Jump to content
sergeant

βοηθεια παιδια!

Recommended Posts

παιδες καλησπερα...

σημερα το απογευμα καθησα να βαλω καινουργια προβολακια Η3 στο passat...Τα τοποθετησα και εβαλα τ αμαξι μπρος για να τα καμαρωσω...

οπως ηταν ανοιχτο το καπω ακουσα ενα μικρο σφυριγμα απο τα σωληνακια που ειναι πανω απο το ρυθμιστη πιεσης της βενζινης...

τα κουνησα για να εντοπισω τη διαρροη και η μηχανη "κομπιασε" ...ρεταρισε...κ εσβησε... προσπαθησα να το ξαναβαλω μπρος αλλα δεν παιρνει...

δινει μιζα κανονικα αλλα δεν παιρνει μπρος...τι μπορει να φταιει??? Εχω την αισθηση οτι δεν λειτουργουν τα μπεκ..ή κατι τρεχει με την τροφοδοσια...

μηπως εχει καει καμια ασφαλεια της τρομπας βενζινης (αποτι ξερω το ρελε της τρομπας βενζινης θετει σε λειτουργια και τα μπεκ...)

Πως θα βρω τι φταει ρε παλικαρια....??δεν εχω vagcom κ τ αμαξι ακινητοποιηθηκε κατω απο το σπιτι μου....

Τι θελω κ τα σκαλιζω...γ@μωτο...

περιμενω να μου δωσετε τα φωτα σας...ευχαριστω εκ των προτερων

χρηστος

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα...

σημερα το απογευμα καθησα να βαλω καινουργια προβολακια Η3 στο passat...Τα τοποθετησα και εβαλα τ αμαξι μπρος για να τα καμαρωσω...

οπως ηταν ανοιχτο το καπω ακουσα ενα μικρο σφυριγμα απο τα σωληνακια που ειναι πανω απο το ρυθμιστη πιεσης της βενζινης...

τα κουνησα για να εντοπισω τη διαρροη και η μηχανη "κομπιασε" ...ρεταρισε...κ εσβησε... προσπαθησα να το ξαναβαλω μπρος αλλα δεν παιρνει...

δινει μιζα κανονικα αλλα δεν παιρνει μπρος...τι μπορει να φταιει??? Εχω την αισθηση οτι δεν λειτουργουν τα μπεκ..ή κατι τρεχει με την τροφοδοσια...

μηπως εχει καει καμια ασφαλεια της τρομπας βενζινης (αποτι ξερω το ρελε της τρομπας βενζινης θετει σε λειτουργια και τα μπεκ...)

Πως θα βρω τι φταει ρε παλικαρια....??δεν εχω vagcom κ τ αμαξι ακινητοποιηθηκε κατω απο το σπιτι μου....

Τι θελω κ τα σκαλιζω...γ@μωτο...

περιμενω να μου δωσετε τα φωτα σας...ευχαριστω εκ των προτερων

χρηστος

Καλημερα σας...

με εσωσε ενα παλικαρι με συνεργειο NISSAN στη γειτονια...ειχε διαγνωστικο κ ειδαμε οτι ταχει παιξει η αντλια βενζινης...

350 Ε η τρόμπα απο Φιλοσίδη?!?!?!?! Ελεος...Την βρήκαμε σε αλλο μαγαζι με ανταλλακτικα VW στη μιση τιμή...ελπιζω μονο να μην είναι μουφα...αν εχει καποιος το part number ας κανει ενα κοπο να το πει.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ητανε τυχαιο ολο αυτο ?

Καλημερα...

απότι φαινεται ειχε φαει τα ψωμια της η τρομπα...παντως οταν την εβγαλε κ κοιταξαμε για κατακαθια η φθορες λογω νοθευμενης βενζινης δεν βρηκαμε κατι...

προφανως ηρθε η ωρα της την ωρα που "εβαζα χερι" στα σωληνακια....μιλαμε για τετοια τύχη.... knife.gif

αα....Ευχαριστω και για το part number...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

απότι φαινεται ειχε φαει τα ψωμια της η τρομπα...παντως οταν την εβγαλε κ κοιταξαμε για κατακαθια η φθορες λογω νοθευμενης βενζινης δεν βρηκαμε κατι...

προφανως ηρθε η ωρα της την ωρα που "εβαζα χερι" στα σωληνακια....μιλαμε για τετοια τύχη.... knife.gif

αα....Ευχαριστω και για το part number...

Φιλε μου παλι καλα που δεν ειχε σοβαρη ζημια το passat σου,εγω ψαχνω την πλακετα του κοντερ (γιατι δεν μου δειχνει πλεον το κοντερ με ποσα παω,η Karenta ζηταει 350 ευρω για μια πλακετα...),εκει που βρηκες τα ανταλλακτικα λες να υπαρχει η πλακετα που ψαχνω; εαν θες στειλε μου ενα pm με το τηλ να παρω να ρωτησω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.