Jump to content
vw16v

Πρόβλημα κούμπωμα 5ης σε Gt Tsi

Recommended Posts

Είμαι κάτοχος ενος Golf Gt TSI. Το αμάξι το έχω εδώ και 2 μέρες. Το αγόρασα καινούργιο από τον Παζαρόπουλο σε πολύ καλή τιμή μιας και ήταν το προηγούμενο μοντέλο (αυτό ήθελα μιας και δεν μου άρεσε το καινούργιο). Με το που το πήρα δεν κούμπωνε η 5η. Με καμία δύναμη. Όλες οι άλλες έμπαιναν κανονικά. Τηλεφωνώ στον τυπάκο που μου το πούλησε και το του λέω ότι έχω πρόβλημα με την 5η.

Μου απαντά δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει φέρτο στο συνεργείο. Την επόμενη μέρα το πάω στο συνεργείο που πάω και τα υπόλοιπα Vw & AUDI τον Μπουρμά. ¶λλωστε πιο ευκολα αλλάζεις γυναίκα παρά συνεργείο.

Πρόβλημα: αλλαγή φουρκέτας 5ης και 6ης. 4 μέρες για να έρθει από Γερμανία. (πρόβλημα εργοστασιακής κατασκευής).

Και εις ανώτερα!!!!!!!!!!!!!!!!

Τόσα Vw και σ' αυτό μου κατσε. Υποτίθεται ότι η τελευταία παρτίδα θα είχε εξαλείψει τα προβλήματα του παρελθόντος. Απ' ότι μου είπαν το πρόβλημα αυτό έχει παρουσιαστεί και σε κάποια τελευταία Α3 TSI.

Και τώρα τι κάνουμε;;;;

Εκτός από το χέσιμο που θα είναι καράχοντρο (δεν μπορεί να πουλάς ελαττωματικά αυτοκίνητα) και το ότι δεν πρόκειται να δει πελάτη από μένα ούτε ζωγραφιστό (καλύτερα το μάτι παρά το όνομα) πως το χειρίζομαι φίλτατοι;

Το αμάξι 2 ημερών....

το γ@μημένο κερατό μου.....

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αν το ηξεραν θα το εφτιαχναν πριν στο πουλησουν κ δ θα ηξερες τπτ (θα μου πεις καλυτερα ετσι)

Δεν θελω να πιστευω οτι γι'αυτο το αφησαν τελευταιο

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αν το ηξεραν θα το εφτιαχναν πριν στο πουλησουν κ δ θα ηξερες τπτ (θα μου πεις καλυτερα ετσι)

Δεν θελω να πιστευω οτι γι'αυτο το αφησαν τελευταιο

Αν το ηξεραν και ειπαν ασε θα το φτιαξει ο καινουργιος αγοραστης που θα το παρει, τοτε θα΄ναι ΝΤΡΟΠΗ τους. Για αυτους δεν νομιζω οτι θα τους κοστιζε και τααααααα ευρω. Αλλωστε το αμαξι εχει εγγυηση, οποτε την αντικατασταση και μαλιστα χωρις να πληρωσεις δεκαρα δεν την γλυτωνουν. Αν το ηξεραν εκτος απο ντροπη θα ειναι και επικινδυνο τοσο για τη ζωη σου του οσο και των υπολοιπων επιβατων.

Υ.Γ. 1.Με το που αγορασα εγω το γκολφακι αλλαξα διακοπτη φωτων ( ελλατωματικος--- γυρναγε προς τα αριστερα και αναβαν ολα τα φωτα μεσα

και εξω).

2. Την κλειδαρια του χωρου αποσκευων ( μαγκωνε και δεν ανοιγε η πορτα )

Συγνωμη athos απαντησα κατα λαθος σε σενα αντι για τον vw16v

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενος Golf Gt TSI. Το αμάξι το έχω εδώ και 2 μέρες. Το αγόρασα καινούργιο από τον Παζαρόπουλο σε πολύ καλή τιμή μιας και ήταν το προηγούμενο μοντέλο (αυτό ήθελα μιας και δεν μου άρεσε το καινούργιο). Με το που το πήρα δεν κούμπωνε η 5η. Με καμία δύναμη. Όλες οι άλλες έμπαιναν κανονικά. Τηλεφωνώ στον τυπάκο που μου το πούλησε και το του λέω ότι έχω πρόβλημα με την 5η.

Μου απαντά δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει φέρτο στο συνεργείο. Την επόμενη μέρα το πάω στο συνεργείο που πάω και τα υπόλοιπα Vw & AUDI τον Μπουρμά. ¶λλωστε πιο ευκολα αλλάζεις γυναίκα παρά συνεργείο.

Πρόβλημα: αλλαγή φουρκέτας 5ης και 6ης. 4 μέρες για να έρθει από Γερμανία. (πρόβλημα εργοστασιακής κατασκευής).

Και εις ανώτερα!!!!!!!!!!!!!!!!

Τόσα Vw και σ' αυτό μου κατσε. Υποτίθεται ότι η τελευταία παρτίδα θα είχε εξαλείψει τα προβλήματα του παρελθόντος. Απ' ότι μου είπαν το πρόβλημα αυτό έχει παρουσιαστεί και σε κάποια τελευταία Α3 TSI.

Και τώρα τι κάνουμε;;;;

Δυστυχως την απαντηση μου την εδωσα σε λαθος ατομο. Λοιπον......Αν ηξεραν και ειπαν ασε θα το φτιαξει ο καινουργιος αγοραστης που θα το παρει, τοτε θα΄ναι ΝΤΡΟΠΗ τους. Για αυτους δεν νομιζω οτι θα τους κοστιζε και τααααααα ευρω. Αλλωστε το αμαξι εχει εγγυηση, οποτε την αντικατασταση και μαλιστα χωρις να πληρωσεις δεκαρα δεν την γλυτωνουν. Αν το ηξεραν εκτος απο ντροπη θα ειναι και επικινδυνο τοσο για τη ζωη σου του οσο και των υπολοιπων επιβατων.

Υ.Γ. 1.Με το που αγορασα εγω το γκολφακι αλλαξα διακοπτη φωτων ( ελλατωματικος--- γυρναγε προς τα αριστερα και αναβαν ολα τα φωτα μεσα

και εξω).

2. Την κλειδαρια του χωρου αποσκευων ( μαγκωνε και δεν ανοιγε η πορτα )

Εκτός από το χέσιμο που θα είναι καράχοντρο (δεν μπορεί να πουλάς ελαττωματικά αυτοκίνητα) και το ότι δεν πρόκειται να δει πελάτη από μένα ούτε ζωγραφιστό (καλύτερα το μάτι παρά το όνομα) πως το χειρίζομαι φίλτατοι;

Το αμάξι 2 ημερών....

το γ@μημένο κερατό μου.....

Καποιος απο τους mods ας σβησει αυτο το ποστ εκανα χοντρηηηηη μ........ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

και υποτιθεται οτι κανουν πληρη ελεγχο στο αμαξι πριν το παραδωσουν ε!το λεγομενο PDI το οποιο το πληρωνουμε κιολας αδρα(190¤ το πληρωσα προσωπικα).πανω σε αυτο μπορεις να ''πατησεις'' φιλε μου και να σκισεις κ.....!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τόσο σοβαρό θέμα, ψυχολογικό βέβαια και έχεις ξενερώσει όπως λέμε τελείως, βάσει της ευρωπαΪκής νομοθεσίας για όλα τα καταναλωτικά προϊόντα που έχουν αγοραστεί από ΕΕ μπορούν να επιστραφουν μέσα σε 7 εργάσιμες ημέρες αν θέλει ο αγοραστής για τον χψ λόγο η λεγόμενη αναστροφή πώλησης.

Μιλα με έναν δικηγόρο. Σβέλτα όμως.

Εγώ πάντως είχα ένα προβληματάκι με την 5η μετά την αλλαγή του συγχρονιζέ της 2ας όπου τελικά λύθηκε μετά από μπινελίκια επιστολές κ.ά. γιατί κάποιος π.....ς που ασχολήθηκε με το αυτοκίνητο δεν είχε βάλει σωστά την κασέτα με τα γρανάζια μεταφέροντας έναν έντονο κραδασμό στον επιλογέα

Edited by AntonisK
Link to comment
Share on other sites

και υποτιθεται οτι κανουν πληρη ελεγχο στο αμαξι πριν το παραδωσουν ε!το λεγομενο PDI το οποιο το πληρωνουμε κιολας αδρα(190¤ το πληρωσα προσωπικα).πανω σε αυτο μπορεις να ''πατησεις'' φιλε μου και να σκισεις κ.....!!!!!!!

Στο check list του PDI ,δεν υπαρχει κατι σχετικα με σασμαν.... :) και ουτε βόλτα "γινετε¨το αμαξι!!

Πάντως ειναι απιθανο να ηξεραν το προβλημα και να μην το ειχαν λυσει.

Πρεπει εντωμεταξυ να εισαι και πολυ "γκαντεμης " ρε παιδι μου.....συνηθως ερχονται recall απο το εργοστασιο για αυτοκινητα που δεν εχουν πουληθει ακομα και εχουν καποιο προβλημα,ωστε να διορθωθει αμεσα ,το δικο σου μαλλον τους ξεφυγε.... tongue.gif

Edited by MaxSto
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.