Jump to content
ConstantinosS

Μάρκα Ελαστικών σε Golf Vi

Recommended Posts

τα hankook μη τα κρατησετε πανω απο 20.000χλμ κ τα υπολοιπα απο 30.000 γιατι ολα τα εργοστασιακα ειναι....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλλαξα πέρυσι τα λάστιχα του δικού μου Golf 1,6 FSI και έχω 16αρες επάνω. Θέλω τώρα να βάλω ζάντες και να βάλω 17άρες τι πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Τa energy ειναι ενα καλο σχετικα λαστιχο οικονομικο,ζεστενεται ευκολα..με μετρια-καλα κρατηματα σε ΝΟΡΜΑΛ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ πολης αλλα και εξω....

Τωρα για καποιους σουμαχερ ...ειδικους χειριστες..με γαντια και ζωνες 4 σημειων κρανος που το λιωνουν ...δεν κανουν ...Απο sport contact 2 και πανω ....

Προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος .... Αλλα εαν ο δρομος ειναι γυαλι... υστερουν...

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως τα ελαστικά που έρχεται το Golf VI έχουν να κάνουν και με τη διάσταση τους, δηλαδή αν έχει βάλει κάποιος κάποιο από τα sport πακέτα (Sienna, Porto, Vancouver κτλ κτλ).

Μέχρι στιγμής, για 205/55/16 έχω ακούσει για Hankoon, Michelin Energy και Pirelli P7

Για 225/45/17 έχω ακούσει για Pirelli P Zero Rosso και Bridgestone Potenza

Για 225/40/18 δεν έχει τύχει να ακούσω κάτι.

Υπάρχουν εμπειρίες από άλλους για τις παραπάνω διαστάσεις?

Έχω παραγγείλει το 160 Ps Highline με sport πακέτο Sienna (225/45/17) και το περιμένω γύρω στα τέλη Σεπτεμβρη... ;)

Ποιά λάστιχα θα ήταν καλύτερα να ελπίζω να φοράει?! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

emena 225/40/18 me zantes Vancouver foraei Continental SportContact 2

Τα sport contact 2 σου έβαλαν και όχι τα 3?! Τσιγγουνιές!

Εξάλλου τα 2 δεν έχουν καταργηθεί εδώ και περίπου 1-2 χρόνια νομίζω? Δεν ελέγχεις την ημερομηνία κατασκευής τους καλύτερα...?

Link to comment
Share on other sites

Τα sport contact 2 σου έβαλαν και όχι τα 3?! Τσιγγουνιές!

Εξάλλου τα 2 δεν έχουν καταργηθεί εδώ και περίπου 1-2 χρόνια νομίζω? Δεν ελέγχεις την ημερομηνία κατασκευής τους καλύτερα...?

Θα το κοιτάξω αλλά δεν νομίζω να έχει και κάποια αξία..δεν μπορώ να πάω στην αντιπροσωπία και να πώ μου βάλαν παλιά λάστιχα στο golf.θα μου πουν αυτά έβαλε το εργοστάσιο !!!!! :huh::wacko:<_<:angry2: :angry2:

Τι προτείνεις δηλαδή να κάνω ???

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιτάξω αλλά δεν νομίζω να έχει και κάποια αξία..δεν μπορώ να πάω στην αντιπροσωπία και να πώ μου βάλαν παλιά λάστιχα στο golf.θα μου πουν αυτά έβαλε το εργοστάσιο !!!!! :huh::wacko:<_<:angry2: :angry2:

Τι προτείνεις δηλαδή να κάνω ???

Όπως λες και μόνος σου δεν είμαι και εγώ τόσο αισιόδοξος ότι μπορείς να κάνεις κάτι σε αυτή τη φάση. Ίσως αν το παρατηρούσες όταν παραλάμβανες το αυτοκίνητο κάτι θα γινόταν.

Καταρχάς δες την ημερομηνία κατασκευής και των 4 ελαστικών και αν κάποιο είναι πάνω απο 10-12 μήνες παλιό από την ημερομηνία που παρέλαβες το αυτοκίνητο μπορείς να παραπονεθείς στον αντιπρόσωπο της VW λέγοντας του ότι μου βάλατε πολυκαιρισμένο και προηγούμενο μοντέλο και ότι τώρα το παρατήρησα κτλ κτλ...δεν ξέρω όμως κατά πόσο θα πετύχεις κάτι ουσιαστικό.

Πάντως όπως και να έχει το sportcontact 2 ήταν και είναι ένα πολύ καλό ελαστικό απλά έχει αντικατασταθεί εδώ και αρκετό καιρό από το πολύ καλύτερο sportcontact 3.

Link to comment
Share on other sites

Όπως λες και μόνος σου δεν είμαι και εγώ τόσο αισιόδοξος ότι μπορείς να κάνεις κάτι σε αυτή τη φάση. Ίσως αν το παρατηρούσες όταν παραλάμβανες το αυτοκίνητο κάτι θα γινόταν.

Καταρχάς δες την ημερομηνία κατασκευής και των 4 ελαστικών και αν κάποιο είναι πάνω απο 10-12 μήνες παλιό από την ημερομηνία που παρέλαβες το αυτοκίνητο μπορείς να παραπονεθείς στον αντιπρόσωπο της VW λέγοντας του ότι μου βάλατε πολυκαιρισμένο και προηγούμενο μοντέλο και ότι τώρα το παρατήρησα κτλ κτλ...δεν ξέρω όμως κατά πόσο θα πετύχεις κάτι ουσιαστικό.

Πάντως όπως και να έχει το sportcontact 2 ήταν και είναι ένα πολύ καλό ελαστικό απλά έχει αντικατασταθεί εδώ και αρκετό καιρό από το πολύ καλύτερο sportcontact 3.

o antiprosopos einai gnostos mou.tha tou miliso.alla den euthinete aytos , etsi den einai ??

apo to ergostasio ayta ebalan. poios tha ta allaksei ama ta allaksei?....h antiprosopia h kosmocar h h vw ths germanias ??? -_-:lol: :lol: :lol: :lol: :angry:

Link to comment
Share on other sites

o antiprosopos einai gnostos mou.tha tou miliso.alla den euthinete aytos , etsi den einai ??

apo to ergostasio ayta ebalan. poios tha ta allaksei ama ta allaksei?....h antiprosopia h kosmocar h h vw ths germanias ??? -_-:lol: :lol: :lol: :lol: :angry:

Από το εργοστάσιο μπαίνουν τα λάστιχα πάντα, όχι απο την Ελληνική αντιπροσωπία. Αν όμως είναι γνωστός σου ο αντιπρόσωπος πες του και που ξέρεις... ;)

Link to comment
Share on other sites

Από το εργοστάσιο μπαίνουν τα λάστιχα πάντα, όχι απο την Ελληνική αντιπροσωπία. Αν όμως είναι γνωστός σου ο αντιπρόσωπος πες του και που ξέρεις... ;)

ti na mporesei na kanei o anthropos omos ??? ;):D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου με 225/40 R18 ήρθε με Bridgestone Potenza με εβδομάδα κατασκευής 13/09!!

Πιο μοντέλο ακριβώς Potenza? Τα 050Α να υποθέσω?

Για 225/45/17 που με ενδιαφέρει και εμένα υπάρχει κανένας να μας πει με τι ήρθε το δικό του?

Link to comment
Share on other sites

Πιο μοντέλο ακριβώς Potenza? Τα 050Α να υποθέσω?

Για 225/45/17 που με ενδιαφέρει και εμένα υπάρχει κανένας να μας πει με τι ήρθε το δικό του?

Ναι, τα 050Α

Link to comment
Share on other sites

Τα sport contact 2 σου έβαλαν και όχι τα 3?! Τσιγγουνιές!

Εξάλλου τα 2 δεν έχουν καταργηθεί εδώ και περίπου 1-2 χρόνια νομίζω? Δεν ελέγχεις την ημερομηνία κατασκευής τους καλύτερα...?

file koitaksa ta sport contact 2 mou kai eida oti exoun paraxthei tin 11 bdomada tou 2009, diladi tin triti bdomada tou martiou !!!!!

ara ta sport contact 2 bgainoun akomi logika...den prepei na katargithikan !!!!

:D:o :o :o:whistling::lol: :lol: :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

file koitaksa ta sport contact 2 mou kai eida oti exoun paraxthei tin 11 bdomada tou 2009, diladi tin triti bdomada tou martiou !!!!!

ara ta sport contact 2 bgainoun akomi logika...den prepei na katargithikan !!!!

:):huh: :huh: :huh: :huh: :huh: :huh: :huh:

Ενδεχομένως να μην έχουν καταργηθεί apo to sc3...ίσως να τα βγάζει παράλληλα τα 2 μοντέλα η Continental

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.