Jump to content
Kostas kostopoulos

Best Value For Money

Recommended Posts

Θα αναρωτιεστε τι σοι τιτλος ειναι αυτος...κι ομως...

επειτα απο απειρες μελετες εμπειριες στα απαισια βενζιναδικα της ωραιας μας

Αττικης διαπιστωσα οτι οποτε ειχα ορεξη να γεμισω το αμαξι μου με bp ultimate πχ

πολλες φορες μου βαζανε ουζο και τσιπουρο .... fire.gif

αλλα οποτε ειχα απογοητευτει και εβαζα απλη αε πουμε....ηταν το Υγρο πυρ...

ετσι κατεληξα αγαπητοι φιλοι σε ΚΑΤΙ....PAPPAS me 66 λεπτα το λιτρο και ταυτογχρονα ενα τελειο χερι να σου βαζει βενζινη πιανοντας την μανικα.....πιστευω οι πιο πολλοι καταλαβατε....

Link to comment
Share on other sites

SILK OIL ΣΤΟΝ ΚΑΡΕΑ (ΚΑΤΕΧΑΚΗ-ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ)

REVOIL ΣΤΟ ΠΑΓΡΑΤΙ (ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΩΤΣΟΒΟΛΟ)

ΑVIN ΣΤΟ ΨΥΧΙΚΟ (ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ ΡΕΥΜΑ ΠΡΟΣ ΑΘΗΝΑ-ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ)

ΒΕΡΟΠΟΥΛΟΣ (SHELL) ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΟΔΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΠΡΟΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ)

Edited by GOLFiiiGT
Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

1) SHELL στο Ν. Ηράκλειο, στην Λ. Ηρακλείου, όπως ανεβαίνουμε για Μαρούσι, στο αριστερό μας χέρι, λίγο πρίν από την διασταύρωση της Αττικής οδού βρίσκεται το πρατήριο (Είναι η 1η SHELL όχι η 2η που είναι λίγο πιο πάνω και δεξιά)

Πάρα πολύ καλή βενζίνη και τιμές... ELIN (Γίνεται πάνικ κάθε φορά που πάω)

2) ELIN στο Παγκράτι στον δρόμο που καταλήγει στην Σπύρου Μερκούρη. Μέτρια βενζίνη αλλά τρελές τιμές!

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
ELIN sto Xalandri - Epi tis agias paraskeuis (xalandriou) sto reuma pros Ag. Paraskeui meta to fanari tou beneti! :thumbsup:

Kalos kai ftinos!

Πολύ καλός, όπως και φτηνός είναι και λίγο πιο κάτω στο Βερόπουλο το βενζινάδικο

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ο κοσμος απομακρυνετε απο τα γνωστα Βενζιναδικα ...φιρμες κα ιστοριες σβησανε σαν αμαρτιες...

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
Τελικα ο κοσμος απομακρυνετε απο τα γνωστα Βενζιναδικα ...φιρμες κα ιστοριες σβησανε σαν αμαρτιες...

Κωστάκη το ξέρεις ότι όλες οι εταιρείες προμηθεύονται την βενζίνη απο τα ίδια διυλυστήρια? ΕΛ.ΠΕ στου σκαραμαγκά. Από εκεί και πέρα τί να πεις? Μόνο η Ultimate και η Vpower έρχονται αυτούσιες απ' έξω

Link to comment
Share on other sites

Σωστα αγορι μου το ξερω ....απο εκει και περα αυτο που ειπες για τις αλλες 2.... καλυτερα μην σου πω τι εχω δει σε μερικα νησια...

οχι αυτουσιες....αλλα ασε μην εκφραστω καλυτερα....το θεμα φιρμας τελος πλεον ειναι θεμα του καθε βενζινοπωλη!

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas

Στα νησιά είναι γνωστό το πρόβλημα. Και έχω και προσωπική πείρα, πρόπερσι στη Λευκάδα, την πατρίδα της γυναίκας σου, βάζω βενζίνη και μετά από λίγες ώρες λαμπάκι αισθητήρα λ. Ευτυχώς τη γλίτωσα με ένα γέμισμα καλής βενζίνης!!!

Edited by Stoilas
Link to comment
Share on other sites

Περιπου καθε 2 προαστια παιδια υπαρχει και ενα τετοιο βενζιναδικο ....σε ολες τις περιοχες...ψαξτε και κερδιστε....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλο πρατηριο στην ΕΥΡΙΑΛΗ στην ανω Γλυφαδα ΕΚΟ και καλο πλυσιμο (με βουρτσες ομως)

Link to comment
Share on other sites

Shell στην Λ Αθηνων στο Χαιδαρι στην διασταυρωση για Δασος. Βαζω εδω και 2 χρονια ΜΟΝΟ απο εκει, οπως και σχεδον ολο το Χαιδαρι! Μεχρι στιγμης χωρις προβληματα και τιμες λογικοτατες και λιγο πιο κατω απο τα περισσοτερα αντιστοιχα!

Αυτα σε περιπτωση που σκατε μυτη τις Πεμπτες για κοντρες!

Link to comment
Share on other sites

Κοντρες...? Τσ τσ τσ...Τι παιδι....

Μακρια απο μας..φτου φτου φτου...

:D

Ε! Εγω φταιω που τις εχω εξω απο την πορτα μου καθε Πεμπτη? tongue.gif:D:(

(Οταν δεν παω αφηνω το παραθυρο του μπανιου ανοιχτο για να ακουω τις μπουκες να σκανε και τα φτερνισματα των turbo).

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ.ΟΣΟΙ ΘΕΛΕΤΕ ΑΣ ΕΡΘΕΤΕ.ΤΙΜΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ Κ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΕΠΙΣΗΣ.ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ,Η ΒΕΝΖΙΝΗ SUPER ΑΜΟΛΥΒΔΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ 101.4 ΟΚΤΑΝΙΩΝ,ΜΑΣ ΜΕΤΡΗΣΑΝ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΘΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ.ΤΗΝ ΠΟΥΛΑΜΕ 0.795 EURO.ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ SUPERΑΜΟΛΥΒΔΕΣ ΒΕΝΖΙΝΕΣ.ΘΑ ΣΑΣ ΕΞΗΓΗΣΩ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΩ.Λ.ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ 9η ΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΝΙΔΙ,ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΕΝΑ ΧΛΜ.AVIN.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ.ΟΣΟΙ ΘΕΛΕΤΕ ΑΣ ΕΡΘΕΤΕ.ΤΙΜΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ Κ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΕΠΙΣΗΣ.ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ,Η ΒΕΝΖΙΝΗ SUPER ΑΜΟΛΥΒΔΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ 101.4 ΟΚΤΑΝΙΩΝ,ΜΑΣ ΜΕΤΡΗΣΑΝ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΘΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ.ΤΗΝ ΠΟΥΛΑΜΕ 0.795 EURO.ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ SUPERΑΜΟΛΥΒΔΕΣ ΒΕΝΖΙΝΕΣ.ΘΑ ΣΑΣ ΕΞΗΓΗΣΩ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΩ.Λ.ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ 9η ΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΝΙΔΙ,ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΕΝΑ ΧΛΜ.AVIN.

Φιλε μου καποια στιγμη οταν ερθω Αθηνα θα σε επισκευτω να σου πω ενα γεια. Και επειδη θα ακουσεις πολλα για βενζιναδες μουτρα μην χαμπαριαζεις, δεν ειναι ολοι ιδιοι

Link to comment
Share on other sites

Στο Ηράκλειο Κρήτης πρατήριο Shell στον Μασταμπά λίγο πιο κάτω από το super market του Μαρινόπουλου.

Από τα φθηνά πρατήρια του Ηρακλείου με αρκετά καλή ποιότητα βενζίνης αφού από τότε που ξεκίνησα να βάζω από εκεί ούτε πυράκια ξανάκουσα ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αθηνα

BP Βριλησσιων - Λεωφορος Πεντελης, αψογη βενζινη,αλλα λιγο τσουχτερη...Παντα απο εκει βαζω,αφου εκει βαζουν και ολες οι Porsche της περιοχης που δεν ειναι και λιγες...

Θεσσαλονικη

BP Περιοχη Δελφων στη Θεσσαλονικη : Πολυ καλη βενζινη αν και επισης λιγο τσουχτερη

EKO περιοχη Κωνσταντινοπολιτικα Θεσσαλονικη : Παρα πολυ καλη βενζινη,και φτηνη (88,9), ειναι επι της 17ης Νοεμβρη

BP περιοχη Ρετζικι, Θεσσαλονικη,ανεβαινοντας για Παπανικολαου,οταν εχουμε στριψει απο Περιφερειακο

EKO στην Ανθεων,Θεσσαλονικη

Shell περιοχη Πυλαιας, διπλα στα Praktiker

Μιλαω παντα για 100αρα,καθοτι μονο αυτην βαζω απο οταν αγορασα το Golf μου...:) :)

Link to comment
Share on other sites

Αθηνα

BP Βριλησσιων - Λεωφορος Πεντελης, αψογη βενζινη,αλλα λιγο τσουχτερη...Παντα απο εκει βαζω,αφου εκει βαζουν και ολες οι Porsche της περιοχης που δεν ειναι και λιγες...

Ρε σε ποιό ύψος είναι αυτό???

Κοντά στο Βερόπουλο ή πιό κάτω προς Χαλάνδρι???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.