Jump to content
GrayGolf

Θόρυβος απο το ταμπλό!

Recommended Posts

Αν έχει καποιος αντιμετωίσει το προβλημα αυτό ας βοηθήσει.

Εχω ένα Polo 1.4 80ps εδώ και τρείς εβδομάδες. Πριν μία εβδομάδα παρατήρησα ότι το αμαξάκι κάνει ένα θόρυβο στον αριστερό αεραγωγό. Είναι ένας ανεπαίσθητος θόρυβος που τον ακούει κάποιος μόνο αν κλείσει παραθυρα και μουσική. Γίνεται όταν αλλάξεις ταχυτητα ή κουνήσεις το τιμόνι ή πεσεις σε λακούβα και δεν ακούγεται παντα.

Το πηγα λοιπόν ένα ωραίο πρωί στην Καρέντα και το έιδαν. Αφου μου είπαν οτι κάνανε κάποιες εργασίες, το παρέλαβα και διαπίστωσα ότι το προβλημα δεν είχε λυθεί. Μου απάντησαν ότι αφού ο θόρυβος συνεχίζει, πρέπει να αλλάξουμε ταμπλό.

Και σας ρωτάω.αξίζει..??? Να μου ξυλώσουνε το αμάξι για αυτόν το θόρυβο? Και ποιός μου λέει οτι δεν θα τρίζει χειρότερα μετά. Αλλο να κουμπώνει στο εργοστάσιο και άλλο να το κάνει ο μηχανικός στο συνεργείο.

Από την άλλη είναι μέσα στην εγγύηση. Αλήθεια έχω θολώσει...

Όποιος μπορεί και γνωρίζει κάτι για παρόμοιες καταστάσεις ασ με συμμβουλεύσει.

Link to comment
Share on other sites

<_< - οχι πανικος φιλε ,για τριγμους: σπρευ σιλικονης/τεφλον και σφιξιμο/ταινια διπλης (!)

Αυτό που λές προυποθέτει να ξυλώσω το ταμπλό σωστά?

Με την ίδια λογική πάω και το αλλάζς, αφού είναι και στην εγγύηση.

Μήπως ομως θα πρεπει να ανησυχώ για το αν θα κουμπώσει το καινούργιο ταμπλό σωστά? Μήπως τρίζει πιο πολύ μετά?

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: - οχι πανικος φιλε ,για τριγμους: σπρευ σιλικονης/τεφλον και σφιξιμο/ταινια διπλης (!)

Aυτό το σπρέυ σιλικόνης απο πού μπορεί να το πάρει κανείς;

Θέλω να βάλω στα χερούλια.. ιδικά του συνοδηγού μου σπάει τα νεύρα.. είχα τη γιαγιά μου προχθές μέσα.. σφιξε σφιξε σε κάθε στροφή... :rolleyes: συρταροτά είναι κ λέω να βάλω απο μέσα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.