Jump to content
kostakisSs

Service

Recommended Posts

καλησπερα.

1.Αν κανουμε service σε εξουσιωδοτημενο συνεργειο(που σφραγιζει το βιβλίο) και ΟΧΙ σε αντιπροσωπια χανουμε την εγγυηση?

2.Αν ειμαι σε επέκταση εγγύησης και κάνω service σε εξουσιωδοτημενο τι παιζει? χανω τιποτα?

3.Εαν κανω το service μου στην αντιπροσωπια και παω εγω ΟΛΑ τα απαραίτητα (φιλτρα-λαδια-μπουζι) εχει νόημα?

Ευχαριστω για ολα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

1.Αν κανουμε service σε εξουσιωδοτημενο συνεργειο(που σφραγιζει το βιβλίο) και ΟΧΙ σε αντιπροσωπια χανουμε την εγγυηση?

2.Αν ειμαι σε επέκταση εγγύησης και κάνω service σε εξουσιωδοτημενο τι παιζει? χανω τιποτα?

3.Εαν κανω το service μου στην αντιπροσωπια και παω εγω ΟΛΑ τα απαραίτητα (φιλτρα-λαδια-μπουζι) εχει νόημα?

Ευχαριστω για ολα!

1)αν εννοεις εξειδικευμενο που σφραγιζει το βιβλιο τυπικα δεν την χανεις.υπαρχει νομοθεσια που σε κατοχυρωνει αρκει να χρησιμοπουνται γνησια ανταλλακτικα.υποθετικα μπορει να την χασεις αν στραβωσουν στην αντ/πια που δεν τα ακουμπησες σε αυτους.ειναι ομως παρανομο και καταχρηστικο.

2)η vw οριζει οτι για να ισχυει η επεκταση πρεπει ολα τα σερβις να γινονται αποκλειστικα σε αυτους.τουτεστιν να στα παιρνουν για ακομα 2 χρονια......

3)εχει νοημα και μαλιστα μεγαλο.το κερδος, αφου εσυ θα τα αγορασεις σημαντικα φθηνοτερα απ'οτι θα τα χρεωθεις στην αντ/πια.

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

ομορφα..! οποτε τελικα η λυση η πιο σιγουρι και σχεδοοοοον το ιδιο οικονομικη ειναι να αγορασω ΟΛΑ τα υλικα (για την συνταγη) και να παω να μου τα φορεσουν???

Λαδια εχω βρει φτηνα στο ιντερνετ!

Φιλτρα?

Μπουζι? ας μου στειλει καποιος ενα pm να 3ερω! ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

βρες καλυτερα ενα μαγαζι που να πουλαει γνησια αντ/κα group vag.υπαρχουν πολλα φιλτρα και μπουζι για τους vag κινητηρες που θα κανεις λαθος αγορα απο το νετ.καλυτερα λοιπον απο καταστημα δινοντας κωδικο κινητηρα και vin στον υπαλληλο που θα σε εξυπηρετησει ωστε να παρεις τα καταλληλα αντ/κα για τον κινητηρα σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.