Jump to content
professor

Καταγραφη σφαλματος μετα από Autoscan

Recommended Posts

Γιώργο να σε ρωτήσω κάτι. Οταν λες πεταλούδα εννοείς αυτο που καθάρισε ο τύπος στο παρακάτω λινκ??

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=1116399

Ακριβώς αγαπητέ μου Νίκο αυτή είναι η λεγόμενη πεταλούδα και χρειάζεται κάποια στιγμή καθάρισμα σε όλα τα αυτοκίνητα.Τα συμπτώματα είναι αρρυθμία και κομπιάσματα.Βέβαια σε μένα δεν είχε φτάσει σε τέτοιο βαθμό,απλώς περιόριζε σε κάποιο μικρό βαθμό τη ροή του αέρα στο ρελαντί και εν κινήσει σε πολύ χαμηλές στροφές (800) και σε ταχύτητα 10-15 χ.α.ω και έτσι κρατούσε την παραπάνω βλάβη. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αγαπητέ μου Νίκο αυτή είναι η λεγόμενη πεταλούδα και χρειάζεται κάποια στιγμή καθάρισμα σε όλα τα αυτοκίνητα.Τα συμπτώματα είναι αρρυθμία και κομπιάσματα.Βέβαια σε μένα δεν είχε φτάσει σε τέτοιο βαθμό,απλώς περιόριζε σε κάποιο μικρό βαθμό τη ροή του αέρα στο ρελαντί και εν κινήσει σε πολύ χαμηλές στροφές (800) και σε ταχύτητα 10-15 χ.α.ω και έτσι κρατούσε την παραπάνω βλάβη. ;)

Μπράβο ρε συ Γιωργο φαντάζομαι οτι την καθάρισες μόνος σου ε, στο τέλος θα τις κλείσουμε αυτες τις αντιπροσωπίες, ασ που πέσαμε μεσα στην βλάβη 100% ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε συ Γιωργο φαντάζομαι οτι την καθάρισες μόνος σου ε, στο τέλος θα τις κλείσουμε αυτες τις αντιπροσωπίες, ασ που πέσαμε μεσα στην βλάβη 100% ;);)

Φυσικά Νίκο και έγινε η δουλειά από μένα.¶σε που γλύτωσα και πόσα χρήματα και χρόνο ;) .Στην αντιπροσωπεία που είχα δείξει τα σφάλματα μου είπαν για επαναπρογραμματισμό πεταλούδας και αν δεν στρώσει αλλαγή σώματος πεταλούδας.Τζάμπα πράγμα δηλ.500 ευρώ και έφυγες.Ούτε να τους βλέπω δεν θέλω!!!! B)

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά Νίκο και έγινε η δουλειά από μένα.¶σε που γλύτωσα και πόσα χρήματα και χρόνο ;) .Στην αντιπροσωπεία που είχα δείξει τα σφάλματα μου είπαν για επαναπρογραμματισμό πεταλούδας και αν δεν στρώσει αλλαγή σώματος πεταλούδας.Τζάμπα πράγμα δηλ.500 ευρώ και έφυγες.Ούτε να τους βλέπω δεν θέλω!!!! ;)

;)B)

Link to comment
Share on other sites

Έγινε και ο επανέλεγχος και είχε θετικό αποτέλεσμα. :lol: Η βλάβη δεν επανεμφανίσθηκε. :lol: Τέλος καλό όλα καλά. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.