν αφηνεις τη γυναικα και τα παιδια σου να πεινανε (που λεει ο λογος...) κανε οτι γουσταρεις με το τουτου σου, και μη σε νοιαζει σε ποιον θα αρεσει και σε ποιον οχι. Φτανει να αρεσει σε σενα. :D

You got my point!!! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και εγω με τα παιδια. :D Ενταξει το πηραμε το εργαλειο, απο εκει και περα καλα να ειμαστε, λεφτα να εχουμε κα να το φτιαχνουμε ο καθενας οπως γουσταρει. :thumbsup:

Δεν λεω.....ολοι θελουμε ομορφα αυτοκινητα για να κανουμε τους αλλους να ζηλευουν, αλλα δεν προσπαθουμε να μπουμε στο ματι κανενος! Ισα ισα, προσφερουμε αλλα και παιρνουμε ιδεες για να τα φτιαξουμε ακομα πιο ωραια.

ΥΓ. Το polo μου εκλεισε 2 χρονια ζωης, πριν εναμισι μηνα μολις του εβαλα ζαντες! -_-

Εκεινη την στιγμη ειχα τα λεφτα, εκεινη τα εδωσα :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Den ksero re paidia ego mia apopsi anefera tin opoia mallon i den tin diatiposa sosta i den diabazete ola ta post prosextika.....

Mmmaannnoosssss wrote: "Μαζεύω λεφτά και σκέφτομαι προς το καλοκαίρι(ίσως και λίγο αργότερα)να βάλω ζάντες, αεροτομή και μεμβράνες για να δείξει λίγο το Polaki γιατί ζήλεψα με τα δικά σας!! Αεροτομή έχω δει μια που μετράει και πολύ πιθανόν να τον αντιγράψω και να βάλω την ίδια.."

Kai sto pio kato post anaferei file mano oti eisai kai asxetos.... Ego poly apla sou edosa mia simbouli epeidei exo kanei diafora kai exo mathei kai prosopika an eixa agorasei tora to car tha protimousa na min eixa doseis draxmi parapano (otan to peira to polo itan akoma oi draxmes! tongue.gif ) Kalytera tha itan na pao na paro to GTi apo tin arxi giati ta eixe ola pano (aloga, frena, xenon, spoiler aerotomi mpla mpla)

Link to comment
Share on other sites

καταρχας φιλε μου κανενας δε ζηλευει τον αλλον,εδω ειμαστε μια παρεουλα με κοινα ενδιαφεροντα,το να θελεις να κανεις το αυτοκινητο σου ενα ομορφοτερο δεν ειναι κακο.το εργοστασιο βγαζει το αυτοκινητο για το συνολο του κοσμου με καποιες προδιαγραφες,αυτες οι προδιαγραφες δεν ειναι ιδιες για ολους,περα απο αυτο πιστευω οτι οι περισσοτεροι απο δω μεσα δεν τα εχουμε για μεταφορικο μεσο αλλα το αυτοκινητο ειναι τροπος ζωης διασκεδασης η οπως αλλιως θελετε.το τι κανει ο καθενας στο δικο του ειναι προσωπικο ζητημα κ αν εχει βαζει αλλιως οχι γιατι αν ειναι να μην εχεις καλτσα να βαλεις κ να φτιαχνεις το αμαξι τοτε ειναι απλα ξεφτιλας!αυτα απο μενα!φιλικα παντοτε

πολυ σωστος. η ιδια λογικη με τη δικη μου.

Κάτσε ρε συ Bluekiller γιατί ούτε εγώ συμφωνώ με όσα λες.. Όταν πχ έρθω στο επόμενο meeting σίγουρα θα έρθω να γνωρίσω τα παιδιά που μιλάμε και στο forum και να περάσουμε καλά, αλλά σίγουρα θα έρθω και για να δω τα Polo που ο καθένας με το δικό του γούστο έφτιαξε και να ανταλλάξουμε απόψεις και ιδέες πάνω σ’ αυτό..

Εγώ για παράδειγμα που είμαι και λίγο άσχετος με όλα αυτά γουστάρω όταν έρθω να μάθω τι έχει κάνει ο καθένας στο αμάξι του και τι μπορώ να κάνω εγώ στο δικό μου..

Τώρα για το αν βιάζομαι και αν πρέπει να προσγειωθώ δεν σε αφορά(me thn kalh ennoia) και δεν νομίζω ότι υπάρχει συγκεκριμένος χρόνος για να αρχίσει κάποιος να ομορφαίνει το αμάξι του που περνάει αρκετές ώρες την ημέρα μ’ αυτό.. Αν είχα τα λεφτά από την πρώτη μέρα θα έκανα αλλαγές..

Έτσι κι αλλιώς 13 μήνες που του έχω πέρα από το ηχοσύστημα δεν του έχω κάνει τπτ.. Καιρός είναι να αρχίσω!!(Ελπίζω!) :blink:

φιλε MmaannoosS εγω μαζευα χρηματα 1μιση χρονο πριν παρω το αμαξι ωστε με το που το παρω να το αλλαξω αμεσως. δε λεω, καλο το golfaki απο τη μανα του αλλα πολυ οικογενειακο και με χαλουσε πολυ. δεν υπαρχει οριο χρονου. την πρωτη βδομαδα αλλαξα ζαντολαστιχα, στον πρωτο μηνα, full bodykit και αναρτηση ολα τα υπολοιπα μεσα σε ενα καλοκαιρι. ειναι να εισαι πορωμενος με αυτα τα πραγματα και να εχεις και λιγο χρημα. μη δουλευεις ομως μονο και μονο για το αμαξι σου γιατι ειναι ασχημο να κακοπερνας για ενα χομπι.

οσο για τα αλλα που σου λενε μην ακους τιποτα. ο συντηρτισμος αφαιρει το αλατοπιπερο απο τη ζωη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.