Jump to content
thanos.k

Νεο Αμαξι χρειαζομαι τη βοηθεια σας !

Recommended Posts

Γεια χαρα αυτο ειναι και το πρωτο μου ποστ .

Χρειαζομαι ενα 2o αυτοκινητο μεσαιο με κυριο παραγοντα την Ασφαλεια και την Αξιοπιστια .

Περυσι πηρα ενα ford focus sport 2 1,8 TDCi common rail οπου εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος μιας και παρα τα εξαιρετικα πολλα χιλιομετρα και λιωσιμο ειναι σαν καινουριο .Μαζι με μενα πηρε και ο ξαδερφος μου ενα tsi golf To οποιο και πουλησε πριν 2 μηνες(ηλεκτρικα και μηχανικα προβληματα) και ξαναπηρε golf TSI 122 και ηδη δεν εχει κλεισει μηνα το αυτοκινητο και εχει προβληματα με το κιβωτιο του και με το τιμονι ... Και επειδη διαβασα για αρκετες βλαβες και εδω...μου εχει γ@μηθει η ψυχολογια με ολα αυτα . Ποια ειναι η γνωμη σας ? Αξιζει να δωσω μια 22χιλιαρα για το golf ?

Επισης το αλλο τραγικο ! ΔΕΝ ΕΧΕΙ ESP ειναι δυνατον ρε παιδια ? Θα παω Αθηνα τις επομενες μερες να παρω και καποια προσφορα απο εκει μηπως βρω κατι με esp .Επισης σε καποια αντιπροσωπεια "εμειναν εκπληκτοι " οταν τους πηγα εκτυπωμενες σελιδες απο ελληνικα και παγκοσμια φορουμ με αναφορες στα προβληματα των tsi .Με θλιβει να με δουλευουν ...

Ποια ειναι η γνωμη σας ρε παιδια ? Μηπως να περιμενω ???? Θελω golf γ@μωτο ....

Link to comment
Share on other sites

Μερικά σχόλια:

1. Περιμένεις να σου πει κανείς σε ένα forum γεμάτο λάτρεις των VW να μην πάρεις το Golf?

2. Συγκρίνεις σε αξιοπιστία εναν diesel με εναν κινητήρα βενζίνης?

3. Υπάρχουν αμέτρητα μέλη με TSI που δεν έχουν αντιμετωπίσει ούτε 1 πρόβλημα. Και αρκετοί εξ' αυτών με βελτιωμένα TSI.

4. Το ESP μπορείς να το επιλέξεις από τον προαιρετικό εξοπλισμό.

5. Να περιμένεις τι? Να πέσουν τα τέλη ταξινόμησης? Ναι, αξίζει.

Τέλος, επειδή ανέφερες το θέμα "Ασφάλεια", για να καταλάβεις πόσο παραπλανητικό μπορεί να είναι ενα άρθρο:

http://www.zougla.gr/news.php?id=30858

Το διάβασες? Honda. Αξιοπιστία δεδομένη. Τώρα και εγγυημένη ασφάλεια! Μπράβο! Διάβασε τώρα εδώ:

http://www.euroncap.com/results/honda/civic/2009/356.aspx

Διάβασε τώρα και τα αποτελέσματα του Golf VI:

http://www.euroncap.com/results/vw/golf/2009/354.aspx

Τί συμπεραίνεις?

Adult occupant: 97% το Golf, 79% το Civic.

Child occupant: 84% το Golf, 76% το Civic.

Pedestrian: 61% το Golf, 67% το Civic.

Safety assist: 71% το Golf, 86% το Civic.

¶ρα το Golf είναι χρηματοκιβώτιο (ΚΑΙ ελαφρύτερο, χάρη στην τεχνογνωσία και τεχνολογία των Γερμανών) αλλά το Civic βγαίνει ασφαλέστερο γιατί έχει βομβητές για τις ζώνες των πίσω και είναι πιο φιλικό προς τους γκαβούς που πετάγονται χωρίς να μπουν στον κόπο να κοιτάξουν όταν εσύ ταξιδεύεις με την υπερβολική ταχύτητα των 54km/h.

Edited by S8N
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα αυτο ειναι και το πρωτο μου ποστ .

Χρειαζομαι ενα 2o αυτοκινητο μεσαιο με κυριο παραγοντα την Ασφαλεια και την Αξιοπιστια .

Περυσι πηρα ενα ford focus sport 2 1,8 TDCi common rail οπου εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος μιας και παρα τα εξαιρετικα πολλα χιλιομετρα και λιωσιμο ειναι σαν καινουριο .Μαζι με μενα πηρε και ο ξαδερφος μου ενα tsi golf To οποιο και πουλησε πριν 2 μηνες(ηλεκτρικα και μηχανικα προβληματα) και ξαναπηρε golf TSI 122 και ηδη δεν εχει κλεισει μηνα το αυτοκινητο και εχει προβληματα με το κιβωτιο του και με το τιμονι ... Και επειδη διαβασα για αρκετες βλαβες και εδω...μου εχει γ@μηθει η ψυχολογια με ολα αυτα . Ποια ειναι η γνωμη σας ? Αξιζει να δωσω μια 22χιλιαρα για το golf ?

Επισης το αλλο τραγικο ! ΔΕΝ ΕΧΕΙ ESP ειναι δυνατον ρε παιδια ? Θα παω Αθηνα τις επομενες μερες να παρω και καποια προσφορα απο εκει μηπως βρω κατι με esp .Επισης σε καποια αντιπροσωπεια "εμειναν εκπληκτοι " οταν τους πηγα εκτυπωμενες σελιδες απο ελληνικα και παγκοσμια φορουμ με αναφορες στα προβληματα των tsi .Με θλιβει να με δουλευουν ...

Ποια ειναι η γνωμη σας ρε παιδια ? Μηπως να περιμενω ???? Θελω golf γ@μωτο ....

3. Υπάρχουν αμέτρητα μέλη με TSI που δεν έχουν αντιμετωπίσει ούτε 1 πρόβλημα. Και αρκετοί εξ' αυτών με βελτιωμένα TSI.

Εγώ με το TSI 140 εδώ και 2,5 χρόνια δεν έχω αντιμετοπίσει κανένα πρόβλημα εκτος την αλλαγή σκάστρας και Ν75 προληπτίκά.

Το ίδιο και ο κολλητός μου και αυτός με TSI 140 που το πήρε ένα μήνα μετά απο μένα και αυτός χωρίς κανένα πρόβλημα.

Υ.Γ.: Στα υπόψην οτι το αυτοκίνητο δεν το πολυπροσέχω και το σκίζω κίολας αρκετές φορές...

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις το προβλημα με τα forums ειναι οτι καποιος που εχει πρόβλημα το γράφει, κάποιος που δεν εχει πρόβλημα και ολα πανε καλα τι να γράψει, μπαίνοντας λοιπον στο forum μονο προβλήματα μπορείς να διαβάσεις και αντε και καμια απορία, τοσες αλλες χιλιάδες Golf που κυκλοφορούν δεν φαίνονται πουθενά γιατι απλα δεν εχουν κάποιο πρόβλημα, το αυτοκηνιτο ειναι μακραν ολων των άλλων στην κατηγορία του. Το γκάζι του και οχι μόνο ειναι απίστευτο και πιστευω οτι είναι μια πολυ καλη αγορά. ΠΡΟΧΩΡΑ B)

...αααα και καλώς όρισες στην παρεα

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.