Jump to content
morfeas010

Τοποθέτηση Bmc Cda Gia Polo 6n 16v

Recommended Posts

εκτός από τον χώρο να πούμε ότι είναι και το θέμα της ροής του αέρα.Δ σημαίνει ότι αν βάλω φ80 θα πηγαίνει καλύτερα(ούτε το ίδιο με φ63),αν βάλω δηλαδή σωλήνα από αποχέτευση(φ125)θα πετάξει??Αν μεγαλώνεις τόσο πολύ τον σωλήνα τότε είναι πολύ πιθανόν ο αέρα ν στροβιλίζεται κατά την εισαγωγή με τρόπο που χάνεις αισθητά σε απόδοση

+100000000

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν διαφωνω με αυτα που λετε απλα οταν τον πηρα δεν ειχε πιο μικρη διατομη σε ευκαμπτο που ηθελα,δεν ειπα οτι οσο πιο μεγαλος τοσο καλητερα......ασε που η διαφορα που λετε απο στροβιλισμο ειναι απιροελαχιστη!εδω οι μισοι απο εμας ειμαι σιγουρος πως πως κοικλοφορουν με κομενα σολινακια υποπιεσης......και απο την φοτο που εχω απο το καρο μου δεν νομιζω να διχνω για ανθρωπο που δεν προσεχω την λεπτομερια....

εμενα χωραει παντως ρε παιδες...

Link to comment
Share on other sites

εδω οι μισοι απο εμας ειμαι σιγουρος πως πως κοικλοφορουν με κομενα σολινακια υποπιεσης......

για ποια υπόπίεση μιλάς?

υπόπιέσεις έχουν μόνο τα καρμπιρατερ,κάνω λάθος?

επίσης σε κατηγορούμε ότι αυτό που έκανες είναι λάθος,απλά συζητάμε για το πως μπορεί να γίνει καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

ασε που η διαφορα που λετε απο στροβιλισμο ειναι απιροελαχιστη!εδω οι μισοι απο εμας ειμαι σιγουρος πως πως κοικλοφορουν με κομενα σολινακια υποπιεσης......

για τα άτομα που έχουν κομμένες επιστροφές συμφωνώ μαζί σου φίλε tafos.πολυ σκεφτόμαστε"τι είναι αυτό?Επιστροφή?Ωχ μωρέ τώρα βλακιες...Τσαμπα βάρος"και δρόμο!Όμως αυτό που σου είπα για τους στροβιλίσμους να το προσέξεις φίλε μου,γιατί όπως αναφέρεις δεν είσαι άτομο που κάνει τσαπατσουλοδουλειές,οπότε καλό είναι να σκεφτείς και το πρόβλημα αυτό μιας και όταν θα είσαι με το γκάζι στο πάτωμα οι στροβιλίσμοι του αέρα θα κάνουν το αυτοκίνητο σου να"κοντόστέκετε"στιγμιαία όπως φυσικά θα επηρεάσει και την όλη απόδοση του.Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

για ποια υπόπίεση μιλάς?

υπόπιέσεις έχουν μόνο τα καρμπιρατερ,κάνω λάθος?

επίσης σε κατηγορούμε ότι αυτό που έκανες είναι λάθος,απλά συζητάμε για το πως μπορεί να γίνει καλύτερο.

Μιλαω για την αρνητικη πιεση που εχει η εισαγωγη με κλειστη πεταλουδα,δηλαδη την υποπιεση.με αυτην την υποπιεση εχει επαναφορα το σερβο και με αυτην ενεργοποιητε η βαλβιδα ανακυκλωση των καυσαεριων (egr).με την ιδια υποπιεση δουλευει και ο ρυθμιστης πιεσης της βενζινης.

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για την αρνητικη πιεση που εχει η εισαγωγη με κλειστη πεταλουδα,δηλαδη την υποπιεση.με αυτην την υποπιεση εχει επαναφορα το σερβο και με αυτην ενεργοποιητε η βαλβιδα ανακυκλωση των καυσαεριων (egr).με την ιδια υποπιεση δουλευει και ο ρυθμιστης πιεσης της βενζινης.

:(

Edited by sav6n2
Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για την αρνητικη πιεση που εχει η εισαγωγη με κλειστη πεταλουδα,δηλαδη την υποπιεση.με αυτην την υποπιεση εχει επαναφορα το σερβο και με αυτην ενεργοποιητε η βαλβιδα ανακυκλωση των καυσαεριων (egr).με την ιδια υποπιεση δουλευει και ο ρυθμιστης πιεσης της βενζινης.

καλά και αγία όλα αυτα που λες φίλε μου όμως εμείς εδώ μιλάμε για την διάταξη πριν την πεταλούδα.αυτές οι υπόπιέσεις που αναφέρεις είναι μετά την πεταλούδα και ουδεμία σχέση έχουν με το φίλτρο.στον αγωγό του φίλτρου αέρα,μέχρι την πεταλούδα,καταλήγει μόνο ο αγωγός των αναθυμιάσεων,γιαυτό τον λόγο ρωτούσε ο φίλος σάβ "για ποιες αναθυμιάσεις μιλάς?"

Link to comment
Share on other sites

δεν διαφονω,δεν ειπα πως ειναι πριν την πεταλουδα...ο σαν ρωτησε για τισ υποπιεσεις και οχι για αναθυμιασεις. μπλεξαμε λιγο τα μπουτια μας...... καλο πασχα παιδια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν διαφονω,δεν ειπα πως ειναι πριν την πεταλουδα...ο σαν ρωτησε για τισ υποπιεσεις και οχι για αναθυμιασεις. μπλεξαμε λιγο τα μπουτια μας...... καλο πασχα παιδια!!!!!

ναι,επειδή μου έκανε εντύπωση να MIΛHΣOYME για υποπιέσεις στην διάταξη πριν την πεταλούδα.

ενώ τα καρμπιρατερια,στην διάταξη της πεταλούδας(ακριβώς πριν το δύχαλο) έχουν μια ή δύο ή τρεις,ανάλογα,υποπιέσεις.

γι'αυτό ρώτησα γιατί κατάλαβα ότι αναφέρεσαι σε κάτι παρόμοιο.

χριστός ανέστη.

@

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.